Junioři porazili Chomutov v prodloužení a připisují si důležité body v boji o záchranu

Josef Nudera | 17.02.2022

Čtvrteční večer patřil dalšímu kolu DHL Extraligy juniorů, části o udržení. Havířov v něm vyzval chomutovské Piráty. V utkání na tom byli po celou dobu lépe naši junioři, kteří se ujali vedení, a ještě na začátku třetí třetiny vedli o dvě branky. Chomutov ale dokázal zabrat a postupně dvěma brankami ve 42. a 53. minutě zápas vyrovnat. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, ve kterém se mohli radovat junioři AZetu. Zápas rozhodl v 63. minutě po chybě Chomutova Ondřej Becher. AZ Heimstaden Havířov získal důležité 2 body, které ho zase přibližují Litvínovu, se kterým naši hráči bojují o účast v baráži. Další utkání hrají junioři doma v sobotu 19.2.2022 proti Olomouci.

DHL extraliga juniorů - 40.kolo čt 17.2.16:30
Piráti Chomutov - AZ Heimstaden Havířov
3:4p
(0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Ekrt (T. Šilar, F. Döring), 42. Ektr (T. Šilar), 53. Ekrt (Šilar) – 25. Byčkov (Špaček, Kočí), 29. Plevka (Zavřel, Kyselý), 34. Byčkov, 63. Becher (Horváth). Rozhodčí: Petružálek, Glanc – Belko, Coubal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 26:39 (8:10, 8:19, 8:9, 2:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Piráti Chomutov: Suk – Petrásek (C), Cestr, Janda, M. Pöschl, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda (A), Vostiňák, Černý, F. Döring (A), Jan Rindoš.
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Bílek, Kubíček (A), Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí (A) – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Pavlačka, Byčkov (C), Špaček, Bárta.

V osmé minutě posunul Filip Cháb kotouč na pravou stranu, odkud Jan Vostiňák zamířil do brankové konstrukce. O tři minuty později sražený Ekrtův pokus dopadl vedle dezorientovaného brankáře. Avšak poskakující kotouč netrefil před odkrytou bránou Tomáš Šilar. V šestnácté minutě pak poprvé zahrozil také Havířov. David Pastor z pravé strany přihrával před branku, kde Denis Bárta nastavil hokejku, ale zamířil jen vedle levé tyče.

V čase 24:55 se poprvé měnilo skóre a byli to hosté, kteří unikli do vedení. Filip Byčkov se zbavil soupeře a postupoval dále do předbrankového prostoru, odkud zápěstím zamířil ke vzdálenější tyči - 0:1. Jenže vedení Havířova netrvalo ani dvě minuty. Křižná přihrávka mířila do levého kruhu pro vhazování, kde se nacházel pohotový Jan Ekrt, jehož rána z jedné mířila pod břevno - 1:1. Minutu před polovinou zápasu se kolem obránce protáhl Jakub Plevka, jenž se s nutnou dávkou štěstí zapsal mezi střelce - 1:2.

Ve čtyřiatřicáté minutě využil zaváhání Martina Pöschla Filip Byčkov, který po zisku kotouče zamířil do pravého kruhu, odkud zakončením otřel kotouč o brankovou konstrukci - 1:3. V závěru druhé periody dojížděl vyražený kotouč Tadeáš Svoboda, ovšem z dobré pozice nechal vyniknout gólmana.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Piráti aktivně, čímž se znovu dotáhli na jedinou trefu k soupeři. Středem hrací plochy vjel do pásma Tomáš Šilar, jenž posunul puk na Jana Ekrta, jehož pokus od tyčky zamířil za brankovou čáru - 2:3. V šestačtyřicáté minutě vystřelil Matěj Bílek jen do pravé tyče Sukovy branky. Na světelné kostce svítil čas 52:17, když bylo znovu vyrovnáno! Matěj Zavřel nezachytil kotouč na modré čáře, čímž pustil Jana Ekrta do samostatného úniku. Chomutovský útočník vystřelil přesně nad Zlatnického lapačku a zkompletoval hattrick - 3:3.

Duel dospěl do prodloužení, v němž se hráči Pirátů srazili před brankou, čehož využil Ondřej Becher. Ten v klíčovém okamžiku udržel nervy na uzdě a zamířil přesně mezi brankářovy betony - 3:4.

Autor reportáže a ohlasů: Michal Luxa (Piráti Chomutov)

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Hrálo se celkem vyrovnané utkání, i když jsme ve druhé třetině odskočili o dva góly. Domácí ale měli před sebou posledních dvacet minut a hned v prvním střídání dali kontaktní gól. Potom to byla vyrovnaná partie, ale my udělali hloupou chybu na modré čáře, což nás stálo tři body. Jsme rádi, že jsem alespoň v prodloužení vyhráli a odvážíme si z těžkého ledu dva body.