Junioři pokračují vítězně, padl i Šumperk

Josef Nudera | 21.02.2023

Na juniory čekala důležitá dohrávka proti Šumperku. Do utkání vstoupil Havířov lépe, když vedl po brance Pohla. Hosté pak ještě do třetiny srovnali. Ve druhé třetině sice nevyužil Havířov přesilovky, ale trefili se Kreutz a Middleton, což znamenalo vedení 3:1. Ve třetí části dokázal Šumperk snížit a nepříjemně tlačil. Nebezpečné situace dokázal fantastickým výkonem řešit brankář Smolka. Do prázdné branky pečetil důležité tři body Plevka. Havířovská juniorka tak vyhrála čtvrté z posledních pěti utkání a udělal důležitý krok směrem k záchraně. Další utkání bude hrát juniorka v pátek 24.2 na ledě Přerova.

Liga juniorů - 19.kolo út 21.2.18:00
AZ Havířov - Draci Šumperk
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Pohl (Middleton, Plevka), 24. Kreutz (Lipka), 32. Middleton (Plevka, Wlodara), 60. Plevka (Makovec) – 11. Slováček (Šotkovský), 47. Minařík (Křivohlávek, Slováček). Rozhodčí: Kroček – Návrat, Tvrdý. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

AZ Havířov: Smolka – Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Valouch, Kreutz, Kalina – Plevka, Middleton, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Siekierka, Urbančík, Jelének, Makovec
Draci Šumperk: Ryšavý – Slabý, Křivohlávek, Cekr, Jarmara, Šlahora – Miškovský, Najman, Szabó, Slováček, Tomeš, Bařica, Jeřábek, Netolický, Ševčík, Minařík, Šotkovský

Do utkání se Šumperkem vstoupil lépe Havířov, který byl nejen aktivnějším týmem, ale dokázal se dostat i do vedení. Ve 3. minutě se dokázal prosadit z dorážky na pravém kruhu Přemysl Pohl – 1:0. Šumperk se pak zvedl a nejprve zahrozil dvěma střelami nejlepšího hráče hostů Minaříka, ale jednu z nich zablokovala obrana, druhou vyrazil Smolka. Mnohem nebezpečnější byla střela Křivohlávka od modré, která orazila tyčku.

V 11. minutě se mohli hosté poprvé radovat. Až do zakončení se dokázal probojovat Miroslav Slováček, který svou střelu otřel o zadní tyčku za Smolkova záda – 1:1.

Po inkasované brance mohl dostat vedení Havířov zpět Plevka, ale puk za beton Ryšavého nedostal. Hosté pak hráli dvě přesilovky. Nebezpečnější byla ta první, kdy střílel Slováček do masky Smolky a Křivohlávek trefil tvrdou střelou zprvní betony přesouvajícího se Smolky.

V závěru první třetiny se hrálo dvě minuty 4 na 4, ale stav utkání se neměnil.

Havířov hrál krátce po začátku druhé třetiny přesilovku. Po střele Pohla a dorážce Middletona se stav utkání ještě neměnil. Ve 24. minutě zlomil jeden z hráčů Šumperka hůl, kvůli tomu nemohl vyhodit a Havířov v pokračujícím tlaku udeřil. Lipka našel Adama Kreutze na levém kruhu, který prostřelil Ryšavého – 2:1.

O chvíli později ujel sám na brankáře Lajoš, ale Ryšavý jeho zakončení bekhendem zneškodnil.

Ve 28. minutě nejprve zahrozil v oslabení Minařík, ale na Smolku si nepřišel. Ve 32. minutě navýšil Havířov vedení na 3:1. U pravé tyčky vybojoval puk Plevka, objel branku a našel zcela volného Adama Middletona, který měl prakticky zcela odkrytou branku a nemýlil se.

Po této brance ujel hostující Tomeš, ale ani přesná přihrávka spoluhráče mu branku nepřinesla. Havířov pak hrál další přesilovku, dokonce 20 sekund 5 na 3, ale tu nevyužil. Naopak vracející se Minařík z trestné lavice ujel obraně, ale nakonec z těžké pozice a dotírajícím obráncem na zádech Smolku nepřekonal.

Po druhé třetině vedl Havířov nad Šumperkem 3:1.

Třetí třetina byla pořádně dramatická. Nejprve se totiž podařilo snížit hostům z hole Tomáše Minaříka na rozdíl jediné branky – 3:2. V 50. minutě předvedl skvělý zákrok Smolka proti střele Najmana. Hosté byli po brance hodně nebezpeční. Následně sice ohrozili Ryšavého Middleton a Plevka, ale branku si nepřipsali.

V 53. minutě dokázal pokrýt Smolka nebezpečnou dorážku Tomeše. V 57. minutě tlak hostů vrcholil a Smolka chytal, čím dál lépe. Tím deptal střelce soupeře, jako při pokusu Slováčka. Šumperk sáhl dvě minuty před koncem utkání ke hře bez brankáře. Nejprve Plevka trefil místo prázdné branky bránícího obránce.

Následně se ale opět vytáhl Smolka. Minařík měl obrovskou šanci při dorážce, ale Smolka mu branku vzal! V poslední minutě se pak trefil do prázdné branky Jakub Plevka, který pečetil zisk 3 bodů za výhru 4:2. Vzhledem k záchranářským starostem to byly klíčové body do tabulky.