Junioři podlehli Hradci Králové 4:5 po prodloužení

Josef Nudera | 22.12.2018

Poslední zápas juniorů v roce 2018 dopadl těsnou porážkou. Havířov přitom na ledě Hradce Králové dvakrát vedl, ale nakonec se AZetu podařilo dotáhnout zápas do prodloužení. V prodloužení se nakonec radovali domácí. Havířov tak přivezl z Hradce Králové alespoň bod. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl havířovský Jan Bambula.

DHL Extraliga juniorů - 27.kolo so 22.12.12:00
Mountfield Hradec Králové - AZ Residomo Havířov
5:4p
(1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Sklenář (Kukla), 36. Sklenář (T. Pinkas), 49. T. Pinkas (Sklenář, Voňka), 51. Sklenář (Síla), 63. Naar (Dominik Šedivý) – 5. Pawliczek (Bambula), 12. Bambula (Pawliczek, Mastič), 38. Bambula (Pawliczek), 55. Bambula (Pawliczek). Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Tasch. Vyloučení: 5:9, navíc Kukla (MHK) 5 min. + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Mountfield Hradec Králové: Dvořák – Kukla (C), M. Pinkas, Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý (A), Sklenář (A), T. Pinkas, Kašpar, Síla, Jušta, Janda, Daniel Šedivý, Marha, Poppel
AZ Residomo Havířov: Matoušek – Zdeněk, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel, Béreš – Pindel (A), Bambula, Juhász, Adámek, Pawliczek (C), Mastič, W. Bochnak, Kylnar, E. Bochnak, Janeček, Dufek

V souboji tabulkových sousedů se jako první v akci předvedli domácí, když Síla prověřil Matouška střelou k bližší tyči. Vzápětí se ale rozjeli na druhou stranu kluziště hosté z Havířova a v ČPP Aréně se poprvé rozsvítilo červené světlo za brankou, když Dvořáka překonal Dominik Pawliczek - 0:1. I Hradečtí mohli odpovědět, do nebezpečné šance se dostal Sklenář, havířovský muž v masce ale držel svůj celek.

Naopak další brankou znovu o něco víc odskočili hokejisté Havířova. Jan Bambula dostal mezi kruhy výstavní přihrávku od Pawliczka a nedal domácímu strážci svatyně šanci – 0:2. Hosté ale však poté provinili dvěma fauly a Hradečtí měli přesilovku pět na tři. A tu dokázali proměnit. Zadák Miroslav Kukla našel volného Dominika Sklenáře, jenž otevřel gólový účet Mountfieldu – 1:2. V pokračující přesilovce ještě vyzkoušel Matouškovu pozornost Naar, na hostujícího brankáře ale recept nenašel.

První polovina druhé části se více vydařila Havířovu, který byl aktivnější a nepouštěl Hradecké k větším šancím na puku. Ačkoli měl Mountfield k dispozici dvě početní výhody, ani z jedné se nedokázal prosadit a vyrovnat. Jenže poté se dokázali prosadit dokonce v oslabení, když na lavici hanby seděl Dominik Šedivý. Byl to znovu Dominik Sklenář, kdo překonal dobře chytajícího Matouška – 2:2.

Vyrovnané skóre ale, bohužel pro domácí, nevydrželo na světelné tabuli dlouho. Hned po vstřelené brance se totiž do šance dostal havířovský Bochnak, který ale trefil pouze brankovou konstrukci. Druhý pokus už však Havířovu vyšel, když se Jan Bambula šťastně prosadil smolným gólem pro Daniela Dvořáka. Letící touš totiž zapadl do mezírky mezi zády hradeckého gólmana a třemi tyčemi – 2:3. V závěru se ještě roztrhl pytel s rozdanými tresty, do třetí periody tak oba týmy nastoupily ve čtyřech.

Ze třetí dvacetiminutovky uplynulo pouhých třicet osm sekund a střelec obou hradeckých branek se hnal na Matouška. V samostatném úniku ale ani z několikáté šance neuspěl a stav se neměnil. Zdálo se, že se ani jednomu týmu nelíbila hra v plném počtu. Jen co se trestná lavice vyklidila, už na ní putoval další z hráčů. Ve 49. minutě toho využil Tadeáš Pinkas, který z dorážky do Matouškovy klece dokázal využít přesilovou hru – 3:3. Bylo znovu vyrovnáno.

Jenže v čase 50:19 se Mountfield dostal poprvé v zápase do vedení. A nepostaral se o to nikdo jiný, než opět Dominik Sklenář, jenže završil hattrick. V útočné třetině odvedli dobrou práci Kašpar se Sílou, který mezi kruhy výborně našel právě Sklenáře – 4:3. Druhá pětka byla při chuti. O chvíli později se totiž ve třech znovu hnali na Matouška, zasáhl však jeden z obránců hostí. Okamžitě do protiútoku se ale vydal Jan Bambula, který využil chyby Janouška a znovu vyrovnal – 4:4. I on si zapsal hattrick. Minutu před koncem mohl rozhodnout duel Martin Janda, jenže trefil jen Matouškovu výstroj.

Za nevyrovnaného stavu došlo až na prodloužení. To se lépe vydařilo domácímu Mountfield, když v čase 62:03 z vrcholu mezi kruhy napřáhl Jakub Naar a nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť za Matouškem - 5:4.

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Očekávali jsme těžké utkání. Víme, že když je Havířov v kompletní sestavě, tak má ve svém středu velmi, velmi dobré hráče. To se dnes potvrdilo, ale my jsme od první minuty zápasu hráli velmi dobře. I za stavu 0:2 jsme věřili, že jsme schopni něco s utkáním udělat. Bohužel, když jsme zápas začali otáčet na naši stranu, tak jsme díky naší nedisciplinovanosti vrátili Havířov zpět na koně. Nesmírně si ale vážím, jak jsme odbojovali třetí třetinu a myslím, že jsme si druhý bod navíc zasloužili.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): První třetinu jsme vyhráli 2:0, ale musím říct, že nás Hradec jasně přehrával. Určitě musím pochválit našeho gólmana, který v brance čaroval. Ve druhé části jsme hru trošičku srovnali, soupeř vyrovnal, ale my jme se přesilovkou dostalido vedení. Hradec hrál výborně a kombinačně byli lepším týmem, bruslařsky vyspělejším. My si ale ceníme toho, že za stavu 3:4, kdy nám soupeř odskočil, jsme byli schopni zápas v závěru srovnat. V prodloužení je to o jedné chybě, kterou jsme udělali a soupeř ji využil parádním gólem.