Junioři otočili v Chomutově výsledek a udrželi šanci na play-off

Tomáš Vlček | 21.02.2019

Předposlední kolo nadstavbové skupiny o 13. - 24. místo DHL extraligy juniorů zavedlo dnes havířovské mladíky na led chmutovských Pirátů. Ti šli v utkání rychle do vedení, které ještě ve druhé třetině navýšili. AZeťáci se ale nevzdali, postupně skóre otočili ve svůj prospěch a za výhru 4:2 získali důležité tři body. Naopak, bod za nadstavbu získali Piráti, kteří se tak udrželi v tabulce o bod před AZetem. Ten, pokud chce postoupit do play off, musí zítra bodovat na ledě vedoucích K. Varů a čekat na zaváhání svých konkurentů.

DHL Extraliga juniorů - 42.kolo čt 21.2.17:45
Piráti Chomutov - AZ Residomo Havířov
2:4
(1:0, 1:2, 0:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Chlán (Ouřada), 25. Ouřada (Chlán, Koblížek), 63. Ouřada (Chlán) – 31. Kylnar, 35. Sevěček (Pawliczek, Szturc), 58. Zdeněk (E. Bochnak), 60. Pawliczek (Pindel). Rozhodčí: Bejček – Zháňal, Hradil. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 109. Střely na branku: 45:27 (13:8, 17:12, 13:7, 2:0). Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Piráti Chomutov: Pavlát – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Beneš, Vaněk – Vrhel, Dospěl, Chlán, Svoboda, Holka, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada.
AZ Residomo Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Pawliczek, Mastič, Byčkov, W. Bochnak, Kylnar, E. Bochnak, Pavlačka

Zápas o poslední postupové místo ve skupině začali lépe domácí. V první šanci ještě Matoušek vychytal Vrhela, ale v 10. minutě se nejlepší střelec domácích Petr Chlán dostal po levé straně do útoku a střelou z kruhu o tyčku otevřel skóre. Vyrovnat mohl v 19. minutě Pawliczek, v samostatném úniku však nepřekonal Pavláta v Chomutovské brance.

Na začátku druhé třetiny Piráti ubránili oslabení a pak sami podruhé udeřili. Kryštof Ouřada neměl problém, po skvělé Chlánově přihrávce, trefit odkrytou brankou. Pak Matoušek podržel AZ při dalších šancích Chlána a Ouřady a v polovině zápasu udeřili havířovští. Jakub Kylnar se dostal do úniku na Pavláta a svižnou ranou k levé tyčce jej překonal. A za necelé čtyři minuty už bylo srovnáno. Šťastnou střelou z levého kruhu se prosadil havířovský kapitán Vojtěch Ševěček.

I ve třetí třetině byl zápas ze značné části soubojem Matouška s chomutovskými útočníky. Postupně si havířovský brankář poradil s nájezdem Ouřady, střelou Lobodowského i dorážkou Svobody. Za AZ zahrozil na druhé straně Ernest Bochnak, ale ani nadvakrát puk u tyče za Pavláta neprocpal. AZ udeřil gólově až v posledních dvou minutách. Nejprve se přesnou střelou prosadil David Zdeněk a pak také při power-play domácích i Dominik Pawliczek.

Havířovští si za výhru 4:2 připsali tři body. Na Piráty zbyl alespoň jeden za nadstavbu. V konci její 3. minuty se o to zasloužil svým druhým gólem Kryštof Ouřada.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): Bylo to pro nás velice důležité utkání, motivovali jsme hráče, všichni jsme věděli, o co hrajeme, ale bohužel jsme získali jen bod. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0, jenže pak nám po obrovské chybě v útočném pásmu ujeli a dali gól na 2:1. Zvedli se, začali cítit šanci. Ve třetí třetině měli v brankovišti větší tlak do brány a zkrátka to tam docpali, což my jsme ve stejné šanci nedokázali. Bylo to na obě strany nahoru dolů, ale my zápas bohužel nezvládli. Alespoň jsme získali důležitý bod v nadstavbě, díky kterému jsme právě o něj před Havířovem. Uvidíme v posledním utkání skupiny, které bude zase o všechno.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Přijeli jsme do Chomutova s tím, že jestli chceme pomýšlet na postup a hrát o play-off, nezbývá nám nic jiného, než tady získat čtyři body, abychom předběhli domácí. To se nám nepovedlo, ale i tři body nás nechávají ve hře. To znamená, že se o postup popereme v Karlových Varech. Ale nemáme to samozřejmě lehké, protože to není v našich rukou, musíme čekat na výsledek. Každopádně kluci podali obětavý výkon a závěr skupiny jsme hodně zdramatizovali.