Junioři nestačili na Hradec Králové

Petr Miklas | 02.02.2019

Dnešní utkání 18. kola DHL extraligy juniorů skupiny o umístění na 13. - 24. místě vyznělo jednoznačně pro hosty z Hradce Králové. Ti domácímu AZetu nepovolili ani gól, sami jich nasázeli šest a vyhráli i v prodloužení nadstavby. AZetu se touto prohrou asi definitivně zavřely vrátka do play-off. Další utkání sehrají junioři ve čtvrtek 14.2. na domácím ledě proti Žďáru nad Sázavou.

DHL Extraliga juniorů - 38.kolo so 2.2.13:45
AZ Residomo Havířov - Mountfield Hradec Králové
0:6
(0:2, 0:2, 0:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Hrabčák (Perička, Šedivý Do.), 19. Pinkas T. (Hrabčák), 26. Šedivý Do. (Kukla), 30. Perička (Ďuriš), 43. Šedivý Do. (Hrabčák), 59. Šedivý Do., 61. Poppel (Síla, Štohanzl). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Bartoň. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 125. Střely na branku: 27:39 (10:17, 9:10, 7:11, 1:1). Průběh utkání: 0:6.

AZ Residomo Havířov: Štipčák (od 32. Dufek M.) – Zdeněk, Uhlíř, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Mastič, Bochnak W., Kylnar, Bochnak E., Revaj, Tomeček, Dufek K.
Mountfield Hradec Králové: Vacek – Kukla, Pinkas M., Naar, Perička, Pěnčík, Kynčl – Šedivý Do., Štohanzl, Ďuriš, Pinkas T., Hrabčák, Kašpar, Síla, Lang, Janda, Šedivý Da., Marha, Poppel

Od první vteřiny utkání se hrálo v ostrém tempu, oba týmy hrály hodně bruslivý hokej. První mohli jít do vedení domácí v 6. minutě, ale Pindel po přihrávce Ernesta Bochnaka ani nadvakrát nepřekonal Vacka. První branka utkání padla na konci 13. minuty z hole Samuela Hrabčáka, jenž po Peričkově přihrávce zpoza branky zametl puk k pravé tyči Štipčákovy branky.

O tři minuty později mohl vyrovnat Karel Dufek, když obkroužil Vackovu branku a snažil se bekhedem procpat puk mezi jeho betony, jenže gólman hostí odolal. Dvě minuty před koncem první třetiny přidal druhou branku Mountfieldu Tadeáš Pinkas, který z pravého kruhu prostřelil Štipčáka. Po první dvacetiminutovce to bylo 0:2.

Ve druhé třetině hosté dvěma góly navýšili svůj náskok a šli za vítězstvím. Ve 26. minutě využil Dominik Šedivý trochu netradičně přesilovku, když jej do brejku po vyhození AZetu poslal Kukla. Hostující útočník svůj nájezd zakončil parádním blafákem do bekhendu.

Ve 30. minutě přidal čtvrtou branku Hradce Tomáš Perička, jenž propálil Štipčáka od modré čáry. Domácí vystřídali na konci 32. minuty brankáře, mezi tyče se postavil Michal Dufek. Ve zbytku třetiny už branka nepadla a po dvou třetinách tak platil stav 0:4.

Ve třetí třetině hosté své vedení ještě navýšili dvěma góly a to ještě nevyužili přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3. Ve 43. minutě Hrabčák nahrál zpoza branky Dominiku Šedivému, který poslal puk k levé tyči Dufkovy branky. Minutu a půl před koncem třetí třetiny hrál AZ přesilovku, ale sám inkasoval, když opět Dominik Šedivý vybojoval puk a ranou od modré po ledě završil hattrick. Po závěrečném hvizdu se ještě poprali domácí Wiktor Bochnak a hostující Kynčl, za což dostali jeden dvouminutový a druhý trest na 2+2 minuty za hrubost.

Prodloužení nadstavby si nezahrál ani jeden z nich, protože trvalo jen dvacetpět vteřin. Po přihrávkách od Síly a Štohanzla se do samostatného nájezdu dostal Petr Poppel, který přesnou střelou udělal tečku za dnešním utkáním.

Z něj si Hradec Králové odváží čtyři body a pro AZ to s největší pravděpodobností znamená konec nadějí na play-off. Další utkání sehrají naši junioři ve čtvrtek 14.2. od 17:00 na domácím ledě se Žďárem nad Sázavou.