Junioři dotahovali, body ale zůstaly v Salcburku

Vít Káňa | 02.10.2021

H A V Í Ř O V - V 9. kole Extraligy Juniorů vyjeli hráči Havířova do města na řece Salzbach. V první třetině byl AZ sice aktivní, měl šance z brejků, gól však nevstřelil ani jeden tým. V druhém dějství hráčská lavice Havířova špatně střídala, soupeř nabídnutou přesilovku využil vteřinu před kroncem Weberem. V třetí periodě Salzburg navýšil na 2:0 Zieschem. Havířov sice korigoval v přesilovce Fabienem Kočím dvanáct minut před koncem na 2:1, ale jeho snaha o vyrovnání přišla bohužel vniveč. K dalšímu zápasu nastoupí junioři 15. října, do Havířova zavítá Liberec.

DHL extraliga juniorů - 9.kolo so 2.10.14:30
EC Red Bull Salzburg - AZ Heimstaden Havířov
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Weber (Sinn, Bürgelt), 46. Ziesche (Sumpf) – 48. Kočí (Becher, Pastor). Rozhodčí: Huber, Wimmler – Vierthaler, Zacherl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:22 (7:8, 8:9, 5:5). Průběh utkání: 2:0 2:1.

EC Red Bull Salzburg: Clara – Sinn, Weber, Venier, Rafalski, Winkelmann, Schober – Mackner, Sumpf, Vinzens, Kerber, Stiegler, Bürgelt, Kofler, Szieber, Ziesche, Krotsch.
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Zavřel, Kočí, Kubíček, Kremnický, Fědor, Kyselý – Špaček, Byčkov, Horváth, Pavlačka, Becher, Pastor, Hledík, Mastič, Kolat, Kalčík, Valach.

AZ byl zpočátku hry aktivnější, bylo na něm vidět, že se soupeře nezalekl. Nicméně postupem času se hra začala kouskovat a tempo poněkud opadlo. V sedmé minutě se vylučovalo na obou stranách, domácí Schrober dostal dvě minuty za podrážení a Becher zároveň za filmování. Příliš pohledný hokej se nehrál, navíc mu chybělo koření v podobě gólů. V závěru úvodního dějství měli domácí možnost přesilovky, Špaček dostal dvě minuty za sekání. Tu ale nevyužili a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka začala výhodou Rakušanů, ti ale Špačkův prohřešek nepotrestali. Hrál se urputný hokej. Zlom přišel ve 25. minutě. AZ špatně střídal a domácí výhodu, vteřinu před jejím vypršením, využili. Jacob Weber trefil horní roh brány hostí, bylo to 1:0 pro domácí. Po gólu chtěl Havířov vyrovnat, šance byly, ale gólman Clara byl vždy připraven.

V závěrečné dvacetiminutovce měli domácí více ze hry a byli za to odměněni. Druhou branku Salzburgu vsítil ve 46. minutě, střelou, nad Novakův beton, Phillip Ziesche. Hra se kouskovala drobnějšími střety u mantinelu. Vetší povyk nastal dvanáct minut před koncem, když se tři hráči domácích pustili do havířovského Hledíka. AZ dostal dvojnásobnou přesilovku. Tu využil ve 48. minutě obránce Fabien Krejčí, jenž propálil všechno, co mu stálo v cestě. I když hosté měli řadu šancí, tak gól už v Rakousku nedali. Salzburk vyhrál nad Havířovem 2:1.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Do utkáni jsme vstoupili velmi aktivně. Vypracovali jsme si spoustu příležitostí, ale od začátku sezóny máme problém s jejich proměňováním. Jeli jsme, za stavu 0:0, třikrát sami na bránu, ale nedali gól. Následně přišel trest v podobě inkasované branky v oslabení, podotýkám za naše špatné střídání. Většinu zápasů hoříme na neproměňováni šancí, a na hrubé individuální chyby. Jsem zklamán z přístupu, zejména, k plněni týmové taktiky některých hráčů během utkání. Vždy nás zdobila týmová soudržnost i výkon, což se teď ale neděje. Pokud se toto nezmění nebudeme úspěšní. Máme úzký kádr, takže konkurence, která žene hráče plnit týmovou organizaci hry, vydat ze sebe maximum pro naši partu není. To musí jít hráčům ze srdce. Věřím, že toto se změní a všichni si to uvědomíme a soutěž pro AZ zachráníme. To, je náš společný cil a věřím, že to tak máme v hlavách všichni nastaveno.