Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Junioři budou hrát Ligu juniorů i příští rok, play-down dohrávat nemusí

21.03.2023 | Petr Miklas

Rakouský Salcburk se odhlásil z příštího ročníku Ligy juniorů, takže nikdo z letošních účastníků této soutěže nepadá. Pro juniory AZetu i Písku to znamená záchranu soutěže s tím, že zbylá utkání play-down se nebudou dohrávat. Oba kluby se takto dohodly poté, co jim bylo toto řešení nabídnuto svazem, aby nedocházelo ke zbytečným výdajům, když zápasy nic neřeší. Svou roli hrála i značná vzdálenost obou klubů, Písek by měl navíc výdaje na ubytování.

Juniorům AZetu se sezóna nepovedla, neměli dobrý start do soutěže a pak museli bojovat o každý bod. Následovalo zlepšení, AZ se odlepil ze dna tabulky skupiny Východ, ale nepovedený závěr znamenal opětovný pád na poslední místo.

Museli tak hrát play-down s Pískem, série začínala na ledě Jihočechů. Oba zápasy byly vyrovnané, v prvním padl pouze jeden gól, který dali domácí. I ve druhém zápase to bylo těsné, AZ sice vstřelil branku, jenže hosté se trefili dvakrát a stav série byl 2:0. Tímto poměrem i skončí, přesto se mohou radovat hráči obou celků, protože zůstanou v Lize juniorů

Můžeme být jen rádi, že Salcburk odstoupil a budeme hrát Ligu juniorů i příští sezónu. Našim juniorům přejeme, ať se jim povede lépe.