VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jubilejní 10. ročník AZ Open už má své vítěze

01.08.2021 | Jakub Piskoř

Tak jako minulý rok, tak i letos hráčům a organizátorům přálo počasí. A stejně jako v minulých letech byli fanoušci svědky mnoha zajímavých zápasů.

Turnaje se zúčastnilo 58 hráčů. Ti nejprve v náhodných losovaných párech sbírali gamy ve čtyřhře v základní části turnaje. Poté se turnaj rozdělil na dva pavouky - Play-off o celkového vítěze a Play-off o cenu útěchy. Ve vyřazovací části už byly dvojice stálé podle toho, kolik nasbíraly gamů v základní části.

Do hlavního play-off se dostal například Robert Říčka, kterému byl do dvojice vylosován Patrik Zdráhal oblékající dres Litvínova. Honza Maruna takto úspěšný nebyl a zahrál si se svým kolegou pouze Play-off o cenu útěchy. Moc daleko ovšem nedošel a vypadl hned v prvním kole.

V play-off o cenu útěchy se nejvíce dařilo páru Bek/Kubíček, kteří ve finále dokonce neztratili ani gem a vyhráli nad párem Labuda/Zdráhal Pav. 6:0.

Extraligové dvojici Říčka/Zdráhal Pat. se poměrně dařilo a v play-off o celkového vítěze došli až do semifinále. Tam nestačili na pár Polášek/Boháč. Tato dvojice se ve finále střetla s párem Milerský Lukáš/Pavlas. Ale nejprve k boji o třetí místo. V něm uspěla dvojice Zdráhal/Říčka v poměru 6:1 nad soupeři Wawrzyczek/Pučan.

Ani ten největší finálový zápas nepřinesl příliš vyrovnanou partii. Lukáš Milerský s Pavlasem si poradili s dvojicí Polášek/Boháč 6:2 a mohli oslavovat prvenství.

A jako poslední foto, již nepozorní vítězové Lukáš Milerský/Pavlas :)

Vítězům gratulujeme a děkujeme všem účastníkům za skvělý sportovní zážitek. U příštího ročníku za rok naviděnou.

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ZDE.