Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Jiří Režnar: S letní přípravou jsme spokojeni, ale ještě to musíme přenést na led

08.07.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V dalším letním rozhovoru dostal tentokrát slovo hlavní trenér A týmu AZetu Jiří Režnar. Prozradí v něm, jak hodnotí letní přípravu, jak se mu pracuje s mladým kádrem, ale také co čeká od letošního ročníku 1. ligy.

Pane trenére, mužstvo má za sebou tu hlavní část letní přípravy, jak ji hodnotíte?

Jako úspěšnou. Testy na jejím konci ukázaly nárůst výkonů u všech hráčů, ale zejména u těch nejmladších do 20 let, kterých je v týmu polovina. Ale u nich to tak musí být.

Na druhou stranu vždy říkám, že tenisky nejsou brusle. Fyzicky musíte být připraveni, ale taky musíte mít připravenou hlavu, tedy chtít hokej hrát a taky jej umět hrát. Takže s letní přípravou jsme spokojeni, ale ještě to musíme přenést na led.

Připomněl jste fakt, že momentální kádr A týmu AZetu je opravdu velmi mladý. Měl jste už někdy ve své trenérské kariéře k ruce podobně mladý tým?

Takhle mladý mančaft poprvé. Uvidíme, jak jej ještě doplníme. Na druhou stranu jsou to kluci, kteří mají vše před sebou a pokud u nich bude stále ta vášeň a poctivá práce, jako ukazovali teď v přípravě, tak se budou zlepšovat. Trochu problém je, že to nebude hned. Bude to třeba během 2–3 let a budou z nich výborní šikovní hokejisté.

Kdo konkrétně tvoří momentálně kádr AZetu se můžete podívat v odkazu ZDE.

Momentálně ale s nimi musíme hodně pracovat a posouvat je dál. Je jasné, že proti týmům, které hodně, co se týká jmen, posilují je to určitý hendikep. Ale jak říkám, prací a zase jen prací to můžeme dohnat.

Byl někdo, kdo s vámi přípravu, třeba ze zdravotních důvodů, nemohl absolvovat?

Ne. Jediný, kdo se k nám připojí až později je Kanaďan Scott Prier. Takže to bylo hodně důležité, že se nikdo nezranil a kluci absolvovali letní přípravu celou. A co se týká Scotta, tak u něj platí, že ti hráči v zahraničí jsou na tu individuální přípravu zvyklí. Vědí, že kdyby nebyli dobře připraveni, tak jim klub může ukončit smlouvu a tím přijdou o peníze.

Jaký je program pro tým v další části července?

Po 12denní dovolené se sejdeme 22.7. Celý týden ještě budeme trénovat na suchu. V neděli 28. 7. půjdeme poprvé na chvilku na led a od pondělí to pak začne naostro.

Od srpna se k tomu přidají i přípravné zápasy. Letos jich je v plánu méně než v předchozích letech.

Plán přípravných zápasů jsme tvořili společně s manažerem Patrikem Rimmelem a zápasů je méně, protože, když máte ten kádr široký, tak si potřebujete ty hráče vyzkoušet. My v takové situaci momentálně nejsme, takže těch 7–8 zápasů je ideálních a stačí. Mezitím je potřeba trénovat. My se, zase vzhledem k tomu mladému kádru, budeme zaměřovat na individuální činnosti, ale také herní věci. Takže proto je zápasů méně, abychom měli čas pracovat v tréninku.

Rozpis přípravných utkání k nahlédnutí ZDE.

Určitě sledujete dění v první lize… Co očekáváte od letošního ročníku, který ještě sice bude nesestupový, ale většina klubů dost posiluje své kádry? Povede to ke zkvalitnění soutěže?

Určitě. Vzhledem k tomu, že vítěz letos přímo postupuje do nejvyšší soutěže, což znamená, že šance je větší než z baráže, takže týmy, které umí vygenerovat ty peníze, tak svá mužstva skládají z kvalitních hráčů. Vidíme to u Č. Budějovic, Vsetína, Přerova, Prostějova, ale také Poruby. Na druhou stranu jména nedělají všechno. Takže uvidíme. Bude o co hrát a my se těšíme.

Děkuji za rozhovor.