VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jiří Fronk: Po dlouhé době jsem v týmu, kde trenéři dají na názor hráčů

04.08.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Útočník Jiří Fronk je jednou z letních útočných posil AZetu. K týmu se připojil na konci května, zapojil se do letní přípravy a tento týden si odbyl i zápasovou premiéru. Jak vzniklo jeho angažmá v AZetu, jak je v Havířově spokojen, ale mnoho dalšího prozradil v následujícím rozhovoru.

Jirko, pojďme se nejprve vrátit v čase trochu zpět a prozraď nám, jak se vlastně zrodil tvůj přestup do Havířova?

Mně se loňská sezona, z mého pohledu, moc nevyvedla. Měl jsem nějaké starty za Boleslav, kde to nevyšlo, pak jsem byl v Budějovicích, kde to taky nebylo podle mých představ. No a před touto sezonou jsme s agentem řešili moji budoucnost, když jsem měl prakticky z ničeho nic telefon, že z Havířova by byl zájem. Za pár dní jsme se sešli na schůzce s trenérem a vedením, tam mi řekli své podmínky a představy, já jsem zase řekl ty své a velice rychle jsme se domluvili.

Překvapil tě ten zájem ze strany AZetu. Měl jsi už předtím nějaké kontakty na klub?

Vůbec ne. Abych řekl pravdu, neznal jsem ani havířovský zimák. Byl jsem překvapený.

A jaké jsou tvé pocity z angažmá v Havířově, po těch zhruba dvou měsících?

Tak to je jediné, co můžu zatím hodnotit. Letní přípravu, a zkušenosti s vedením a týmem, protože na ledě jsme jen krátce… V kabině všechno šlape, kluci jsou super. A navíc jsem se po dlouhé době setkal s vedením, které má na srdci řešit věci s týmem. Má na prvním místě, aby tým byl spokojený, aby se jelo podle domluvy hráčů s trenéry. Z toho mám hodně dobrý pocit. Není nic, na co bych si mohl stěžovat.

Máte za sebou i první přípravné utkání s Vítkovicemi. Šli jste do něj z plného tréninku a bez nějaké velké přípravy. Přesto, jak bys jej zhodnotil?

Těžko hodnotit, byli jsme sedmý den na ledě… Do teďka jsme neřešili nějakou taktiku, poté co jsme dlouho pracovali na fyzičce, jsme si hlavně potřebovali zvyknout na novou výstroj apod. Hráli jsme s extraligovým týmem, což je na začátek hodně těžké. Výsledek moc hodnotit nechci. Měli jsme dobrý začátek, pak jsme začali zbytečně zmatkovat, měli jsme hodně vyloučených a to rozhodlo. Jsou to ale věci, na nichž máme čas pracovat, a myslím, že se tak i stane.

Teď jste na soustředění v Jastrzebie. Jak se ti líbí?

Nemám, na co bych si stěžoval. Je dobré, když je tým spolu. Uvidíme, co to přinese.

Když jsi do Havířova přicházel, měl jsi v týmu nějaké známé nebo bývalé spoluhráče?

Jako spoluhráče jenom Davida Bahounka, se kterým jsem byl v karlovarské juniorce. A ještě jsem se asi před dvěma lety potkal se Sikim (Marek Sikora) chvilku v přípravě v Chomutově.

Ty máš ve svých 23 letech už zkušenosti z mnoha klubů. Můžeš přiblížit, kde jsi s hokejem začínal a kterými kluby jsi prošel?

Jsem odchovanec Loun. 6. – 9. třídu jsem byl na Kladně a pak jsem byl 5 let v Chomutově. Pak jsem hrál MHL za Vary, juniorku v Americe (Cedar Rapids), rok na farmě v AHL (Manitoba) a loňský rok už jsem zmiňoval.

Co čekáš od letošního ročníku WSM ligy? Máš s ní už zkušenost z loňska, ale letos to bude, po uzavření soutěže, asi jiné.

Já osobně to uzavření neberu jako dobrý nápad. Myslím, že se soutěž výrazně rozdělí na týmy hrající vršek tabulky a na ty dole. Ty kluby nemají důvod utrácet peníze, budou mít hodně mladých hráčů a celou ligu to ovlivní. Pro ty mladé hráče je to ale pozitivní, že budou mít kam z juniorky jít a kde hrát.

Z osobního hlediska myslím, že to bude pro mě dobrá příležitost. V minulé sezoně jsem neměl moc prostoru na ledě a to je i důvod proč jsem do Havířova přišel.

Jak ses mimohokejově zabydlel v Havířově?

V Havířově jsem spokojený, mně se tady líbí. I když vím, že řada lidí říká, že Havířov není zrovna hezký, ale já si to nemyslím. Jsem tady i s přítelkyní, která sice bude kvůli škole dojíždět do Prahy, ale věřím, že se nám bude dařit být spolu. A v nejbližší době by se mělo vyřešit naše společné bydlení.

Jirko, děkuji za rozhovor a ať se ti v Havířově daří.