Jan Maruna: Nemáme se za co stydět, ale budeme muset vyhrát další zápas

04.01.2018 | Vlastimil Mourek, Tomáš Vlček

Havířovští hokejisté ve čtvrtek na ledě favorizovaných Karlových Varů sice na body nedosáhli, ale dlouho drželi vyrovnaný stav. A to i díky vyrovnávací brance z hole Honzy Maruny. A právě s ním přinášíme pozápasové ohlasy.

Jak byste shrnul dnešní zápas?

Myslím, že to bylo oboustranně pohledné utkání. Mrzí mě jen, že jsme neudrželi ten stav 1:1. Domácí nám dali na začátku třetí třetiny rychle druhý gól, my jsme pak hru otevřeli a dostali jsme třetí. Ale jinak se nemáme za co stydět. Prostě budeme muset vyhrát další zápas.

Proti Energii jste nastoupili letos už ve třetím utkání. Zatím se vám ale recept nepodařilo najít.

My jsme tady hráli slušný zápas už minule. Ale Vary daly vždy o nějaký ten gól více, takže vyhrály.

Co by se mělo ve vaší hře změnit?

Začít dávat více gólů.

Brankář Ondřej Bláha patří k nejlepším v lize. Jak se vám hraje s ním za zády?

Určitě výborně. Drží naše naděje na play-off.

Nabudil vás váš gól vstřelený krátce před odchodem do šaten?

Bylo důležité, že jsme vyrovnali. Ale pak jsme dostali branku ve třetí třetině hned při prvním střídání. Bohužel, tohle byla velká škoda.

Favorizovaný domácí tým jste ale dlouho trápili. Čím se vám to dařilo?

Tím, že jsme dvě třetiny výborně bruslili.