VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jaká byla sezóna 2022/23 u přípravky?

19.05.2023 | Petr Miklas

Svou sezónu má za sebou také přípravka, i když pro trenéra Petra Jemelíka to úplně neplatí. Dle svých slov plynule přešel z minulé sezóny 2022/23 do následující sezóny 2023/24. S hlavním trenérem přípravky jsme se ohlédli za uplynulou sezónou a podívali i na to, co nejmladší AZeťáky čeká v blízké budoucnosti.

Jaké je věkové složení dětí v přípravce a jak se přivádějí?

Přípravku tvořily dětí ročníku 2015, což je hokejově 2. třída, ročníku 2016, to odpovídá 1. třídě. Přípravku doplnily děti ročníku 2017 a mladší. Přesné složení přiblížil trenér Jemelík: „Ve 2. třídě máme 22 dětí, v 1. třídě jsme začínali s 9 dětmi, nyní jich máme 14. Nejmladších dětí jsme měli na začátku sezóny 13, teď nám 1 kluk skončil, ale i tak máme 20 dětí. Celkem tedy máme na konci sezóny 2022/23 v přípravce 56 dětí.“

„Celkově je těžké děti přemluvit ke sportu. Spíše se ale stává, že by děti chtěly hokej zkusit nebo pokračovat, když to zkusí, ale rodiče je nepřivedou. To jsem vypozoroval při náborových akcích ve školkách“, dává pohlédnout pod pokličku své práce pan Jemelík.

„Celkem jsme v sezóně 2022/23 přivedli okolo dvaceti dětí, z nichž zůstalo třináct, což je, podle mě, na Havířov pěkné číslo. My se snažíme dětem dělat pestré tréninky a vymýšlíme pro ně různé akce, abychom je udrželi a hokej je bavil. Dělali jsme dětský den s Azetem, Mikuláše a turnaje na ledě. V letní přípravě jsme hráli i fotbalový turnaj“, dodává.

„Ještě k těm náborům ve školkách: musím poděkovat Ríšovi Strnadelovi, Vendy Foldyna (PR manažerka) a Ondrovi Špiříkovi (marketingový manažer – tento bohužel v klubu končí). Byly to desítky a desítky schůzek ve školkách. A bylo to opravdu náročné,“ nezapomíná poděkovat svým kolegům z klubu.

Kolik dětí v přípravce bude pokračovat dál? Končí někdo?

Jak už název této kategorie napovídá, slouží k přípravě dětí k postupu do žákovského týmu. Koho se tedy postup do vyšší kategorie týká?

„Do vyšší kategorie postupují děti ročníku 2015. Zde bych chtěl poděkovat rodičům za vzornou docházku dětí. To se také hrozně moc promítlo na jejich dovednostech a myslím si, že tento ročník má potenciál. Pokud budou pokračovat a pracovat tak, jako v sezóně 2022/23, můžeme se těšit na silný ročník“, neskrývá Petr Jemelík naděje.

„Kdo končí? Nevím o nikom, kdo by měl končit. Já to rodičům nedovolím“, směje se trenér přípravky.

Co přípravku čeká v nové sezóně?

Samozřejmě nás zajímá, na co se děti v přípravce mohou těšit. Zde je odpověď Petra Jemelíka: „Za mě mohu říct, že jsem si ještě neodpočinul od loňské sezóny a už je tady nová. V podstatě s trenéry a vedením i během dubna pracujeme na další sezóně. Pracujeme na tvorbě tréninků, zajišťuje se soustředění v Chorvatsku, Den dětí, hokejová akademie a další věci. Je toho opravdu hodně.“

„Co se týče hokejové akademie, tak stále probíhají schůzky s rodiči a měli bychom otevřít 1. a 2. třídu“, doplňuje.

Pozvánka a poděkování na závěr

„Pokud máte zájem přivést své dítě k hokeji, můžete mě klidně kontaktovat na mém telefonním čísle 601242256 nebo na mém emailu, případně s dítětem přijít na zimní stadion,“ říká Petr Jemelík.

„Závěrem chci poděkovat všem kolegům trenérům, jak ve starších kategoriích, tak hlavně kolegům z přípravky. A také rodičům za trpělivost a obětavost, protože děti v přípravce do hokeje samy nepřijdou. Nesmím zapomenout na mou přítelkyni Míšu, která mě v hokeji podporuje a často to se mnou nemá lehké. Navíc mi pomáhá s veškerou administrativou“, zní poděkování trenéra přípravky.

Více informací o přípravce najdete zde.