Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Hráči ukázali svou kreativitu a podpořili dětské oddělení nemocnice

13.12.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Hráči našeho týmu se rozhodli podpořit dobrou věc, po tréninku se všichni sešli v kulturní místnosti a jali se zkrášlovat panenky Kiwanis. Panenky pomáhají ve zdravotnictví téměř dvacet let, díky nim malí pacienti lépe snášejí pobyt v nemocnici. Panenky našich hokejistů si můžete do 18. prosince vydražit. Jejich předání se v případě hladké komunikace s dražitelem stihne do Vánoc. (Na domácím zápase 19. 12., popř. před přátelským utkáním U20 USA x GER 23. 12.). Výtěžek z aukce půjde na podporu dětského oddělení havířovské nemocnice.

Osobně jsem byl u toho, když hráči panenky malovali a chvílemi to vypadalo, že nejsem v útrobách hokejového stadionu. Ale přenesl jsem se časem o pár desítek let nazpět a jsem zpátky ve své mateřské školce. Gólman Aleš Stezka ještě v betonech pracuje na svém Kiwanis Spidermanovi. Kapitán týmu Jan Maruna právě používal flitry na svou panenku. Opodál Martin Nepokoj vybarvuje pohádkového Perníčka, naproti mě „rostou“ vlasy Homeru Simpsonovi, na kterém pracuje Ondřej Procházka. Filip Seman si hraje se svým Supermanem. Na hráčích bylo vidět, že je práce pro dobrou věc baví, a na chvíli, dá-li se to tak říci, se jim rozsvítili oči. Do aukce připravili sedmnáct Kiwanis panenek.

Kiwanis panenka není jenom hračka, ale jakýsi průvodcem dítěte ve zdravotnickém zařízení. Provází ho po celou dobu pobytu, je pro něj kamarádem, doprovází jej i na operační sál, rehabilituje s ním. Panenka není jenom hračka je to kamarádka a pomocník. Lékařský personál na ní ukazuje, co malého pacienta čeká za zákrok a jak bude probíhat léčba. Panenka je předávaná v českých a slovenských nemocnicích bezplatně. Na její výrobě se podílejí dobrovolníci a pacientovi zůstává i po návratu do domácího prostředí.

Aukce Kiwanis panenek probíhá ZDE

Samotná aukce není jediná věc klubu na podporu dětského oddělení havířovské nemocnice. Hráči tam ještě půjdou osobně předat vaše dary, které se vybraly během domácího zápasu s Přerovem.

Během zkrášlování panenek jsme se zeptali Martiny Kotulové (marketingové manažerky AZ RESIDOMO Havířov), co říká na celou „akci“ malování?

„Z aukce KIWANIS panenek mám velikou radost. Hlavně proto, že se kluci ochotně zapojili a mile mě překvapili svými výtvory. Poprali se s tím moc hezky. Sama si také určitě jednou panenku vydražím. Nejen, že tím pomůžeme dětskému oddělení havířovské nemocnice, ale zároveň v tom vidím příslib rozšíření spolupráce. Už brzy si například na FB stránkách nemocnice budou moci fanoušci zasoutěžit o lístky na domácí zápas.  A celkově bychom mohli být ve spolupráci s nemocnicí v dalším období více vidět a hlavně více pomáhat, třeba i maličkostmi.“

Ještě jednou připomínáme, že dražit se bude do 18. prosince a v aukci na Vás čeká sedmnáct nádherných panenek, které vyzdobili hráči našeho klubu.