VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Hráči se díky přípravě zase o něco posunuli, je spokojený Jiří Režnar

22.07.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Minulý týden skončila hráčům A-týmu AZetu suchá část letní přípravy. V následujícím rozhovoru se, nejen za ní, ohlédneme s hlavním trenérem Jiřím Režnarem.
Foto v článku: Vít Káňa, www.hc-havirov.cz

Pane trenére, nejen hokejové dění, ale vlastně celá společnost se nachází ve zvláštním „Covidovém období“. Jak to ovlivnilo vaši přípravu?

Hodně. Vše začalo už pět týdnů před nástupem na společnou přípravu. Kluci byli v komunikační skupině s kondičním trenérem Pavlem Horylem, každou neděli tady dostávali tréninkový plán a cvičili doma s vlastním tělem. No a až to situace dovolila, tak jsme v květnu začali společnou přípravu. Ta pokračovala až do minulého týdne.

Rozhovor s kondičním trenérem Pavlem Horylem o individuální přípravě čtěte ZDE:

Individuální cvičení pomůže hráčům při nástupu na letní přípravu, říká kondiční trenér Pavel Horyl

Zakončili jste ji nějakými „testy“ zjišťujícími, jak na tom hráči jsou?

Ano, v pondělí a úterý proběhlo takové naše testování pod vedením Pavla Horyla. No a ve čtvrtek a v pátek byli kluci na lékařských prohlídkách v Ostravě a tím jsme tuto část přípravy ukončili. Hráči nastoupili na krátkou osmidenní dovolenou a v neděli 26. 7. půjdeme na led.

Panuje u vás s dosavadní přípravou spokojenost?

Z mého pohledu určitě. Testy ukázaly, že u hráčů pokračuje zlepšování, což jsme s kondičním trenérem chtěli. V tomhle je to fajn, ale já vždy říkám, že tenisky nejsou brusle. Rozhoduje se na ledě herními dovednostmi, takže i sportovec, který je pomalejší v teniskách, pak na ledě, může být lepším hráčem. Takže, ve srovnání s minulými roky, je u kluků vidět posun, ale rozhodovat se bude až na ledě.

Jak moc bylo vidět na hráčích, že už při tom nástupu na společnou přípravu, mají něco za sebou?

Bylo! Souvisí to s tím, že je „jiná“ doba a individuální příprava není až tak výjimečná. Zejména starší hráči s tím mají své zkušenosti, ale už i ti mladší si uvědomují, že jsou profesionálové. A že podle toho, jak budou připraveni, tak dostanou svou roli v týmu. A tak k tomu přistupují. Takže, na všech bylo vidět, že doma pracovali.

Nějaký další pozitivní poznatek?

Potěšilo mě, že i když náš tým každý rok prochází určitou obměnou, tak si to zase „sedlo“. To je moc fajn, že i v tom novém složení jsou ty vztahy výborné a kluci drží při sobě.

Takže nováčci zapadli?

Určitě!

Hráči nyní dostali 8 dnů dovolené… Mají úplně vypnout, nebo pokračovat v nějaké formě „tréninku“?

Mají se udržovat. Někteří dostali individuální pokyny, ti starší sami nejlépe vědí, co a jak. Všichni jsou si vědomi, že ztratit ty tři měsíce práce, by nebylo dobré. I když ten týden není až taková doba pro ztrátu kondice. Proto jsme také dovolenou udělali tak krátkou, abychom přenesli nabranou kondici na led.

Co vás čeká od neděle na ledě?

Prvních 10 dnů ještě budeme pokračovat v kondičních a také herních činnostech. A až pak začneme dělat nějaké herní kombinace. Na to je ještě dost času.

Předpokládám, že stejně jako hráči, i vy se už na tuto fázi přípravy těšíte?

Těším se. Jenom doufám, že vše bude pokračovat bez problémů. Situace kolem nás je taková vířivá, vše se neustále mění. Přejme si, ať to nejen začne, ale především zdárně pokračuje a skončí. Aby se sezona odehrála celá a nemuselo se třeba po nějakém kole přestat hrát.

Naprosto s vámi souhlasím. Ať vše klapne a děkuji za rozhovor.