Havířov vyjíždí k dalšímu utkání do Litoměřic

15.11.2013 | Petr Blakala

K sobotnímu zápasu 1. hokejové ligy zavítají hokejisté Havířova do severočeských Litoměřic, kde svedou důležitý souboj proti místnímu Stadionu. Tabulkově jsou na tom o něco lépe právě hráči Litoměřic, na které ztrácí Azet pět bodů. Po dvou prohrách budou chtít naši hráči určitě opět bodovat, a neztratit tak kontakt s vyrovnaným středem tabulky. Zápas začíná v 17 hodin.

Co přineslo uplynulé kolo?

Hokejisty AZetu Havířov čekal na domácím ledě další těžký souboj, ve kterém změřili síly s Mladou Boleslaví. Po slavnostním zahájení, připomínajícím 45. výročí otevření havířovského stadionu, se gólového slova hned v první minutě ujali domácí, když z rychlého protiútoku poslal Azet do vedení Klimša. Za Boleslav však ještě v 1. třetině skóroval nejprve Klimenta a v poslední minutě i Ovčačík. Druhou třetinu ovládli opět hosté, kteří navýšili náskok zásluhou Nouzy. Třetí třetina byla na branky vyrovnaná, když brankáře prostřelil nejprve hostující Mikulík, a sedm minut před koncem snižoval na konečných 2:4 Klimíček.

Naopak hráči Litoměřic dokázali uhájit domácí led, když porazili Kadaň. Sportovní Klub postavil do branky opět zkušeného Hanuljaka, který již jednou vychytal havířovský Azet. Úvodní branka padla ve 2. minutě, kdy se prosadil litoměřický Budínský, který si v první třetině připsal ještě jednu branku. Prostřední část hry patřila opět Litoměřicím, které po gólech Nováka, Rubeše a Čermáka navýšili své vedení a Kadani, která skórovala jen jednou, výrazně odskočili. Ve třetí třetině dokázali hosté už pouze snížit na rozdíl dvou branek.

Který z týmů má lepší formu?

Litoměřickým hokejistům patří prozatím 6. příčka, která zajišťuje účast v play-off. Svou listopadovou třízápasovou výherní šňůru přerušili pouze v zápase v Šumperku, ale i tam získali cenný bod a na svém kontě mají celkem 32 bodů. Havířovský Azet zastavil stejně jako jejich sobotní soupeři třízápasovou výherní šňůru již v zápase s Kadaní, a tak po dvou porážkách v tabulce spadl na 9. pozici.

V havířovské svatyni je jasnou jedničkou Lukáš Daneček, který již odchytal většinu utkání. Za 1 146 minut inkasoval 51 branek a jeho procentuální úspěšnost se vyšplhala na číslo 91,41%! Druhý brankář Havířova, Petr Matoušek, je momentálně mimo hru, jelikož si ze Šumperka odvezl zranění. Záda Lukáši Danečkovi tak kryje porubský brankář Michal Gleich.

Kanadské bodování v Havířovských útočníků „vyhrává“ Martin Jakúbek (6+6), kterému na záda dýchají o dva body horší Jan Daneček (1+9) a David Klimša (8+2). Musíme vyzdvihnout také bodový přínos zadáků Havířova. Nejvíce bodů nasbírali Jaroslav Koma (3+9), David Roupec (1+7) a Lubomír Vosátko (1+6).

Zaměřme se především na soupeře, který v letošní sezoně prověřil už 6 svých brankářů. Nejvíce utkání však odchytal Vojtěch Sedláček, který za 429 minut inkasoval 27 branek a jeho procentuální úspěšnost činí 88,93%. Jako „dvojka“ v odchytaných zápasech vévodí Petr Přikryl, jenž má započítaných 418 minut, ve kterých pustil za svá záda 24 střel. Procentuální úspěšnost má o něco horší než jeho kolega Vojtěch Sedláček – 88,68%.

Co se týče produktivity hráčů, na prvním místě je jednoznačně Miloslav Čermák (13+10), kterému na záda dýchá Martin Novák (7+12) a jako třetí se na listinu nejproduktivnějších hráčů zapsal Jaroslav Hašek (3+14). Mezi obránci vládne Angel Krstev (2+4), který je rovněž druhým nejvíce vylučovaným hráčem Litoměřic. Za něj se řadí Dušan Žovinec (1+5) a Jakub Šulc (1+4).

Poslední vzájemný zápas

AZet se Stadionem už letos jednou utkal, a to v desátém kole. Hrálo se na ledě Havířova a byli to právě domácí, kteří ovládli zápas. Za přítomnosti 1 570 diváků se dokázali prosadit hned čtyřikrát a Litoměřicím nedali příliš mnoho šancí. I když se jedna akce hostí hned v úvodu ujala, nic to nezměnilo na vítězství Havířova v poměru 4:1.