VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov v divácky atraktivním duelu vyzve tabulkou stoupající Vsetín

31.10.2017 | Josef Nudera

V tomto týdnu druhý zápas a druhý atraktivní soupeř. Tentokráte se vše odehraje na legendárním Lapači, kde se AZ Residomo Havířov pokusí zastavit rozjíždějící se Vsetín. Havířov se po výhře nad Frýdkem-Místkem vrátil do bojů o střed tabulky, Vsetín se naopak odlepil od předposledního místa tabulky výhrou po nájezdech na Slavii. Kdo se bude radovat z dalších bodů?

VHK ROBE VSETÍN

Náš středeční soupeř dokázal v loňském roce vybojovat v dramatické baráži vysněnou WSM Ligu. Ve Vsetíně je po hokeji opravdu velký hlad. Několikrát bylo na domácích zápasech VHK tolik lidí, že to stačilo na návštěvu kola.

Vsetín nevstoupil do WSM Ligy ideálně a kvůli nekonzistentnosti výkonů se na nějakou dobu zasekl na předposledním místě tabulky, odkud se nemohl odlepit. Poslední zápas, který svedli vsetínští hokejisté na ledě Slavie to ale změnil.

ROBE Vsetín vedl ještě v poslední minutě základní hrací doby 2:1, ale domácí Slavia odvolala brankáře a dokázala ještě pouhých 9 sekund před koncem srovnat! Prodloužení žádnou branku nepřineslo a nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, které dokázal vyhrát Vsetín.

Vsetín je aktuálně na 12. místě ligového pořadí a na jedenáctou Třebíč ztrácí pouhý jeden bod. Třebíč má navíc o jeden odehraný zápas více.

Nejlépe stříejícím hráčem VHK je David Březina, který si v letošním ročníku připsal již 12 branek a k tomu přidal i 8 asistencí. Mezi obránci je po Tomáši Frolovi nejproduktivnější Radim Ostrčil, které velmi dobře známe z působení v Havířově.

WSM Liga, 19. kolo

HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín 2:3sn (1:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky:17. L. Krejčík (J. Drtina, Endál), 60. Endál (Kasík) – 21. Kucharczyk (Březina, Markovič), 33. Ostrčil (Slováček), rozh. náj. Březina. Rozhodčí: Přikryl, Veselý – Rubáš, Malý. Vyloučení:7:6. Využití: 0:0.V oslabení:0:0. Diváci:1546. Střely na branku:27:39. Průběh utkání:1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Sestava VHK ROBE Vsetín:J. Pavelka – Dundáček, Teper, Frolo (A), Ostrčil, Janáček, D. Krenželok – Březina, Kucharczyk (A), Markovič – Podešva, Šilhavý, Slováček – Jonák, Hruška (C), Hořanský – Vítek, Karafiát, Kajaba.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Přijeli jsme pro nějaký bod a před zápasem bychom dva určitě brali. Ale mrzí nás to, protože jsme byli blízko třem. Kromě první třetiny jsme byli lepší. Ukázaly to střely na bránu i naše předvedená hra. Škoda vyrovnávacího gólu Slavie. Minule jsme to dokázali my, teď bohužel pár sekund před koncem srovnali domácí. Ale i tak jsme rádi, že jsme Slavii, která má momentálně formu, porazili. Pomůže nám to do dalších zápasů. Když budeme takhle bojovat a hrát dál, tak budeme bodů dělat mnohem víc.“

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Havířov se po sérii šesti zápasů v řadě, kdy pravidelně bodoval, dostal do odlišné pozice. Vyhoupl se ke středu tabulky a držel pozice pro play-off. Následně ale prohrál domácí zápas s Prostějovem i utkání na ledě poslední Kadaně. AZ potřeboval v derby proti Frýdku-Místku vyhrát, a to se podařilo!

Derby přineslo výbornou atmosféru, kterou vytvářely oba tábory. Havířov měl do utkání skvělý start a po první třetině si vypracoval dvoubrankový náskok. Ve druhé části se podařilo AZetu využít dvojnásobnou přesilovku a o zápasu bylo víceméně rozhodnuto. Frýdek pak jen v závěru smazal nulu na svém kontě.

WSM Liga, 19. kolo

AZ Residomo Havířov – HC Frýdek-Místek 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky:5. Fronk (Hudeček, R. Havel), 13. Fronk (Dudek, Hudeček), 31. Hudeček (Sikora, Krisl) – 59. Kaukič (Kafka, Przybyla). Rozhodčí:Skopal, Dědek – Lukš, Gančarčík M..Vyloučení:6:6, navíc Kalus, Baláž (oba HAV) a Bajtek, Christov (oba FRM) všichni 5 + OK a Ovčačík (FRM) 10 min. OT. Využití:1:0. V oslabení:0:0. Diváci:2.144. Střely na branku:28:30 (9:11, 12:14, 7:5). Zblokované střely:10:6. Hity:24:14. Vhazování:42:30. Průběh utkání:3:0, 3:1.

Sestava AZ Residomo Havířov:Dolejš – Krisl, Dudek, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel – Kanko, Matai, Sikora – Tomi, Hudeček, Fronk – Jergl, Rác, M. Kalus – Pořízek, Kurovský, Baláž.

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov):My jsme věděli, že přijede soupeř s mladým, ambiciózním týmem, kde mají kluky, kteří si chtějí jednou okusit extraligu. Věděli jsme, že to dnes bude celé v pohybu a připravovali se na to a chtěli jsme hrát osobní souboje. Výborně jsme začali, kdy jsme se zaslouženě dostali do dvougólového vedení, nicméně potom jsme trochu přestali hrát hru, kterou jsme chtěli. Soupeř začal být více aktivní a celkově se pak to vítězství nerodilo úplně jednoduše a bojovalo se až do konce. Frýdek a kluci na druhé straně hráli bojovně, rvali se, a to k hokeji také patří. Smekám před soupeřem, ale i před našim týmem, který dvakrát prohrál a dnes chtěl udělat vše pro výhru, což se nakonec povedlo.

INFOGRAFIKA

"Ještě úplně nevím s kým do Vsetína pojedeme. V současné době se nám marodka moc nevylidňuje a potýkáme se s tím poměrně dlouho. Ve středu nás čeká další zápas s nádechem derby, jelikož to je opět tady kousek. Vsetín je doma výborný soupeř s výbornou kulisou. I když je v tabulce níže, tak hraje doma velmi dobře. Pokud chceme uspět, musíme opět hrát s výbornou obranou a skvěle se nachystat. Musíme přijet s pokorou a každý hráč pro to musí udělat maximum," komentoval nadcházející utkání proti Vsetínu trenér Martin Janeček těsně po domácím utkání s Frýdkem.

Havířov v letošním ročníku Vsetín již vyzval na domácím ledě. Jednalo se o dramatické utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. VHK vyhrál 4:3 po prodloužení a z Havířova si odvezl 2 body. Podaří se Havířovu odveta na ledě soupeře? Zápas startuje v 17:30 a můžete jej sledovat na serveru onlajny.com