VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Gascontrol Aréna hostí příměstský hokejový tábor AZetu

14.07.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Léto je v plném proudu, teploty se pohybují kolem tropické 30, ale v havířovské Gascontrol Aréně se na čerstvě zhotovené ledové ploše prohánějí malí hokejisté. Probíhá zde totiž AZeťácký příměstský hokejový tábor.

Tábor uspořádal AZ v termínu 12. – 16. 7. pro přípravku a mladší žákovské kategorie a v termínu 14. – 16. 7. i pro starší žákovské kategorie. A zájemců se, i přes prázdninový a dovolenkový čas, našlo opravdu hodně, což potvrzuje hlavní organizátor tábora Robin Pavlas, se kterým vznikl tento rozhovor.

Pane trenére, kolik dětí se účastní tábora?

Těch nejmenších, tedy ročník 2013 a mladší, což je 3. třída až přípravka, je v mé tréninkové skupině zhruba 30. Druhou skupinu vede trenér Daneček. Má pod sebou ročníky 2009 – 2012, tj. 4. – 7. třídu, a v nich 28 dětí. Od středy pak trenéři Mrázek a Potěšil povedou dalších 23 dětí ročníků 2008 a 2007, což je 8. a 9. třída. Celkový počet účastníků je tak kolem 90 dětí, přičemž některé se k nám přidávají až v průběhu tábora podle možností a programu jejich rodičů.

To číslo účastníků je vysoké. Překvapilo vás jako organizátory?

Počítali jsme, že bude účastníků méně, 30 dětí v tréninku na ledě je dost. Je to náročnější na organizaci, ale poradili jsme si s tím. Kromě mě a Petra Jemelíka je v tom našem trenérském týmu např. i hráč A-týmu Honza Maruna a bývalý kapitán AZetu Jirka Krisl, takže to je dobře vyřešeno.

A jaký mají malí hokejisté „táborový“ program?

Pro ty menší děti je to 2x denně led a jednou tělocvična. Není to nijak přehnané, nechceme děti zahltit, to určitě není cíl. I tak je to pro některé náročné a večer to a na nich rodiče poznávají :-). Kategorie od 4. třídy výše pak mají 2x denně led a 2x denně tělocvičnu. Tréninky jsou formou her zaměřeny především na bruslení. Je to ideální doba vrátit děti na led po té dlouhé době. Sice se příležitostně jezdilo trénovat na led od okolních měst, ale tohle bude mít určitě větší přínos. Samozřejmostí je zajištěné stravování. Obědy máme v Pizzerii Max, kde výborně vaří a se svačinkami nám pomáhají rodiče. Příjemným zpestřením programu byla autogramiáda Roberta Říčky, který se přišel mezi kluky podívat.

Využili tábor i malí hokejisté okolních klubů?

Jsou tady jen AZeťáci, včetně úplných nováčků. Takže je to vlastně i takový nábor dětí do těch ročníků, které potřebujeme početně doplnit.

A co až tábor skončí? Bude nějaká návaznost v trénincích?

Za normálních okolností by děti těchto kategorií začaly trénovat až začátkem nebo dokonce v polovině srpna. Je ale zbytečné, pokud jsme teď začali, přerušit ty tréninky na několik týdnů, když máme v hale led. Takže já budu s dětmi od 5. třídy až po přípravku pokračovat i příští týden v trénincích na ledě a to 2x týdně. Ostatní kolegové trenéři to mají podobně + navíc se rozběhne dorost a juniorka. 20 tréninkových jednotek za ten týden je více než má přípravka normálně za měsíc. Takže na ten rozjezd a případně dohnání nějakého manka je to ideální.

A jak to vypadá v tomto horkém počasí s ledem v Gascontrol Aréně?

Ledaři mi jistě dají za pravdu, že je nejlepší, když na tom novém ledě začínají trénovat nejprve ty malé děti než muži. Ony ho totiž tak nezatíží a nepoškodí. Naopak ho příznivě zajezdí.

Když je o tábor tak velký zájem, neplánujete jej ještě zopakovat?

Možná si něco podobného, ale v kratším formátu, zopakujeme na konci srpna už i s nějakými přípravnými zápasy. Jen doufám, že se snad vše, po stránce tréninku, vrátí do normálu.

Pane trenére, děkuji za povídání a ať se vám celý tábor vydaří.

Více fotografií z tábora je k nahlédnutí ve FOTOGALERII ZDE.