Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Fanoušci hodnotili hráče. Co prozrazuje hlasování v anketě "Hvězda zápasu"?

06.05.2020 | Petr Bortlík

Byť se, nejen hokejový svět, v březnu zastavil, celá základní část Chance ligy 2019/20 se do té doby stihla odehrát. Již jsme se za ní několikrát ohlédli. Za spoustou důležitých okamžiků, názorů i čísel. Nyní vám nabízíme další zajímavý pohled na hodnocení výkonů AZeťáků. Následující článek přináší souhrnné výsledky hlasování v anketě "Hvězda zápasu", které mají plně ve svých rukou na webu AZetu fanoušci. Rádi se s Vámi nyní podělíme o údaje, které to přineslo.

Možnost hlasovat měli fanoušci po všech domácích ligových zápasech, tedy ve 28 případech. Celkem dohromady udělili skvělých 8.663 hlasů. Ohlédneme se tedy, kdo získal nejvíce hlasů, nebo kdo měl nejvíce prvenství a přidáme také pár zajímavostí.

Na úvod se podíváme na TOP 5 hráčů, podle počtů hlasů, které celkově získali.

Jak vidno, celou ¼ hlasů získal ochránce domácí svatyně, Aleš Stezka. Neméně překvapivým výsledkem je druhé místo Jakuba Kotaly, lídra střelců i nahrávačů AZetu. Třetí skončil Lukáš Bednář - druhý nejlepší střelec a třetí nejproduktivnější hráč AZetu. Čtvrtá je vycházející hvězdička, věkem ještě junior, Jan Bambula. A pátý se umístil nejzkušenější havířovský borec. Na ledě možná trochu nenápadný, ale nesmírně přínosný Filip Seman. Za zmínku jistě stojí také to, že na šesté příčce se umístil velký bojovník a kapitán týmu, Jan Maruna.

Graf ještě lépe odhaluje, jako obrovský díl hlasů získali Stezka a Kotala, dohromady přes 40 %! Tito dva zkrátka dominantně oslovili fanoušky.

V první kategorii, můžeme-li to takto nazvat, nás tedy příliš překvapení nečekalo. V následné tabulce již ale určitě příjemná překvapení najdeme. Ukážeme si nejlepší pětku hráčů dle toho, v kolika případech hráč obdržel alespoň hlas. Pro připomínku, hlasování proběhlo 28x.

První místo zde obsadil opět ofenzívní hrdina týmu, Jakub Kotala, který obdržel hlasy úplně pokaždé, což jen dokazuje jeho neuvěřitelnou důležitost pro tým. Také ostatní v tabulce získali hlasy velice často, ovšem rozhodně je výtečné vidět, že jste Vy fanoušci velice oceňovali také defenzivní přínos pro tým, což dokazuje umístění Davida Chrobočka v TOP 5 této tabulky. Za zmínku jistě stojí také výkon Petra Fridricha, který, je stejně jako Bambula ještě junior, ovšem také již předvádí skvělé výkony.

Následující tabulka uvádí četnost umístění daného hráče v TOP 5 dle pořadí.

Na první příčku se vrací gólman Aleš Stezka, který se pokaždé, když ohlasy obdržel, umístil mezi nejlepšími 5-ti hráči. Ani další jména nejsou nikterak překvapivá, i když páté místo Jana Maruny je jistě více než sympatické a jde vidět, že fanoušci přínos kapitána týmu oceňují.

V předposlední tabulce se dozvíme pořadí,dle průměrné pozice. Průměr je brán pouze z případů, kdy se hráč umístil. Například u Jakuba Kotaly je třeba myslet na to, že se umístil úplně pokaždé.

Nejlepší průměr měl opět Aleš Stezka, následován opět Jakubem Kotalou. Také na dalších místech jsou jména, která se nám již v tabulkách objevila.

Dostáváme se k poslední tabulce, kde máme TOP 3 hráče dle počtů výher v hlasování o hráče zápasu. Ani zde pořadí asi nikoho nepřekvapí.

Na závěr bychom rádi uvedli jednu zajímavost, týkající se brankářů. Skvělý Aleš Stezka ovládl převážnou část výše zmíněných statistik a odchytal většinu utkání. Ovšem, když už do brány pustil jiné maskované borce, ti také předvedli skvělé výkony. Brankář Jiří Matoušek naskočil na led dvakrát, ovšem pokaždé zvítězil a získal celkově 226 hlasů. A ani Jan Lukáš nezůstal pozadu, během tří startů se vždy umístil v TOP 5 a získal celkově 193 hlasů za první, druhé a páté místo.

Závěrem moc děkujeme, že jste poslali tolik hlasů a doufáme, že i v příštím roce budete mít spoustu důvodů ocenit výkony hráčů AZetu v pozápasové anketě "Hvězda zápasu" na klubovém webu.