Exhibiční utkáni mezi legendami AZ Havířov 2010 a výběrem NAHL udělalo symbolickou tečku za sezónou 2018/19

23.03.2019 | Petr Miklas

Stejně jako loni, i letos proběhlo exhibiční utkání mezi legendami AZ Havířov a výběru NAHL (Nezávislé amatérské hokejové ligy), čímž došlo k symbolickému ukončení sezóny. Hráči obou týmů i fanoušci si zápas, ve kterém nešlo o výsledek, užili. Nakonec vyhrál AZ 7:5, hattrickem se domácím fanouškům připomněl Robert Najdek, který si opět zahrál s Vítem Stránským. V dresu AZetu nastoupil i Harry Valerián, který má už téměř sedmdesát čtyři let.

legendy AZ Havířov 2010 - Výběr NAHL 7:5 (1:2, 6:3) - hráno 2x20 minut

Branky a nahrávky: 18. Říčka (Maruna), 21. Najdek (Rimmel P.), 24. Najdek (Zientek M.), 25. Krisl (Vosátko), 30. Daneček L. (Klimša), 31. Najdek (Stránský), 40. Rimmel P. (Klimša) - 13. Mušuka (Serafín), 18. Peterek (Křístek), 26. Peterek (Barna), 27. Hrabal (Hampel), 33. Sládek. Rozhodčí: Staněk – Veselý, Moravec. Diváci: 152. Střely na branku: 23:23 (12:15, 11:8). Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5.

legendy AZ Havířov: Vrba – Rimmel P., Zientek L., Prokop, Zientek M., Vosátko, Krisl, Najdek, Stránský, Říčka, Kusý, Maruna, Valerián, Daneček L., Klimša, Kozel.

Výběr NAHL: Novák – Bravenec, Mušuka, Serafín, Křístek, Lichý, Rimmel M., Toman, Peterek, Bolek, Džupin, Barna, Hamplel, Hrabal, Sládek.

Lepší vstup do exhibičního utkání měl, stejně jako loni, Výběr NAHL, který byl od začátku aktivnější. V 10. minutě jel trestné střílení Mikuláš Rimmel, ale s pokusem mezi Vrbovy betony neuspěl.

Ve 13. minutě se Výběr NAHL dostal do vedení, když Daniel Mušuka obešel obránce a trefil krásně levý horní růžek Vrbovy branky. V 18. minutě přidal druhou branku výběru NAHL Radim Peterek, který se prezentoval střelou k pravé tyči. V téže minutě snížil Robert Říčka, jenž se prosadil u levé tyče Novákovy branky. První poločas tak vyhrál Výběr NAHL 1:2.

Vstup do druhé poloviny utkání vyšel lépe legendám AZetu. Ve 21. minutě vyrovnal Robert Najdek. O tři minuty později se znovu prosadil Robert Najdek, který po přihrávce Marka Zientka pálil do odkryté branky. Vedení legend AZetu navýšil ve 25. minutě Jiří Krisl.

O minutu později se prosadil Výběr NAHL, když se podruhé trefil Radim Peterek. Ve 27. minutě bylo vyrovnáno po brance Romana Hrabala. Ve 30. minutě si legendy AZetu vzaly vedení zpět, když Nováka prostřelil Lukáš Daneček.

Legendy AZetu se dostaly do dvoubrankového vedení ve 31. minutě, úspěšným střelcem byl Robert Najdek, který po krásné přihrávce Stránského pálil do odkryté branky a zkompletoval tak hattrick. O dvě minuty později snížil Matěj Sládek, když se trefil k pravé tyči Vrbovy branky. Ve 37. minutě se trefil za Legendy AZetu Miroslav Kusý, který předvedl pěkný blafák do bekhendu. Rozhodčí po poradě s videorozhodčím ale gól neuznal. Ve 40. minutě uzavřel skóre utkání Patrik Rimmel, čímž určil konečný výsledek 7:5 a symbolicky ukončil letošní sezónu.

Po konci utkání se oba týmy společně vyfotily. Tím povedená exhibice skončila. Všichni přítomní diváci hráčům obou celků poděkovali potleskem.  Akce byla zakončena posezením v prostorách VIP, kde se sešli všichni zůčastnění - hráči, rozhodčí i diváci. Podával se guláš, pivo a jiné pochutiny.

Exhibice zapsala už třetí ročník

Poprvé se exhibiční utkání mezi legendami AZetu a výběrem NAHL konala v roce 2017, tato myšlenka vzešla ze strany Vladimíra Bolka z havířovských Pantherů. Ze strany AZetu se o organizaci stará manažer klubu Patrik Rimmel. I letos se akce vydařila, v dreu AZetu jsme mohli vidět, mimo jiné, Roberta Říčku, Davida Klimšu, Lukáše Danečeka, Víta Stránského, Roberta Najdka, Miroslava Kusého a Harry Valeriána.