Dvougólové vedení dorostu nestačilo, AZ prohrál na Kladně 3:6

Vít Káňa | 12.12.2019

H A V Í Ř O V - H A V Í Ř O V - V pátém kole O pořadí v Playoff ELIOD Extraligy dorostu vyjeli dorostenci AZetu na led kladenských Rytířů. První třetina gól nepřinesla, havířovské dorostence mohly mrzet tři nevyužité přesilové hry. Druhá třetina přinesla dva havířovské góly, ty ale týmu nepřinesly ani bod. Rytíři se ve druhé třetině trefily pětkrát. Poslední perioda přinesla už jen po jednom gólu na obou stranách. AZ Prohrál na Kladně 6:3. V dalším kole v sobotu 13. prosince vyzve na domácím ledě Dynamo Pardubice.

ELIOD Extraliga dorostu - 23.kolo čt 12.12.16:45
Rytíř Kladno - AZ Residomo Havířov
6:3
(0:0, 5:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Ullrych (Sojka), 32. Sojka (TS), 38. Bareš (Gabriška), 38. Danda (Burger, Vimmer), 40. Sýkora (Bareš, Hrabík), 43. Sojka (Chrenka) – 25. Becher (Moškoř), 28. Moškoř (Puzoň), 50. Kubíček (Siekierka). Rozhodčí: Matoušek – Karda, Kučera. Střely: 47: 39. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.  Průběh utkání: 0:2 6:2 6:3 .

Rytíř Kladno: Jaňour – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Koštoval (A), Kohlíček (A), Sýkora – Vimmer, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych (C), Adam, Chrenka
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček (A), Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Mikula, Žák, Pavlačka (A), Kubík, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Siekierka

První třetina nezačala ve kvalitním tempu, oba týmy jako by se na ledě hledaly. I když gólmani Zlatnický na straně Havířova a Gabriška na straně Kladna, byli v pernamenci. Ve čtvrté minutě, byl vyloučen havířovský Zmarzlák, ale Kladno přesilovou hru nevyužilo. Havířov se po oslabení snažil zaměstnat gólmana domácích, ale z tlaku nic nebylo. Vhod jim přišla přesilová hra, když domácí Chrenka dostal v desáté minutě dvě minuty za podrážení. AZ přesilovou hru nevyužil. Nedisciplinovanost domácích pokračovala, ale AZ v první třetině opovrhl ještě dvěma přesilovým hrám hrám. Ve 14. minutě se proti pravidlům provinil kladenský Nedvěd, ten dostal dvě minuty za nedovolené bránění. V 18. minutě si šel za hákování „vyzkoušet“ pohodlí trestné lavice Rytíř Kohlíček. První třetina skončila za stavu 0:0 a Havířov mohly neproměněné přesilové hry oprávněně mrzet.

Druhá třetina začala tlakem pro AZ. Ve 25. minutě se trefil havířovský Ondřej Becher a otevřel skóre zápasu 0:1 pro AZ. Pro Havířov bylo ještě lépe, probíhala 28. minuta zápasu, když kapitán Havířova Jan Moškoř dal gól na 0:2. Ve 30. minutě se proti pravidlům provinil Jan Moškoř, dostal dvouminutový trest za hrubost. Kladno přesilovou hru ve 32. minutě využilo, trefil se kapitán Petr Ullrych a snížil na 1:2. Havířovské obdržená branka opařila, rázem jako by přestali hrát. Toho Rytíři vzápětí využili. Na konci 32. minuty zatáhl za záchrannou brzdu havířovský Křivohlávek a bylo z toho trestné střílení pro Kladno. To proměnil Adam Sojka a za stavu 2:2 se začínalo zase od začátku. Havířovským mohlo pomoci ve 35. minutě vyloučení domácího Vimmra, ten obdržel dvě minuty za držení hole. Přesilová hra s číslem čtyři byla pro AZ opět neúspěšná Pak přišla 38. minuta zápasu Rytíři vstřelili gól na 3:2, ten dal Adam Bareš. O 25 vteřin později Kladno opět udeřilo, trefil se Ondřej Danda, na světelné tabuli svítilo 4:2 pro domácí. Ve 39. minutě sevřel puk rukou Ondřej Becher, za což obdržel dvouminutový trest. Přesilovou hru kladenští po minutě využili a ve 40. minutě se prosadil domácí Lukáš Sýkora 5:2, pro Havířov tím skončila šílená druhá třetina.

I ve třetí třetině zápasu domácí pokračovali v gólostroji, na 6:2 navýšil vedení domácích Adam Sojka, na tabuli svítila 43. minuta. Čtyři góly náskoku a domácí již hráli svou hru, byl to AZ, kdo musel, pokud s vývojem zápasu ještě chtěl něco udělat, tlačit. Jenže ve 45. minutě se provinil proti pravidlům hostující Makovec, dostal dvě minuty za podrážení. Běžela stále 45. minuta, když si na trestnou lavici šli za hrubost odpočinout, domácí kapitán Ullrych a havířovský Becher. Přesilovou hru Kladno nevyužilo. V 50. minutě se Havířov dočkal gólu, na 6:3 snížil havířovský obránce Petr Kubíček. V 52. minutě kladenský Danda hasil kladenský „požář“ a bylo z toho trestné střílení pro AZ. To Havířov neproměnil. Utkání se dohrávalo v nepěkném duchu. V 59. minutě byli za hrubost vyloučeni kladenský Kohlíček a havířovský Mikula, oba se provinili hrubostí a dostali za to dvouminutový trest. Nic podstatného se už ve třetí třetině neodehrálo, Kladno po zásluze doma zvítězilo 6:3.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): V první polovině utkání jsme odehráli nejlepších třicet minut v druhé části celé soutěže. Potom, pro nás bohužel, nastal náš totální výpadek. Soupeř se v jedné minutě dostal z 0:2 na 2:2. Nám spadly hlavy. Po další chybě jsme se úplně sesypali. Kdybychom využili šanci v první polovině utkání, mohli jsme zápas zlomit. Bohužel jsme za to byli potrestáni. Dnes jsme neodehráli vůbec špatné utkání, ale ten výsledek je pro nás krutý.