VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Druhým soupeřem AZetu v přípravě jsou znojemští Orli s hokejovou legendou na lavičce

10.08.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po čtvrteční výhře nad šumperskými Draky čeká AZeťáky v úterý 11. 8. 2020 druhý přípravný zápas. Na ledě Gascontrol Arény přivítají další nebezpečné šelmy – znojemské Orly, navíc na lavičce s hokejovou legendou Miroslavem Fryčerem. Zápas začíná v 18:00 a opět na něj platí omezený vstup.

HC Orli Znojmo

Pro havířovské hokejisty i fanoušky nabídne úterní zápas velmi atraktivního soupeře. Znojemský tým se sice připravuje jen na 2. ligu, ale jeho kvality si vůbec nezadají s těmi prvoligovými.

Aktuální kádr HC Orli Znojmo

Brankáři: Dominik Groh, Jan Pechek

Obránci: Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, David Stránský, Matyáš Šána, Dominik Tejnor

Útočníci: Petr Beránek, Adam Havlík, Jakub Köver, Radim Matuš, Jan Molnár, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Tomáš Svoboda, Ondřej Svoboda

Hlavní trenér a sportovní manažer: Miroslav Fryčer

Asistenti: Tomáš Jakeš, Jiří Beroun

Největší osobností v týmu je ale nepochybně Miroslav Fryčer. Borec, který už v šestnácti letech zaznamenal extraligový hattrick a v pouhých 21 letech pomohl Vítkovicím k československému titulu 57 body ve 34 zápasech (!). V devatenácti dostal šanci v mužské reprezentaci a ve dvaceti už hrál na olympiádě. Poté se, vzhledem k totalitní době s nutností emigrovat, rozhodl pro kariéru zámoří. V NHL, kam byl draftován, připsal za 8 sezón 415 zápasů (v dresu Quebecku, Toronta, Detroitu a Edmontonu) a v nich úctyhodných 330 bodů. Rovněž jako první Čech si zahrál už v roce 1985 All Star Game.

Foto: nhl.com

Hráčkou kariéru dohrával v Německu a Itálii. Tu trenérskou začal v roce 1994 v Havířově (!), kam se ještě jednou vrátil a to v sezoně 2008/9. Kromě tuzemských Vítkovic, trénoval především v Itálii, ale také v Polsku a Francii. Na lavičce Znojma je od února 2018.

Foto: Rostislav Pfeffer

Orli se do českých soutěží vrací po sedmi letech. O tom, že budou hlavním kandidátem na vítězství ve druhé lize, jistě není třeba pochybovat. Bylo by velkým překvapením, kdyby si právě oni nevybojovali postup o soutěž výše. Otázkou je jen to, jestli poté zakotví v 1. lize, anebo (a to je zřejmě pravděpodobnější) se budou chtít opět vrátit do mezinárodní EBEL ligy.

Úterní zápas s AZetem je pro Orly prvním přípravným z pěti před nadcházející sezonou. Dále se, kromě AZetu, přičemž „odveta“ se hraje 18. 8. 2020 ve Znojmě, střetnou ještě s Táborem a Jihlavou.

AZ Heimstaden Havířov

To havířovští hokejisté v úterý nastoupí už ke svému druhému přípravnému utkání. Zatímco proti Šumperku ve čtvrtek vyjela na led hodně improvizovaná sestava bez zkušených hráčů, ale zato s mnoha juniory, nyní už to bude jiné. Do utkání nastoupí, s výjimkou marodícího Romana Szturce, velké letní posily. Tedy Martin Adamský a Antonín Bořuta a také Filip Seman, Honza Maruna a Alex Rašner.

Naopak zápas se Šumperkem byl poslední v dresu AZetu pro Jozefa Danielčáka, jehož působení v klubu bylo ukončeno.

„V utkání se Znojmem dostanou opět příležitost hráči, kteří jsou u nás na try-out, ale i zkušení, kteří měli proti Šumperku volno. Od hráčů čekáme více disciplíny a méně chyb, ale je to přípravný zápas, takže nemůžeme čekat, že vše bude perfektní. I proto, že pro část hráčů to bude první zápas. Budeme sledovat, kdo jak hraje, kdo se ke komu hodí atd. Jak to u přípravných utkání bývá,“ hlásí manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal.

Zcela jiná bude brankářská dvojice. Zatímco v první utkání se v brankovišti v polovině utkání vystřídali „mladíci“ Matyáš Daňa a Marek Štipčák, tentokrát by se měl mezi tři tyče postavit nejzkušenější z gólmanů Aleš Stezka a junior Hugo Haas.

„Znojmo je nepochybně zajímavý a atraktivní soupeř. Sice se z určitých důvodů přihlásili do 2. ligy, ale patří mezi hlavní adepty na postup. V kádru mají několik zkušených extraligových hráčů. Trénuje je bývalý vynikající hokejista a můj kamarád Mirek Fryčer, který působil i v Havířově a naopak Jirka Režnar zase působil několik sezon na lavičce Znojma. To dává zápasu zase zajímavý náboj,“ doplňuje Pavel Zdráhal.

Z hlediska organice zápasu budou platit stejná opatření jako v předchozím utkání ve čtvrtek. Počet lidí na utkání je omezen na max. 500, rozdělených do čtyř sektorů. Přednostní právo na vstup mají permanentkáři. Podrobnosti v článku ZDE.