Druhý souboj AZetu se Zubry hostí přerovský led

04.12.2012 | Tomáš Vlček

Podruhé se během pár dnů setkávají havířovští a přerovští hokejisté. Tentokrát jde o odvetu vloženého dvojkola, které svedlo 1. a 2. tým tabulky po polovině dlouhodobé části východní skupiny 2. ligy. V sobotu vyhrál doma AZet až po boji 3:2, o další tři body se začne hrát ve středu od 18:00.

O vzájemných soubojích AZetu a Zubrů platí letos zatím tři jistoty. Za prvé z výhry se vždy radoval domácí tým (AZet 3:1 a 3:2, Zubři 2:1), za druhé nepadalo moc branek a za třetí výsledky jsou velmi těsné. Vzpomeňme, že i první výhru a AZetu doma jistil až v poslední minutě do prázdné branky David Klimša. Je to dáno srovnatelnou sílou kádrů a kvalitní defenzivou obou týmů. V ní jsou suverénně nejlepší v celé soutěži (47 respektive 44 branek). Jediný výrazný rozdíl tak je mezi oběma ofenzívami (AZ 101, Přerov 68 vstřelených branek).

Také v sobotním havířovském zápase bylo vidět, že na sebe narazily dva hokejově i takticky vyspělé týmy, které se spolu s Prostějovem „odtrhly od zbytku pelotonu“ a po zásluze vládnou východní skupině 2. ligy. AZet je sice momentálně, s náskokem 6 bodů na druhé Jestřáby, úplně na čele, ale Přerovští mají na třetí příčce 39 bodů, ale také o jeden zápas (nedohraný domácí duel se Vsetínem) méně.

Přerovskými útočnými esy se zatím jeví dle předpokladů zkušení Richard Brančík (11+11) a Petr Sakrajda (8+11). Obranu skvěle dirigují ostřílení Daniel Faltýnek a Tomáš Vlček. No a zmiňovat, že v brankovišti kraluje Martin Vojtek (průměr 2,03 a úspěšnost 92,4) je téměř zbytečné. To vše ze střídačky řídí dvojice Pavel Sedlák a Lubomír Václavíček.

Azet si sobotní výhrou prodloužil vítěznou šňůru na sedm zápasů a kromě vydřené výhry mohlo kouče Potěšila zahřát ještě několik dalších momentů: návrat Davida Klimši do sestavy, ve které chyběl pro zranění více než tři týdny, výborný debut mladého brankáře Ondry Tomšů a gólová premiéra nejnovější útočné posily Petra Kanka. To vše už je ale minulost, která pro středeční duel mnoho neznamená. V něm bude opět rozhodovat předvedený výkon na ledě a taky to potřebné sportovní štěstí. Kdo se bude po zápase radovat, uvidíme po 20. hodině.

Sestavy soupeřů v posledním zápase

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář J.) – Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček – Sakrajda, Ditrich, Brančík – Málek, Goiš, Blinka – Sprušil, Kundrátek, Kolář – Vaněk, Matušenko, Brada

HC AZ Havířov: Tomšů (Daneček L.) – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Jaroch, Zientek, Jonáš – Sztefek, Najdek, Daneček J. - Kolařík, Pechanec, Kanko - Stránský, Potočný, Mráz - Bursík, Pavlas, Klimša

Další zápasy 22. kola

Opava – Prostějov, Karviná – Frýdek-Místek, Poruba – Vsetín, Valašské Meziříčí – Nový Jičín (vše od 18:00).

Online přenos

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov – AZ Havířov můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz