Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Dorostenci znají svůj rozpis, AZ začne ve Zlíně

09.06.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po nejvyšší juniorské soutěži se dočkali rozpisu i dorostenci. Extraliga dorostu vypukne 9. září a mladí AZeťáci se v 1. kole vydají do Zlína, v GASCONTROL Aréně pak o dva dny později vyzvou Vsetín. Letos se z nejvyšší dorostenecké soutěže přímo odporoučí šest družstev, na dvě pak čeká Baráž. Což bude po sezóně, ve které některé týmy stihly odehrát pouhých osm zápasů, nápor na nervovou soustavu trenérů.

Extraliga dorostu odstartuje už ve čtvrtek 9. září, to je o jeden dříve než její juniorská obdoba.

Týmy jsou v soutěži rozděleny do tří skupin Západ, Střed a Východ. AZ je ve skupině Východ.

Skupina Západ: HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov, HC Škoda Plzeň, Piráti Chomutov, Rytíři Kladno, Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Meteor Třemošná, PZ Kladno, HC Hvězda Praha

Skupina Střed: HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, HC Motor České Budějovice, Mountfield HK, BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Kobra Praha, VSK Technika Brno

Skupina Východ: HC Oceláři Třinec, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín, HC Kometa Brno, AZ Heimstaden Havířov, HC Olomouc, HC RT TORAX Poruba, HC ZUBR Přerov, HK Mladí Draci Šumperk, VHK ROBE Vsetín

Ve skupině se mužstva utkají dvakrát každý s každým. Po 18 kolech se oddělí první čtyřka a vytvoří se dvě nadstavbové skupiny podle územního principu. Do skupiny Východ přibydou dva týmy ze skupiny Střed, obdobně to bude na Západě. Nejlepší mužstva odehrají ve 20 kolech (čtyřikrát každý s každým) nadstavbu, do které se nebudou přenášet body ze základní části. Nejlepších 12 týmů už bude mí zajištěno play-off.

Mužstva na 5.-10. pozici po první části odehrají s týmy z vlastní skupiny rovněž dvacet kol, body z první části se ale přenášejí. Nejlepší tým z každé skupiny a nejlepší z druhého místa se kvalifikují do osmifinále play-off. Dva nejhorší celky z každé skupiny sestupují přímo do Ligy dorostu. Týmy ze čtvrtých příček se utkají v nové skupině v šesti kolech, ve které se nebudou přenášet předchozí výsledky.

Dva nejslabší celky pak odehrají Baráž ve formě skupiny proti dvěma nejlepším týmům z Ligy dorostu. Tato skupina se odehraje na šest kol.

Mistrovství republiky se už konat nebude. Celé play-off se dohraje až do konce. Osmifinále na dvě utkání, čtvrtfinále a semifinále na tři, finálová série se protáhne na čtyři. Poražení semifinalisté odehrají dva zápasy, které rozhodnou o držitelích bronzových medailí.

Hracími dny první části budou pátky a neděle, ve druhé části se bude hrát ve čtvrtky a v soboty. Nového mistra poznáme nejpozději 17. dubna 2022.

AZeťáci vstoupí do soutěže ve Zlíně o dva dny později doba přivítají Vsetín. ve 3. kole vyzvou v Olomouci kohouty a 18. září hostí Zubra.

Kompletní rozpis zápasů havířovského dorostu v sezoně 2021/22.