Dorostenci vyhráli v Třinci v prodloužení

Tomáš Vlček | 16.02.2019

Další zápas dorstenecké extraligy zavedl havířovské mladíky na led třineckých Ocelářů. Oba týmy se v utkání několikrát vystřídaly ve vedení a zápas po remíze 3:3 nakonec dospěl až do prodloužení. V něm byli úspěšnější havířovští, kteří si tak odváží dva body. Další utkání sehraje AZ v úterý doma proti Vítkovicím.

ELIOD Extraliga dorostu - 32.kolo so 16.2.13:00
HC Oceláři Třinec - AZ Residomo Havířov
3:4p
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Przybyla (Petrovský), 36. Przybyla (Bujak, Tomiczek), 45. Procházka (Raszka, Šutý) – 9. Pavlačka (Močkoř, Makovec), 24. Becher (Bárta, Zmarzlák), 46. Becher (Pavlačka, Moškoř), 62. Vojkůvka (Kubíček, Makovec). Rozhodčí: Rapák – Mikuláš, Martin. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 121. Střely na branku: 28:38 (13:15, 5:15, 9:7, 1:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

HC Oceláři Třinec: Halouzka – Ciencala, Mošnička, Andrle, Chovaniak, Bujak, Kyselý – Šutý, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Petrovský, Wawrzkiewicz, Samuhel, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl.
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P.Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Fluksa, Moškoř, Makovec, Becher, Urbančík, Vojkůvka, M.Kusak, Bárta, Horváth.

Hned v první minutě se musel AZ bránit oslabení, ale zvládl to. První velkou šanci zápasu měl v 8. minutě Vojkůvka, ale Halouzka v domácí brance byl pozorný. Na začátku 9. minuty už ale havířovský Martin Pavlačka otevřel skóre a bylo to 0:1. Ve 12. minutě šli Oceláři do čtyř, avšak Petr Przybyla právě v početní nevýhodě srovnal na 1:1. AZ přesilovku nevyužil, stejně tak jako Oceláři od 17. minuty.

AZ šel podruhé v zápase do vedení ve 24. minutě. Ondřej Becher v oslabení střelou z první překonal třineckého brankáře – 1:2. O dvě minuty později trefil havířovský Makovec tyč třinecké branky. Nakonec to byli ale domácí, kteří do druhé přestávky srovnali. Ve 35. minutě putoval na trestnou havířovský Moškoř, a ze zmatků před brankářem AZetu Nowakem se nejlépe zorientoval Petr Przybyla, který překonal ležícího gólmana – 2:2.

Ve třetí třetině šli nejprve do vedení poprvé v utkání Oceláři. Adam Procházka se v předbrankovém prostoru zorientoval nejlépe a z blízka upravil na 3:2. Přesně za minutu ale bylo opět srovnáno. Ondřej Becher využil střelou z blízka přesilovku – 3:3.

Vyrovnaný stav vydržel až do konce základní části. A tak se muselo do prodloužení. To po necelých dvou minutách ukončil Marek Vojkuvka, když prostřelil Halouzku a rozhodl tak o zisku dvou bodů pro AZ, Ocelářům zůstal jeden.