Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Dorostenci vstupují do play-off. Přijďte nás podpořit, zve trenér Urbánek

16.03.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Dorostenecká extraliga má za sebou základní i nadstavbovou fázi a v neděli 17. 3. vstupuje do své vyřazovací části. Mladí havířováci si po dosavadně výborně odehrané sezoně play-off samozřejmě také zahrají. Soupeřem ve čtvrtfinále jim bude Třinec. V neděli začnou na ledě soupeře, doma se představí v úterý a případně ve středu. O dosavadním průběhu sezony, ale i o výhledu směrem k play-off, jsme si povídali s trenérem týmu Tomášem Urbánkem.

Pane trenére, s dosavadním vývojem sezony panuje jistě u týmu spokojenost?

Samozřejmě. Klukům patří obrovská pochvala za to, co doposud předvedli. Ta první část sezony, tedy základní skupina Východ, to byla obrovská euforie. Vezli jsme se na obrovské vlně, kdy nám to lepilo, měli jsme štěstí, ale my jsme tomu štěstí šli naproti. Byli jsme na sezonu výborně připraveni a ty výsledky byly zasloužené, nebyla to nějaká náhoda. Vyhráli jsme základní část jen se dvěma porážkami a s největším ziskem bodů napříč celou republikou! Samozřejmě jsme za to rádi, je to obrovský úspěch pro kluky.

Konečná tabulka východní skupiny extraligy dorostu

V nadstavbové skupině B už těch porážek bylo samozřejmě více, ale to odpovídá i úplně jiné úrovni soupeřů.

Postoupili jsme do nadstavbové skupiny B s tím, že budeme hrát proti nejlepším týmům v republice. Chtěli jsme se s nimi popasovat a myslím, že jsme i tam předváděli dobrý hokej. Pokud jsme prohráli, tak to bývalo o jeden gól. Na druhou stranu jsme měli i řadu velmi dobrých zápasů.

Konečná tabulka nadstavbové skupiny B extraligy dorostu

Navíc jeden z klíčových hráčů – reprezentant a kapitán Gabriel Szturc – odehrál tuto část sezony v juniorce. A to je cennější, že i bez jeho přítomnosti kluci předváděli výkony, jaké předváděli. Tedy poctivý, bojovný hokej s nasazením a že se nemají vůbec za co stydět. Naopak, patří jim velké poděkování za ten kus poctivě odvedené práce.

Nakonec z toho je třetí místo v šestičlenné tabulce a to znamená, že vaším soupeřem bude šestý Třinec. Co říct k tomuto soupeři a nastávající sérii?

My jsme se s Třincem utkali v letošní sezoně utkali už několikrát, takže oba soupeři se znají. Jdeme do série z lepší pozice, máme s nimi lepší bilanci, ale play-off je specifická soutěž. Hraje se od nuly, každá branka je důležitá, každá může znamenat konec sezony. Troufnu si tvrdit, že to bude taková bojovná série. Třinec je bojovný, důrazný a dobře bruslící tým a rozhodovat budou detaily.

Vzájemné zápasy AZetu a Ocelářů v sezoně 2018/19

8.kolo, 11.10.2018 Havířov – Třinec 5:0
17.kolo, 24.11.2018 Třinec – Havířov 2:0
22.kolo, 14.12.2018 Třinec – Havířov 2:4
27.kolo, 19.1.2019 Havířov – Třinec 5:1
32.kolo, 16.2.2019 Třinec – Havířov 3:4p
37.kolo, 9.3.2019 Havířov – Třinec

My si to play-off chceme hlavně užít. Jsou to obrovské zkušenosti pro kluky pro jejich další vývoj a kariéru. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas. Půjdeme do toho trénink od tréninku, zápas od zápasu a uvidíme, jak daleko nás to dostane. Hodně bude samozřejmě záležet na štěstí i na tom kolik budeme mít sil.

V neděli začínáte na ledě soupeře, ale zápas číslo 2 a případný zápas číslo 3 odehrajete v úterý a ve středu na domácím ledě. Jak byste pozval fanouška AZetu na tyto domácí zápasy?

Samozřejmě budeme moc rádi, za každého fanouška, který se na nás přijde podívat, přijde nás podpořit a dodat nám sílu. Kluci si to určitě zaslouží za to, co letos předvádí a jak bojují s nejlepšími týmy nejvyšší soutěže v republice. Možná někteří fanoušci naše výkony a výsledky sledují, tak teď budeme rádi, když se na nás přijdou i podívat. Pro nás to bude taková třešnička na dortu, kterou by mohli kluci dostat za ty letošní výkony.

Děkuji za rozhovor a přeji vám i celému týmu úspěšné pokračování výborné sezony.

Přehled čtvrtfinálových sérií play-off extraligy dorostu 2018/19

Rytíři Kladno – Piráti Chomutov