Dorostenci v Porubě svého soupeře přestříleli, ale body to nepřineslo

Tomáš Vlček | 02.10.2021

8. kolo extraligy dorostu zvedlo havířovské mladíky na led Poruby. Přestože v jinak vyrovnaném utkání svého soupeře přestříleli body zůstaly v Porubě. Branky Middletona a Valoucha stačily jen na snížení náskoku domácích. Další zápas sehrají dorostenci až po přestávce ve čtvrtek 14. 10. doma proti Třinci.

Extraliga dorostu - 8.kolo so 2.10.13:15
HC RT TORAX Poruba - AZ Heimstaden Havířov
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Vehovský, 30. Kalužík T. (TS), 40. Moravec (Vehovský, T. Kalužík), 48. Sobol (Stasiuk), 60. Vehovský (Kalužík, Moravec) – 33. Middleton (Pilíšek), 51. Valouch (Pilíšek, Middleton). Rozhodčí: Pavel – Tvrdý, Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 35:44 (14:14, 15:14, 6:16). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek Janeček, Kyjovský J. Kalužík, Kršík Glos, MIchalčík, Pavlíček – Stasiuk, P. Sobol, Konečný – Wendelín, Moravec, Murín – Šrubař, T. Kalužík, Vehovský
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Lička, Beleš, Valouch, Barnošák, Zielinski, Koubek, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Jelének, Jung, Svozil, Loza

Hra Havířova byla velmi aktivní s rychlým bruslením, jen mu vázla koncovka. Jeho dosavadní výsledky tak nevypovídají o jeho kvalitách. Porubský gólman si zapsal v první třetině mnoho zásahů, ale za sebe puky nepouštěl. S přičiněním obrany, kterou měla Poruba velmi dobře postavenou. Jeden jediný gól padl po hrubé chybě v havířovské rozehrávce, kdy na ose hřiště těsně za modrou útočnou čarou zachytil kotouč Maxim Vehovský a střelou zápěstím otevřel střeleckou listinu utkání.

Druhá třetina byla dramatická. Aktivitou se týmy srovnaly a vypadalo to, že i gólově. Jenže Porubané byli proti a dali o jeden gól víc. Z trestného střílení se prosadil Tadeáš Kalužík. Kontaktní branku AZetu pak vsítil Adam Middleton, jenže vteřinu před sirénou navýšil vedení RT TORAX na rozdíl dvou gólů David Moravec.

Třetí dějství se odehrávalo jako na houpačce. Chvílemi si Poruba dávala oddech, jakoby se do útoku už nehodlala pouštět a sázela na zajištěnou obranu s případnými brejky. Havířov oproti tomu dost tlačil na pilu, dělal v porubském pásmu dusno, jenže z přemíry snahy netěžil žádný efekt. Tedy góly. Porubané se v osmé minutě dostali do třetiny a z ne příliš gólové pozice střílel Petr Sobol jehož střela překvapivě skončila v síti. Zřejmě trefil obránce a od něj puk zamířil jiným, pro RT TORAX dobrým, směrem.

Po třech dalších odehraných minutách se hosté přeci jen z gólu radovali. Jan Valouch ukončil předčasně vyloučení Kršíka z dorážky. V závěru třetiny zahrál AZet zakázané uvolnění, když se chtěl opětovně dostat do útočné třetiny a dál Porubě přikládat pod kotel. Vyhraná bule před Maňáskem znamenala pátou branku Poruby. Maxim Vehovský, jenž na ose hřiště zachytil odražený puk, krokem vpřed se zároveň nachystal na střelu tahem a puk poslal pod horní tyč.

Havířovští, i když byli herně srovnatelní se soupeřem, odjíždí z RT TORAX ARENY bez bodů a opět jen s dvěma vstřelenými góly. Poruba vítězí podruhé v řadě.