Dorostenci v Náchodě sérii neukončili, rozhodne se v sobotu

Petr Miklas | 15.03.2023

Dnes mohli naši dorostenci v Náchodě ukončit play-down, ale této možnosti nevyužili a v divokém utkání prohráli 7:4. Rozhodující páté utkání se bude hrát v sobotu 18.3. od 12:15 v havířovské Gascontrol Aréně. Přijďte naše dorostence podpořit.

Liga dorostu - 0.kolo st 15.3.17:30
HC Náchod - AZ Havířov
7:4
(2:1, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Krögler, 4. Frolík (Krögler, Drábek), 23. Štěpnička (Krögler), 37. Kulhánek (Flaška, Štěpnička), 40. Drábek (Kulhánek, Šedivý), 49. Štěpnička, 53. Krögler (Štěpnička) – 6. Kósa (Barnošák, Krpec), 30. Makula (Bielesz), 42. Ptáček (Kučera), 43. Konesz (Jurček, Bielesz). Rozhodčí: Glanc — Roischel,Figer. Vyloučení: 7:3, navíc Makula (AZ) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 7:4.

HC Náchod: Beránek — Kysilka, Krögler, Flaška, Karal, Podškubka — Drábek, Štěpnička, Frolík, Špetla, Pavel, Šedivý, Vokolek, Bohuněk, Kulhánek, Daniel
AZ Havířov: Král (od 41. Kusak) — Burgert, Vudarčík, Jurček, Šenkyřik, Szarowski, Krpec, Bortoli — Ptáček, Bielesz, Makula, Jarolím, Barnošák, Ščerba, Kučera, Konesz, Kósa, Lacina

Skóre utkání otevřel na konci 2. minuty při přesilovce domácí Matyáš Krögler. O dvě minuty později už Náchod vedl 2:0, když se prosadil Filip Frolík. AZ dokázal snížit zásluhou Marcuse Kósy na začátku 6. minuty. V závěru první části měl Azet možnost hrát přesilovku 5 na 3, ale této možnosti nevyužil. Po dvaceti minutách tak domácí vedli 2:1.

Ve druhé třetině se domácí prosadili v oslabení, když v polovině 23. minuty Krále překonal Robin Štěpnička. Na začátku 30. minuty snížil Wiktor Makula, ale na konci 34. minuty byl vyloučen Makula na 5 minut a do konce utkání a domácí této výhody využili, přesně pálil Kryštof Kulhánek. Půl ,inuty před koncem druhé třetiny přidal pátou branku domácích Samuel Drábek. Po čtyřiceti minutách proto Náchod vedl 5:2.

Do třetí třetiny AZ vystřídal brankáře, Viktora Krále nahradil Jan Kusak. Havířovští měli dobrý vstup do třetí části, v polovině 42. minuty se prosadil Matěj Ptáček a krátce po něm snížil na rozdíl jediné branky Filip Konesz. Jenže pak AZet nedokázal využít nabídnutých přesilových her, naopak Náchod dokázal dát druhý gól v oslabeí v utkání, když se podruhé v utkání trefil Robin Štěpnička. Konečnou podobu výsledku dal v 53. minutě svou druhou brankou Matyáš Krögler.

Rozhodující páté utkání se bude hrát v sobotu 18.3. v Havířově. Začíná se ve 12:15.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Dnes nám domácí chtěli nabídnout vítězství na zlatém podnose, ale my si ho bohužel vzít nechtěli. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, vytvořili si tlak a spoustu šancí, ale narozdíl od druhého domácího utkání, je neproměnili. K tomu jsme přidali nedůraz v obranné fázi a za to jsme byli potrestáni inkasovanými góly. Obranná fáze a dobrý výkon gólmana je základ, ale tam nám to dnes nefungovalo. Když k tomu přidáte neproměněné šance z úvodu zápasu, které by podle mě domácí srazily do kolen, tak se vyhrát nedá. Mečbol jsme neproměnili a hráči, kteří by měli být přínosem, svými nepochopitelnými individuálními chybami znovu postavili Náchod na nohy a o vítězství v sérii budeme muset bojovat v pátém rozhodujícím zápase.