Dorostenci srovnali utkání s Piráty, ale prohráli v nájezdech

Petr Miklas | 07.03.2020

Dorotstenci AZetu, kteří dnes neměli k dispozici své nejlepší hráče, nevstoupili do utkání s Piráty dobře, po patnácti minutách prohrávali 0:3. Ale do konce třetí části dokázali srovnat a sahali i po vedoucí brance. Tu ale nedali a tak následovalo prodloužení. V něm byl sice AZ lepší, jenže gól nedal a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl chomutovský Ekrt a tak AZ získal pouze bod. Další utkání sehraje Havířov ve čtvrtek 12.3. na ledě Plzně.

ELIOD Extraliga dorostu - 40.kolo so 7.3.13:30
AZ Residomo Havířov - Piráti Chomutov
3:4sn
(1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Kusak P. (Makovec, Vojkůvka), 23. Csabi (Kolat), 53. Pavlačka (Kusak M.) – 2. Šilar, 9. Rykl (Poch, Ekrt), 15. Ekrt, rozh. náj. Ekrt. Rozhodčí: Novotná – Novotný, Bartoň. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 103. Střely na branku: 31:33 (9:13, 13:8, 8:9, 1:3). Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. "C", Křivohlávek, Puzoň, Kalina – Pavlačka "A", Csabi, Kusak P., Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M. ,Bárta, Siekierka
Piráti Chomutov: Bajgar – Poch, Husinecký, Pöschl "A", Rykl, Badinka, Döring – Spudich, Šugár, Šilar, Svoboda "C", Vostiňák, Čech "A", Pavlák, Ekrt, Rindoš

Hostům patřila první polovina úvodní třetiny, když se zaslouženě dostali do dvou brankového vedení. Už po minutě hry se prosadil Tomáš Šilar, jenž předvedl důraz v útočném pásmu a střelou z mezikruží překonal Nowaka.

V 9. minutě Chomutov zamkl svého soupeře v útočném pásmu, kombinaci s Pochem a Ekrtem zakončil přesnou střelou Josef Rykl.

Pak se hra vyrovnala, ale Piráti ubránili tři přesilovky AZetu a sami přidali třetí branku. Bylo to přesně v čase 15:00, když se Jan Ekrt dostal k puku u pravého mantinelu a jeho přihrávku srazil za Nowakova záda domácí obránce Bílek.

Havířov se dočkal gólu až tři minuty před koncem první třetiny, když Patryk Kusak dorazil Makovcovu střelu. Ve zbytku první části už moc šancí k vidění nebylo, spíše tuhý boj a osobní souboje. Po první třetině tak platil stav 1:3.

Hned na začátku 23. minuty AZ snížil, když Adam Csabi ujel na levém křídle a střelou na vyrážečku překonal Bajgara. Ve 29. minutě se hostující Čech dostal do brejku, zkusil blafák do bekhendu, ale ztroskotal na levém Nowakově betonu. Následně sestřelil domácího gólmana a byl vyloučen.

Za necelou půlminutu fauloval další Pirát Rykl a AZ tak měl dlouhou výhodu přesilovky 5 na 3, jenže tu nedokázal využít. Nejblíže byl Puzoň, ale proti jeho střele se parádně přesunul Bajgar a puk zastavil.

Ve zbytku třetiny už to byl spíše boj, k vidění byla spousta osobních soubojů a nárazů na mantinel. Po dvou třetinách tedy AZ prohrával 2:3.

Ve třetí části byli domácí hráči mnohem aktivnější, ale dlouho naráželi na výborného Bajgara. Ten zlikvidoval šanci Bárty ze 47. minuty při oslabení i střelu Patryka Kusaka o půl minuty později.

V 53. minutě už se AZ radoval, když Martin Pavlačka nastavil hůl na přihrávku Michala Kusaka a jen usměrnil puk do sítě. Za další minutu už mohli jít domácí do vedení, když Becherovu střelu zastavila tyč. Branka ale nepadla a tak za stavu 3:3 následovalo prodloužení.

Jenže ani v něm gól nepadl, nejblíže byl domácí Becher, jenž se dostal sám před Bajgara, ale ten jeho bekhendový blafák zastavil lapačkou. A tak o vítězi musely rozhodovat samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech byl úspěšný pouze jeden střelec, kterým byl Jan Ekrt, jenž se rozjel k nájezdu jako poslední a přesnou střelou k levé tyči překonal Nowaka. Tím svému týmu zajistil bod navíc.

AZ tak získal jeden body, hosté odjíždějí se dvěma. O další body bude Havířov bojovat ve čtvrtek 12.3. na ledě Plzně.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Nám odjela spousta kluků s juniorkou, během utkání se Slavií a dnešním se nám protočila široká škála hráčů, které máme k dispozici. Využili jsme i hráče, které máme k dispozici na střídavé starty v 1. lize. Chtěli jsme jim dát šanci se ukázat. Dnes se trochu projevila nezkušenost a také to, že přijel tým bojující o play-off. Nepřistoupili jsme k tomu dobře, soupeř z takové dálky nemůže vést v první třetině 3:0. Na druhou stranu to, že jsme se dokázali vrátit do zápasu a srovnat na 3:3, ukazuje sílu toho manšaftu. My se už teď budeme připravovat na play-off.