Dorostenci si v Šumperku s chutí zastříleli

Petr Miklas | 10.10.2019

Dorostenci dnes svého soupeře jasně přehráli a zaslouženě vezou tři body, když po dvou třetinách vedli 7:0. Nakonec Drakům na jejich ledě nasázeli osm branek a sami inkasovali pouze jednou. Dvakrát se trefil Kevin Horváth, čtyři asistence si připsal Martin Pavlačka. Další utkání sehrají dorostenci v sobotu 12.10. ve Vsetíně.

ELIOD Extraliga dorostu - 9.kolo čt 10.10.17:15
Draci Šumperk - AZ Residomo Havířov
1:8
(0:3, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 41. Janech (Kučera, Trögner) – 3. Horváth, 3. Moškoř (Pavlačka), 9. Kubík (Makovec), 24. Csabi (Pavlačka, Zmrzlák), 25. Horváth, 28. Becher (Pavlačka), 36. Kolat (Urbančík, Pavlačka), 59. Bílek (Moškoř). Rozhodčí: Blaževič – Bubela, Rychlý. Vyloučení: 4:5, navíc Minařík (SUM) a Kremnický (AZ) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:3. Diváci: 82. Střely na branku: 19:55 (5:21, 6:19, 8:15). Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8.
Draci Šumperk: Ryšavý (40. Šedivý) – Seidenglanz, Juřík, Minařík, Slabý, Kareš, Zavoral, Netolický, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák, Mlýnek – Belan, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Csabi, Horváth, Kusak

Základ vysokého vítězství položil AZ v první třetině, když se ve 3. minutě dokonce dvakrát prosadil při vlastním oslabení. Skóre utkání otevřel Kevin Horváth. Třicet vteřin po něm přidal druhou branku Jan Moškoř. Na konci 9. minuty pak navýšil vedení Havířova Martin Kubík. Po první části tak AZ vedl 0:3.

Ve druhé části se Havířov radoval ze vstřelené branky dokonce čtyřikrát. Ve 24. minutě se prosadil Adam Csabi, o minutu později dal svůj druhý gól v zápasu Kevin Horváth a ve 28. minutě přesně mířil Ondřej Becher. Skóre druhé dvacetiminutovky uzavřel ve 36. minutě Dominik Kolat. Po dvou třetinách tak platil stav 0:7.

Ve třetí třetině se gólu dočkali i domácí Draci, už po půlminutě hry se prosadil Patrik Janech. V závěru utkání byly k vidění šarvátky a trestné lavice byly plné hráčů. Dvě minuty před koncem hrál Šumperk přesilovku, ale gól dal Havířov – konkrétně Matěj Bílek, který uzavřel konečné skóre na 1:8.

AZ si připisuje další tři body do tabulky a drží třetí místo, přičemž druhé Vítkovice jsou lepší jen o skóre a mají odehráno o zápas víc. Stejně jako první Zlín, který má ale o dva body víc a také nad Havířovem vyhrál. Další zápas čeká naše dorostence v sobotu 12.10. ve Vsetíně. Utkání začíná ve 12 hodin.