Dorostenci proti Varům stáhli tříbrankovou ztrátu a nakonec získali bod

Tomáš Vlček | 30.01.2020

Dorostenci ve čtvrtek v podvečer přivítali v Gascontrol Aréně silný tým Karlových Varů. V utkání se jim, po nepovedeném počátku, podařilo srovnat tříbrankovou ztrátu a dotáhnout zápas až do prodloužení. V něm si bod navíc připsali hosté. Další utkání sehraje AZ v sobotu v Havlíčkově Brodu, doma se představí až po reprezentační pauze 12. února proti Litvínovu.

ELIOD Extraliga dorostu - 31.kolo čt 30.1.16:45
AZ Residomo Havířov - HC Energie Karlovy Vary
4:5p
(0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Becher (Pavlačka), 44. Becher (Kusak M.), 46. Kubík (Pavlačka), 55. Moškoř (Becher, Bárta) – 3. Rymon (Hohl, Šmajda), 7. Rymon (Vogel), 37. Botoš (Anton), 49. Šlechta (Dorot), 61. Kupčo (Rymon). Rozhodčí: Sedlák – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 30:21 (7:8, 13:8, 10:4, 0:1). Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák, Kalina – Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta, Kusak P.
HC Energie Karlovy Vary: Kubát – Dorot, Houdek, Anton, Bulka, Hohl, Vogel – Kupčo, Šmajda, Šlechta, Príhoda, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Zeman

Hosté měli výborný vstup do utkání. Sice nevyužili svou přesilovku, ale hned po jejím skončení v polovině 3. minuty Dominik Rymon šikovně tečoval nahození od modré a bylo to 0:1. AZ mohl za minutu vyrovnat. Kubát jen vyrazil střelu ze střední vzdálenosti, ale Bárta netrefil svou dorážkou zcela odkrytou branku. Na začátku 7. minuty se Dominik Rymon dostal sám před Nowaka, zamíchal si puk a po ledě jej zasunul do branky – 0:2.

Za havířovské mohl alespoň snížit Kolat, kterému nabil Moškoř, ale neuspěl. Stejně tak na druhé straně hostující Zeman, který sám před Nowakem trefil jen jeho beton. A protože stejně dopadl ve 13. minutě i Kusak s dorážkou proti Kubátovi, šlo s do kabin za stavu 0:2.

I ve druhé třetině pokračoval oboustranně útočný hokej s mnoha šancemi. Nejprve hostující Zeman prostřelil Nowaka, ale puk šel kolem levé tyče. Na druhé straně v situaci 2 na 1 zakončoval Becher, trefil však jen Kubátovu vyrážečku. Pak si karlovarský obránce Bulka krásně obešel domácího beka a sám na hraně brankoviště zkoušel zakončení po ledě, ale Nowak svůj tým podržel. Ve 28. minutě byl Zmarzlák v dobré pozici, ale Kubáta nepropálil. Ještě před polovinou utkání mohl dokonat svůj hattrick hostující Rymon, ale Nowak jej dvakrát vychytal. Ve 29. minutě jel Pavlačka trestné střílení za faul Hohla, ale neuspěl.

Branky tak padaly až v závěru třetiny. Nejprve ve 37. minutě hosté využili chyby havířovských v rozehrávce, Jan Botoš se ocitl sám před Nowakem a prostřelil jej pod betonem – 0:3. Domácí se dočkali až chvilku před druhou přestávkou. Ondřej Becher dostal v přesilovce přihrávku z poza branky na hranu brankoviště a pohotovou střelou z první propálil Kubáta – 1:3

Ze třetí třetiny neuplynulo ani šest minut a bylo vyrovnáno. Ve 44. minutě havířovští zachytili karlovarskou rozehrávku a Ondřej Becher střelou z pravé strany ke vzdálenější tyči snížil na 2:3. A dvě minuty poté to vzal v situaci 2 na1 na sebe Martin Kubík a nad pravým Kubátovým ramenem poslal puk do branky – 3:3.

Za další tři minuty si ale hosté vedení vzali opět zpět. Robert Šlechta šikovně sáhl svou holí do nahození od modré čáry a Nowak na puk u své pravé tyče nedosáhl – 3:4. Pět minut před koncem bylo opět vyrovnáno. Jan Moškoř si vzal puk na útočné modré, najel si z leva před Kubáta a poslal mu puk u bližší tyče nad rameno – 4:4.

A tak se šlo do prodloužení, které ale trvalo jen 26 vteřin. Pak se karlovarský Lubomír Kupčo dostal sám před Nowaka, položil si ho a dal pátý gól hostů. Hosté si tak dnes z Havířova odvážejí dva body, na AZ zbývá jeden.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Do utkání jsme měli špatný vstup. Hned v první třetině jsme dostali dvě ranky z prostoru, na který jsme se připravovali. Od konce první třetiny jsme měli dost šancí, ale opět nám dělalo problém je využívat. Ve druhé třetině jsme po další individuální chybě v defenzívě dostali třetí gól. Na druhou stranu si cením, že za tohoto stavu jsme utkání proti velmi silnému soupeři dokázali srovnat. Myslím, že jsme sehráli velmi slušnou druhou polovinu utkání.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Dobře jsme začali a dali i góly, ale pak jsme vlastními chybami dovolili soupeři dát gól v přesilovce a dostat se zpět do utkání. Na začátku třetí třetiny jsme měli šanci, kterou, kdybychom proměnili na 4:1, mohl zápas dopadnout úplně jinak. Naopak soupeř srovnal, a i když jsme znovu šli do vedení, opět po naší chybě bylo srovnáno. Krásná individuální akce v prodloužení nám přinesla zisk dvou bodů, za které jsme moc rádi.