Dorostenci přehráli Třinec a mají další čtyři body

Petr Miklas | 09.03.2019

Třinec šel sice do vedení už po 13 vteřinách hry, ale více branek už nepřidal. Zato hokejisté AZetu se prosadili hned šestkrát a v prodloužení nadstavby, takže berou plný počet bodů. Po dvou gólech dali Gabriel Szturc a Martin Pavlačka, jenž se podruhé v utkání trefil v prodloužení nadstavby. Poslední utkání před play-off sehrají dorostenci ve středu 14.3. od 17:30 na domácím ledě proti Kometě Brno.

ELIOD Extraliga dorostu - 37.kolo so 9.3.12:30
AZ Residomo Havířov - HC Oceláři Třinec
6:1
(3:1, 2:0, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky:7. Horváth (Szturc, Bárta), 11. Bárta (Kubíček P., Horváth), 15. Szturc, 22. Makovec, 36. Szturc (Horváth), 41. Pavlačka, 64. Pavlačka (Moškoř) – 1. Kašpárek Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, M. Gančarčík. Vyloučení: 3:5, navíc Petrovský (TRI) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 118. Střely na branku: 31:19 (7:9, 12:3, 8:7, 4:0). Průběh utkání: 0:1, 6:1.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Puzoň – Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak M., Szturc, Bárta, Horváth, Makovec, Žák
HC Oceláři Třinec: Halouzka (od 20. Klimek) – Cienciala, Mošnička, Andrle, Bujak, Kyselý, Hrůzek – Pánek, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Gazur, Tomiczek, Procházka, Hykl

První branku utkání vstřelil už v po třinácti vteřinách hostující kapitán Alexandr Kašpárek, jenž svou střelou z levého kruhu překvapil Nowaka. Na konci 7. minuty vyrovnal Kevin Horváth, když pálil po Szturcově přihrávce do odkryté branky.

V polovině 11. minuty už AZ vedl, protože Denis Bárta tečoval Kubíčkovu střelu od modré čáry a využil tak přesilovku. O čtyři minuty později přidal Havířov třetí gól, tentokrát při vlastním oslabení - Gabriel Szturc vypíchl puk a jel sám na Halouzku, jehož překonal střelou do levého horního rohu. Po první části tak vedli domácí hokejisté 3:1.

Do druhé třetiny Třinec vystřídal brankáře, Matěj Halouzka své místo přepustil Jakubovi Klimkovi. Klimek udržel čisté konto jen minutu a dvacet vteřin, pak jej po chytré akci překonal Pavel Makovec. Ten se dostal k puku za brankou Třince, zkusil zakončit k pravé tyči, tam narazil na Klimkův beton, proto obkroužil branku a zasunul puk k levé tyči Klimkovy branky.

Ve 36. minutě přidal pátou branku AZetu při hře 4 na 4 Gabriel Szturc, jenž zakončil po Horváthově přihrávce pod horní tyč Klimkovy branky. Po dvou třetinách domácí vedli 5:1.

Hned na začátku třetí části Martin Pavlačka vystihl rozehrávku Třince a dostal se do brejku, který tváří v tvář Klimkovi zakončil perfektně provedeným bekhendovým blafákem. Ve zbytku třetiny už gól nepadl a AZ zvítězil 6:1. Následovala nadstavba.

V prodloužení nadstavby se hrálo v podstatě jen na třineckou branku, ale Klimek dlouho odolával. Do konce prodloužení scházela minuta a čtyři vteřiny, když si vzal puk Martin Pavlačka, objel obránce hostí a pod přesouvajícím se Klimkem poslal puk do branky. Zajistil tak AZetu bod navíc.

Dorost AZetu odehraje své další utkání ve čtvrtek 14.3. od 17:30 na domácím ledě proti Kometě Brno.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Měli jsme katastrofální vstup do zápasu, kdy jsme po 10 vteřinách po obrovské individuální hrubce inkasovali. To trochu poznamenalo celou první třetinu, ale na druhou stranu jsme byli extrémně produktivní, kdy jsme ze sedmi střel dali tři branky. Otočili jsme zápas a pak už jsme měli utkání pod kontrolou a byli jsme o chloupek lepší. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): První třetina byla ještě jakž takž vyrovnaná, dostali jsme tři laciné góly, ale nepomohla nám ani výměna gólmana po první třetině. Pak už to bylo jednoznačné a zápas jsme dohrávali v takovém útlumu. Kalich hořkosti jsme si vybrali v prodloužení, domácí vyhráli naprosto jednoznačně. My na tohlo utkání musíme hrozně rychle zapomenout a k poslednímu utkání do Vítkovic musíme jet s čistou hlavou.