Dorostenci potvrdili roli favorita a porazili Olomouc

Petr Miklas | 03.10.2020

Hráči našeho dorostu měli od začátku utkání převahu, kterou přetavili ve dvoubrankové vedení. Nevyužili ale další šance a dovolili soupeři snížit. V závěru utkání přidali další gól a dovedli utkání do vítězného konce.

Extraliga dorostu - 6.kolo so 3.10.13:30
AZ Heimstaden Havířov - HC Olomouc
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Bárta (Kolat), 24. Pilíšek (Irgl, Belan), 60. Irgl (Kolat, Bárta) – 36. Izák (Šulgan, Najman). Rozhodčí: Šutara – Janoško, Hladík. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 77. Střely na branku: 47:18 (13:3, 10:11, 24:4). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

AZ Heimstaden Havířov: Dybal – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Jung, Irgl, Ungr, Mikula, Kolat "A", Lysoněk "C", Belan, Loza, Svozil, Bárta, Siekierka
HC Olomouc: Kubík – Drábek, Polýnek, Mudrák, Brančík, Tlach, Vrána, Galvas, Sedláček "C" – Šulgan, Szabó, Šenk, Miškovský, Stodůlka "A", Najman, Jeřábek, Izák, Unzeitig

Domácí AZ se prosadil už na začátku 3. minuty, když Denis Bárta vyslal puk z mezikruží přímo pod horní tyč Kubíkovy branky. Gólman hostí byl bez šance a ještě při zákroku přišel o masku. Ve zbytku třetiny měli hráči Havířova navrch, ale šance Svozila a dvě Belana zůstaly nevyužity, díky výborným zákroků, Kubíka. Po první třetině tak platil stav 1:0.

Začátek druhé třetiny patřil Hanákům, když při přesilovce dobře pálil Vrána a po něm dvakrát Izák, ale Dybal byl neprůstřelný. Ve 24 . minutě navýšil vedení AZetu při signalizované výhodě Vojtěch Pilíšek, jenž od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ve 36. minutě dokázala Olomouc snížit, když po rychlém protiútoku našel Šulgan před brankou volného Martina Izáka, který zamířil z první k pravé tyči Dybalovy branky. Ve 39. minutě mohli hosté při přesilovce srovnat, jenže Šenk po Galvasově přihrávce neuvěřitelně minul poloodkrytou branku Havířova. Po dvou třetinách tedy AZ vedl 2:1.

Třetí třetina přinesla hodně zajímavých momentů na obou stranách, ale pouze jeden gól. Ten dali domácí hráči až necelou minutu před koncem, když nepustili Olomouc ke hře bez brankáře a přidali pojistku. Patrik Irgl poslal puk do odkryté branky po sérii střel AZetu. Havířov tak bere tři body, Olomouc odjíždí s prázdnou. Další urkání sehrají naši dorostenci 10.10. na ledě Třince.

Jan Daneček (HC AZ RESIDOMO Havířov): Měli jsme po celé utkání herní převahu, ale naši hráči bohužel své možnosti nevyužili a nepodařilo se nám soupeři odskočit. Prohráli jsme si to ve druhé třetině, kdy jsme udělali šest faulů a dovolili soueři hrát dvanáct minut přesilovku. Dostali jsme kontaktní gól a soupeř viděl, že má šanci se zápasem něco udělat. Bylo jich plné hřiště, hráli dobře v obraně a my jsme se těžko prosazovali. Díky bohu za gól v poslední minutě, protože už se chystali odvolat brankáře a kdo ví, jak by to dopadlo.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): Věděli jsme, že nás v Havířově čeká těžký soupeř, protože Havířov hraje agresivní a bruslivý hokej. Byli jsme více v defenzivě, ale i tak jsme si nějaké šance vytvořili a dokázali jsme bojovat o výsledek až do poslední minuty. Musíme se dívat na nás a težit z toho minima šancí a proměnit je v góly. Kluci dva zápasy po sobě opravdu dobře pracují v tréninku i zápasech, ale chybí nám nějaká větší síla. Výsledek dnešního zápasu je pro nás přívětivý.