Dorostenci poprvé prohráli v základní hrací době, podlehli Ocelářům

Josef Nudera | 24.11.2018

V rámci 17. kola ELIOD Extraligy dorostu zajížděl Havířov na led Třince. Oceláři se svého soupeře nezalekli a ve vyrovnaném utkání byli úspěšnější. Havířov inkasoval v oslabení i při vlastní přesilovce. V nadstavbě ale Havířov bere bod, když jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl Gabriel Szturc. Havířov je i přes prohru před posledním kolem nadále lídrem skupiny východ.

ELIOD Extraliga dorostu - 17.kolo so 24.11.13:00
HC Oceláři Třinec - AZ Residomo Havířov
2:0
(0:0, 1:0, 1:0 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Hykl (Przybyla), 49. Petrovský (Raszka, Hykl) – rozh. náj. Szturc. Rozhodčí: Sedlák – Czubaj, Klimek. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 2:0.

HC Oceláři Třinec: Halouzka – Mošnička, Pospíšil, Molin, Chovaniak, Bujak, Hrůzek – Šutý, Raszka, Przybyla, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Mikula, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Szturc, Bárta, Horváth

Sobotní zápas odstartoval velmi smolně pro domácího útočníka Kašpárka. Třinecký kapitán hned v úvodní minutě inkasoval nepříjemný úder, na střídačku mu museli pomoci spoluhráči s lékařem a už po dvanácti odehraných sekundách pro něj zápas skončil. Hra poté byla rozkouskována neustálými vyloučeními a hrou v nerovnovážném počtu. Oba týmy si několikrát zahrály v početní výhodě i nevýhodě, gól však ani přes čtrnáct trestných minut v úvodní části nepadl.

Ve druhé dvacetiminutovce už se hrstka diváků branky dočkala. Havířov sice hrál po vyloučení Ramika v početní výhodě, puk však paradoxně skončil v jeho síti. Ve vlastním oslabení se do přečíslení dva na jednoho vydala dvojice Przybyla - Hykl a po přihrávce prvně jmenovaného dopravil Jakub Hykl puk za záda Nowaka. A poté se opět pokračovalo v hodech. Nikoliv však gólových, nýbrž trestných. Pravice rozhodčího v této třetině vyletěla nahoru hned devětkrát, kromě Hykla už se ale nikdo jiný neprosadil.

Ve třetí části už se diváci využité početní výhody přece jen dočkali. V devětačtyřicáté minutě se po přihrávce Raszky prosadil Servác Petrovský a upevnil náskok svého týmu. Více už se na ledě nestalo a Oceláři se tedy stali prvním týmem, který v letošní sezóně porazil lídra skupiny v základní hrací době.

Havířovští mladíci si poté spravili chuť alespoň v doplňkové nadstavbě a v samostatných nájezdech jim bonusový bod vystřelil Gabriel Szturc.

Autor reportáže: Martina Sikorová (Třinec)