Dorostenci podlehli Liberci

Tomáš Vlček | 17.01.2020

V pátek odpoledne se dorostenci postavili libereckým Bílým Tygrům. Po první bezbrankové třetině šli v té druhé do vedení, ale hosté skóre ještě do druhé sirény otočili a ve třetí třetině svou výhru dokonali další brankou. Další zápas sehraje AZ až 30. ledna doma proti Karlovým Varům.

ELIOD Extraliga dorostu - 30.kolo pá 17.1.15:00
AZ Residomo Havířov - Bílí Tygři Liberec
1:4
(0:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Kremnický (Bárta, Becher) – 32. Putz (Tůma, Jobek), 39. Vodlan (Plos), 39. Hujer (Jenčovský), 57. Putz (Hujer, Böhm). Rozhodčí: Čahoj – Návrat, Veselý. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 110. Střely na branku: 35:34 (17:5, 7:15, 11:14). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta
Bílí Tygři Liberec: Král – Damašek, Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Pérez, Jenčovský, Kříž, Plos, Jobek, Rossmy

První třetina nabídla bruslivý a opticky vyrovnaný hokej, ale ne zrovna přehršel zajímavých momentů. O něco více šancí měli domácí. Za zmínku stojí Urbančíkova dorážka z 6. minuty, zakončení stejného hráče v situaci 2 na 1 v 15. minutě, a především možnost Pavlačky v předposlední minutě. Havířovský útočník však před odkrytou brankou trefil jen gólmana. Ze strany Liberce je možno uvést snad jen akci Jobka, který se prosmýkl mezi beky, ale z úhlu Nowaka neprostřelil. Branku jsme tak neviděli žádnou.

To se změnilo hned na začátku druhé třetiny. AZ sice nejprve nevyužil přesilovku, ale po jejím skončení pokračoval v tlaku, puk se po závaru dostal na modrou k Adamu Kremnickému, který přesnou střelou vymetl pravou šibenici – 1:0. Aktivitu ale následně převzali hosté. Ve 30. minutě ještě Plos Nowaka v samostatném nájezdu nepřekonal, ale o dvě minuty později už se tak stalo. David Putz šikovně tečoval střelu Tůmy od modré a puk prošel Nowakovi kolem levého betonu do sítě – 1:1.

Pak AZ nevyužil svou další přesilovku, ale pomohlo mu to dostat se zpět do tlaku. Ten však nevyužil ke vstřelení branky, naopak sám, trochu překvapivě, v závěru třetiny inkasoval. Po nešťastném odpalu puku havířovským obráncem od vlastní branky se k němu dostal liberecký Luka Vodlan, a poslal jej do havířovské svatyně – 1:2. Za necelou minutu už vedli Bílí Tygři o dvě branky. Liberečtí se vřítili do útočného pásma, rychle si předali puk a Jakub Hujer z blízka prostřelil Nowaka – 1:3.

Ve třetí třetině se sice AZeťáci snažili o snížení, ale pozorná liberecká obrana je do šancí skoro nepustila. Naopak, hosté v 57. minutě přidali svou čtvrtou branku a bylo vymalováno. David Putz z blízka dorazil puk vyražený Nowakem a na ukazateli se rozsvítilo 1:4.

AZ tak nenavázal na výhru z Chomutova, naopak Liberec si ze Slezska odváží tři body za výhru 4:1.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Myslím, že jsme neměli špatnou první půlku zápasu, ale po vyrovnávací brance byla kvalita viditelně na hostující straně. My jsme se začali bát o výsledek, jen se bránili a byli jsme za to po zásluze potrestáni. Na druhou stranu jsme si už druhý zápas doma v řadě prohráli v předbrankovém prostoru. Absolutně jsme selhali v situacích 1-1 u odražených kotoučů, neměli jsme pokrytou jedinou dorážku. Pak už, za stavu 1:3, proti nejkvalitnějšímu týmu ligy je těžké s tím něco udělat. Navíc nám odstoupili někteří kluci v průběhu zápasu, další jsou k dispozici juniorce, takže nám chyběli jak hráči, tak kvalita. Soupeř si zaslouženě odváží body.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): V první třetině na nás Havířov nastoupil velice dobře, hrál silově a měli jsme s tím velký problém. Naštěstí jsme ten tlak ustáli. Ve druhé třetině, přestože jsme inkasovali, jsme se zvedli, začali jsme hrát a podařilo se nám to otočit. Třetí třetinu, troufnu si říct, že jsme si pohlídali, a měli jsme více ze hry. Musím ale pochválit jak domácí, tak naše kluky. Za to, jak se vypořádali s tím tlakem v první třetině i jak odehráli ty zbylé dvě třetiny.