Dorostenci otočili zápas v Brně a vezou si čtyři body

Petr Miklas | 23.02.2019

Dnes se hrálo 15. kolo ELIOD extraligy dorostu skupiny B mezi domácí Kometou Brno a naším AZetem Havířov. Domácí od začátku utkání vedli a do třetí třetiny šli s vedením 3:2. Jenže dorostenci AZetu předvedli parádní obrat a třemi brankami strhli vedení na svou stranu. Po šedesáti minutách tak brali 3 body a v prodloužení nadstavby přidali bod navíc, když Martin Pavlačka využil trestné střílení, Pavlačka byl hlavní hvězdou zápasu, protože nastřílel čtyři góly. Další utkání sehraje dorost ve čtvrtek 28.2. na ledě Pardubic.

ELIOD Extraliga dorostu - 33.kolo so 23.2.12:00
HC Kometa Brno - AZ Residomo Havířov
3:5
(1:0, 2:2, 0:3 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Sedláček (TS), 22. Kos (Sedláček, Šalé), 38. Sedláček – 27. Pavlačka (Moškoř, Zmarzlák), 32. Vojkůvka (Bílek), 48. Pavlačka (Becher, Moškoř), 57. Makovec, 60. Pavlačka (Moškoř, Dobeš), 61. Pavlačka (TS). Rozhodčí: Přikryl – Bernard, Kleprlík. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 24:47 (8:10, 9:21, 7:14, 0:2). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5.

HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Vyroubal.
AZ Residomo Havířov: Nowak – Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Bárta, Horváth.

První perioda nadměrné množství šancí nepřinesla. Už po dvou minutách hry se do úniku dva na jednoho dostal Vyroubal se Severem, ale hostující obránce se položil do přihrávky, kterou zbrzdil a puk se doklouzal k výstroji brankáře. Na začátku sedmé minuty, po faulu Kubíčka, jela Kometa trestné střílení, kterého se zhostil Ivo Sedláček, jenž jej zakončil střelou kolem pravého betonu - 1:0. Havířov měl šanci vsítit vyrovnávací gól v krátké přesilové hře pět na tři, ale domácí obrana inkasování nedovolila.

Již po minutě a dvanácti sekundách od startu druhé třetiny se Brno radovalo z druhé branky. Eduard Šalé vybojoval puk ve svém pásmu a vyslal Iva Sedláčka s Jakubem Kosem do úniku vstříc brance. Hráči nezazmatkovali, vyměnili si puk a nakonec druhý jmenovaný dostal puk za záda bezmocného Nowaka - 2:0.

Havířovu byla nabídnuta obrovská příležitost ke snížení o minutu později, když si šli současně sednout na trestnou lavici Horký s Němcem. Brněnská obrana v čele s Bizoněm však nedovolila více než dvě nebezpečnější střely. Prakticky ihned po návratu obou vyloučených šla Kometa znovu do čtyř, a tentokrát se jí to již vymstilo, jelikož Martin Pavlačka procpal puk za brankovou čáru - 2:1.

Hosté povzbuzeni brankou začali Brnu zatápět. Jedna z chyb v obraně domácích nabídla obrovskou šanci Bílkovi, ten však přestřelil. Minutu po polovině hry se Havířov radoval z vyrovnávací trefy, o kterou se postaral Marek Vojkůvka. Modrobílí se vrátili do sedla tři minuty před koncem, když se trochu šťastnou brankou podruhé v utkání trefil Ivo Sedláček - 3:2. Domácí mohli odskočit i do výraznějšího vedení, ale Vyroubal v tutovce před brankou minul a Šalé v úplném závěru nepřekonal v samostatném úniku brankáře mezi betony.

Třetí třetina byla přesným opakem první. Do šancí se dostávali převážně hosté, jenž se dočkali vyrovnání po sedmi minutách hry, když se prosadil svou druhou brankou v utkání Martin Pavlačka. O tři minuty později mohlo být pro Brno ještě hůř, když obrana zapomněla za sebou kotouč, kterého se zmocnil Ondřej Becher, jenž byl sám před Bizoněm, ale nedal. Hra se vyostřovala a došlo i na několik potyček, které museli rozhodčí ohodnotit dvěma minutami.

Obrat Havířova dokonal v sedmapadesáté minutě Pavel Makovec. Ten nejdříve nepochodil se svým únikem a bekhendovým zakončením, ale ihned z následného vhazování již rozvlnil síť za zády brněnského brankáře - 3:4. Brňané to zkoušeli v poslední minutě bez brankáře, čehož využil Martin Pavlačka, jenž dokonáním hattricku uzavřel gólový účet zápasu.

Nadstavba o bonusový bod trvala jen třicet čtyři vteřin. Sedláček ztratil na útočné modré čáře kotouč a do úniku se dostal Martin Pavlačka, který byl faulován a rozhodčí podruhé v utkání nařídil trestné střílení, které proměnil nechytatelnou střelou nad vyrážečku Bizoně.

AZ si tedy přiváží čtyři body, v tabulce ELIOD extraligy juniorů skupiny B je na druhém místě. O další body budou dorostenci bojovat ve čtvrtek 28.2. od 17:15 na ledě třetích Pardubic, které mají o bod méně.

Marek Moskal (Kometa Brno): Havířov je bojovný tým, což jsme věděli. První třetina z naší strany nebyla špatná, druhá perioda už byla ovlivněna vyloučeními na naší straně. Zvládli jsme ubránit dlouhé oslabení ve třech, což nás však stálo síly. Bohužel ve třetím dějství po našich individuálních chybách na vhazování a situaci jeden na jednoho jsme dostali dvě branky, takže tahle část hry nebyla od nás ideální. Musíme se nachystat na další zápas.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): My si velmi vážíme čtyř bodů, které jsme dnes doslova vydřeli, jelikož jsme měli špatný vstup do zápasu a první třetinu Kometa diktovala tempo hry. My jsme byli všude o krok pozadu. Poprvé se nám podařilo vrátit ze stavu 0:2 do hry, ale špatným střídáním jsme inkasovali třetí branku. Myslím si, že jsme měli poměrně slušnou třetí třetinu, která nás zavedla za vítězstvím. Chtěl bych kluky pochválit hlavně za druhou část zápasu, protože vrátit se dvakrát do duelu s tak kvalitním týmem jakým je Kometa, není nic jednoduchého.