Dorostenci na úvod play-off vyhráli v Třinci. V úterý můžou doma stvrdit postup

Tomáš Vlček | 17.03.2019

Dorostenecká extraliga vstoupila dnes do svých vyřazovacích bojů. AZeťáci je začali vítězně na ledě třineckých Ocelářů. V utkání sice museli reagovat na vedoucí branku domácích, ale v polovině zápasu šli do vedení, které dotáhli až ke konečné výhře 5:3. Druhý zápas série se odehraje na havířovském ledě v úterý od 17:30.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo ne 17.3.13:00
HC Oceláři Třinec - AZ Residomo Havířov
3:5
(1:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Kyselý (Kašpárek, Petrovský), 45. Kyselý (Kašpárek, Petrovský), 59. Wawrzkiewicz (Ramík, Petrovský) – 18. Szturc (Kubíček, Horváth), 32. Kusak (Zmarzlák, Dobeš), 39. Makovec (Vojkůvka), 58. Vojkůvka (Puzoň, Urbančík), 59. Szturc (Bárta, Horváth). Rozhodčí: Hykel – Kořístka, Vengřín. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 22:41 (9:19, 6:11, 7:11). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Oceláři Třinec: Halouzka – Cienciala, Mošnička, Buják D., Andrle, Buják P., Kyselý (A), Hrůzek – Pánek, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek (C), Petrovský (A), Wawrzkiewicz, Gazur, Tomiczek, Ramík, Procházka, Hykl
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Pavlačka (A), Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Szturc (C), Bárta, Horváth (A)

Třinec byl v úvodu aktivnějším týmem, ale AZ hru rychle vyrovnal a následně, díky nabídnutým přesilovkám, převzal iniciativu. Dlouho se mu ale nedařilo překonat domácího brankáře Halouzku. To Oceláři využili v 11. minutě hned svou první přesilovku a Denis Kyselý je střelou od modré do šibenice poslal do vedení 1:0. Vyrovnat mohl v 16. minutě Moškoř, ale netrefil zblízka odkrytou domácí branku. AZ se dočkal až o dvě minuty později, když Gabriel Szturc střelou nad lapačku překonal Halouzku – 1:1.

Ve druhé třetině AZ oslabení ubránil a pak sám po polovině zápasu udeřil. Domácího brankáře překonal tečovanou střelou Michal Kusak. Následně havířovští nevyužili přesilovku 5 na 3, ale ještě před odchodem do kabin své vedení navýšili. Pavel Makovec prokázal důraz na brankovišti a dotlačil puk za brankovou čáru – 1:3.

Oceláři se ale nevzdali a ve 45. minutě opět v přesilovce, a opět díky Denisu Kyselému, snížili. Minutu poté rozhodčí neuznal AZetu gól pro kopnutí kotouče. Těsné vedení vydrželo havířovským až do 58. minuty. Pak se strhla gólová přestřelka. Nejprve AZ zvýšil na 4:2, když se puk z hole Puzoně odrazil do branky od brusle Marka Vojkůvky. Za minutu ale domácí, a opět v přesilovce, a navíc v šesti bez brankáře, díky Dawidu Wawrzkiewiczovi, snížili. Jenže za 20 vteřin poslal Gabriel Szturc v leže puk do prázdné třinecké branky, a uzavřel skóre na konečných 5:3 pro AZ.

Tomáš Urbánek (Havířov): Děkujeme klukům za předvedený výkon. Jsme rádi za těžké, vydřené vítězství, které nás stálo spoustu sil. Třinec byl důraznější, my jsme byli ustrašenější. Myslím, že důležité bylo, že se nám podařilo vyrovnat před koncem první třetiny. Ve druhé třetině se nám podařilo odskočit a odbojovali jsme to do konce zápasu. Zaostávali jsme jasně v nestandartních situacích. Takže se na to musíme připravit.