Dorostenci na ledě aktuálního lídra tabulky bojovali, body ale z Vítkovic nevezou

Josef Nudera | 18.11.2021

V rámci 15. kola extraligy dorostu nastoupil Havířov v nedalekých Vítkovicích. Na ledě aktuálního lídra tabulky skupiny východ rozhodně neudělal ostudu a do posledních chvil bojoval o body. Osudnou pasáží se Havířovu stal především konec druhé třetiny a začátek třetí části. Tam Havířov dvakrát inkasoval a musel tak dotahovat. AZ se nevzdal a v 59. minutě snížil zásluhou Samuela Junga a zkusil odvolat brankáře. Výhru Vítkovice pečetily 12 sekund před koncem do prázdné havířovské klece. Další utkání bude hrát dorost doma 20. 11. 2021 proti Porubě.

Extraliga dorostu - 15.kolo čt 18.11.15:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Heimstaden Havířov
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. Fojtík (Glas), 42. Fibigr (Fojtík), 60. Douda – 59. Jung (Drábek, Loza). Rozhodčí: Adam – Kučera, Poláček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 28:29 (7:8, 9:12, 12:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Vítkovice Ridera: Smolka – Falhar, Fibigr, Kalandra, Chaloupka (A), Man, Lazár, Činčala – Glas, Fojtík, Douda, Saxa, Vítek, Štiak (C), Fasner, Lerch, Žídek
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Beleš, Maršálek, Valouch (C), Zielinski, Jurček, Koubek, Pilíšek, Vadovič (A) – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Loza, Toma

Ve Vítkovicích to bylo dlouhou dobu vyrovnané utkání. Havířov se dokázal vypořádat s hrou favorita zápasu a držel s Vítkovicemi krok. V první třetině sice měly více ze hry Vítkovice, ale do kabin se šlo za smírného stavu 0:0.

Ve druhé třetině Vítkovice přidaly na tempu a dokázaly se dostat do několika velkých šancí. Do dvou šancí se dostal domácí Saxa, ale jednou byl v zakončení nepřesný a ve druhém případě ho vychytal výborný Maňásek. Ve 28. Minutě byl ve velké šanci havířovský Drábek, ale ani on na brankáře nevyzrál.

Už to vypadalo, že ani druhá třetina branku nenabídne. Závěr druhé třetiny ale nabídl dvě velké šance. Ve 39. minutě se pokoušel kolem tyče obtočit havířovský Drábek, ale prostor mezi betonem a tyčkou nenašel. Vítkovice udeřily v čase 39:22, když obral havířovské hráče v obrané třetině Glas, vyrazil dopředu a našel volného Vojtěcha Fojtíka, který překonal brankáře Maňáska – 1:0.

Vítkovicím vyšel start třetí třetiny. Domácí Ridera dokázala navýšit své vedení po rychle využité přesilové hře Jakubem Fibigrem – 2:0. Havířov i nadále bojoval a mohl se opřít o dobré zákroky brankáře Maňáska.

V 59. minutě se AZ dočkal. Samuel Jung se zorientoval na brankoviště a bleskovou dorážkou snížil na 2:1. Havířov zkusil v poslední minutě hrát power-play, ale nakonec to vyrovnání nepřineslo. Naopak, 12 sekund před koncem zachytil rozehrávku Havířova Jiří Douda a pečetil výhru Vítkovic 3:1 do prázdné branky.

Havířov po bojovném utkání na aktuálního lídra tabulky nevyzrál a domů se vrací bez bodů.