Dorostenci berou ze souboje s Dynamem bod

Tomáš Vlček | 14.12.2019

Poslední zápas před vánoční přestávkou dnes odehráli havířovští dorostenci. Na svém ledě přivítali tabulkového skorosouseda s Pardubic a tomu odpovídal i víceméně vyrovnaný obraz hry. AZ šel do vedení na konci první třetiny využitou přesilovku, hosté srovnali až 5 minut před koncem a nakonec si díky brance v prodloužení odvezli dva body. V dalším utkání přivátá AZ až 2. ledna doma Litvínov.

ELIOD Extraliga dorostu - 24.kolo so 14.12.13:45
AZ Residomo Havířov - HC Dynamo Pardubice
1:2p
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Moškoř (Becher, Zmarzlák) – 55. Nekvinda (Novotný, Hebek), 63. Matuška (Hebek). Rozhodčí: Rapák – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 36:26 (18:10, 10:9, 8:5, 0:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P., Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Belan, Siekierka
HC Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček P., Koudelka, Joudal, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Macas, Panchartek, Pilař, Kubíček J., Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka

Hosté byli v úvodu živějším týmem a více se tlačili do zakončení. První gólovku měli ale domácí. Moškoř v 7. minutě z poza branky našel ve střelecké pozici Bechera, ale ani on, ani chvíli poté Bárta Borovičku v brance Pardubic neprostřelili. V 10. minutě se v přesilovce zcela nebráněný Pavlačka dostal k zakončení z pravé strany, Borovička ale skvěle svůj tým podržel. To na druhé straně, jinak výborný Nowak v havířovské brance, v 16. minutě namazal puk na Pavlatovu hůl, ale hostující útočník z blízka přestřelil. V 19. minutě Makovec zakončoval po objetí branky, ale Borovička jej skvělým zákrokem holí vychytal. Havířovští nakonec stihli dát gól do šatny, a navíc využít přesilovku. Jan Moškoř si vyjel z rohu a přesnou střelou na bližší tyč vymetl šibenici – 1:0.

Druhou třetinu začala pardubická přesilovka, ale v ní havířovská šance. Makovec se dostal v oslabení do výborné pozice pro zakončení, ale střelou švihem Borovičku neprostřelil. Ve 26. minutě se pardubický Josef Kubíček šikovně v mezikruží vyhnul obránci a mířil svou střelou pod horní tyčku, Nowak ale skvěle chytil. Další výborné zákroky předvedl havířovský gólman ještě před polovinou utkání proti Petru Kubíčkovi, Klozovi a Nekvindovi. Na druhé straně v přečíslení to vzal na sebe Moškoř, ale Borovičku bekhendem nepřekonal. A protože v závěru třetiny neuspěl havířovský Urbančík v ani jedné ze svých dvou šancí, zůstalo skóre 1:0.

Ve třetí třetině to byl dlouho spíše boj než pohledný hokej a ani šancí moc k vidění nebylo. Až v 54. minutě Becher v oslabení vystihl rozehru hostů, využil pádu obránce, ale sám před Borovičkou neuspěl. A tak udeřilo na druhé straně. Přesně 5 minut před koncem se hosté dočkali branky z hole Ivo Nekvindy vyrovnali na 1:1. Závěr základní hrací doby se nesl ve znamení několika oslabení. Poslední šance měli na své holi Moškoř a dvakrát Zmarzlák, ale gól už nepadl.

Prodloužení se hrálo jen dvě a půl minuty. Pak sice Nowak vychytal skvěle dvě šance hostů, ti ale pokračovali v tlaku na brankovišti a Jan Matuška nakonec dostal puk z blízka do branky. Hosté si tak odvezli ze Slezska dva body za výhru 2:1 v prodloužení.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Utkání bylo samo o sobě kvalitní. Docela slušně jsme bruslili, po většinu utkání jsme byli organizovanějším a aktivnějším celkem. Bohužel při skóre 1:0 do konce utkání nevíte, jestli se to zvládne. A to se potvrdilo, když jsme dostali 5 minut před koncem gól na 1:0. Prodloužení už je loterie a dneska si v něm Pardubice uhrály ten bonusový bod. Myslím, že za výkon se stydět nemusíme, na jeden gól se ale většinou nevyhrává. Musíme se více zaměřit na koncovku a některé situace řešit efektivněji.

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice): Utkání bylo v docela vysokém tempu. Nás podržel gólman Borovička, díky kterému jsme byli pořád na dostřel. Během zápasu jsme se snažili to zjednodušit, více se cpát do branky, bohužel se nám moc nedařilo prosazovat v útočném pásmu. Rychle jsme ztráceli kotouče, soupeř rychle obracel hru k nám. Až ve třetí třetině se nám podařilo prorvat pár střel na branku a něco tam dorazit. A nakonec i obrátit skóre i v náš prospěch.