Dorostenci Vsetín výrazně přestříleli, ale jsou bez bodu

Petr Miklas | 17.10.2021

Dorostenci AZetu v utkání se Vsetínem diktovali tempo hry a svého soupeře přestříleli 53:23 a na konci 42. minuty vedli 2:1. Jenže v rozmezí od 43. do 47. minutě dostali čtyři branky a z vedení 2:1 se dostali do ztráty 2:5, kterou už nedohnali. Další utkání sehrají v úterý 19:10. na domácím ledě s Vítkovicemi.

Extraliga dorostu - 10.kolo so 16.10.18:15
AZ Heimstaden Havířov - VHK Vsetín
2:5
(0:0, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 32. Middleton (TS), 42. Zielinski – 36. Škarka (Budín, Raušer), 43. Dočekal (Koláček), 45. Vaněk (Juráň, Šedlbauer), 45. Kovář (Dočekal), 47. Kovář (Pejchal). Rozhodčí: Kapitanov – Hladík, Návrat. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 53:23 (18:7, 18:8, 17:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (od 47. Přecechtěl) – Lička, Beleš, Valouch "A", Zielinski, Jurček, Plíšek, Vadovič "C", Koubek – Ščerba, Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Loza
VHK Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek "A", Šedlbauer "A", Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň "C", Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Pejchal, Dočekal, Raušer

V první třetině dnešního utkání branka nepadla, nebylo k vidění ani moc šancí. Za zmínku stojí pouze akce domácího Hanzla ze 14. minuty, který dobře pálil při signalizované výhodě, ale Konečný se rychle přesunul a akci zhatil. Dvacet vteřin před koncem první třetiny našel Pilíšek volného Lozu, jehož ránu zastavil pravý beton Konečného. Po první části tak stále platil stav 0:0.

Ve druhé části už jsme viděli dvě branky. Ve 32. minutě se při vlastním oslabení dostal do brejku Adam Middleton, jenž byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný trestné střílení proměnil střelou do levého horního rohu Konečného branky.

Ve 36. minutě ujeli hosté do přečíslení tří na jednoho, Budín poslal puk k levé tyči Maňáskovy branky, kde byl připraven Martin Škarka, jemuž stačil trefit odkrytou branku. Po dvou třetinách to proto bylo 1:1.

Třetí třetina přinesla hned pět branek. Ve 42. minutě využil přesilovku AZetu Aleš Zielinski, jenž se trefil parádně do levého horního rohu Konečného branky. Pak už ale dávali góly jen hosté. Ve 43. minutě totiž vyrovnal po brejku střelou k pravé tyči David Dočekal.

Ve 45. minutě se hosté prosadili hned dvakrát. Nejprve Ondřej Vaněk využil přesilovku střelou z pravého kruhu. Krátce po něm se trefil Filip Kovář mezi Maňáskovy betony. Konečnou podobu skóre dal opět Filip Kovář, jenž se na konci 47. minuty dostal před Maňáska a natřikrát se mu podařilo přehodit jeho beton. Tím ukončil Maňáskovo účinkování v utkání, jeho místo převzal Přecechtěl.

V závěru utkání měl dvě šance AZ: v 56. minutě netrefil odkrytou branku Jung, o dvě minuty později Drábek v dobré pozici pálil jen do připraveného Konečného. Mezi tyto šance se vklínil hostující Herman, jenž střílel z pravého kruhu, ale Přecechtěl puk zastavil.

Utkání tak skončilo výhrou Vsetína 2:5.

Dorostenci Havířova hrají další zápas už v úterý 19.10., kdy na svém ledě přivítají Vítkovice.