Dorost zdolal Kometu v prodloužení

Tomáš Vlček | 05.10.2019

Další povedený zápas sehráli dnes na domácím ledě havířovští dorostenci. Ve velmi kvalitním a vyrovnaném duelu proti Kometě Brno dokázali dvěma přesilovkovými brankami otočit nepříznivý stav, a i když hosté ve třetí třetině vyrovnali, nakonec zůstaly v Havířově 2 body za výhru v prodloužení. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek v Šumperku.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo so 5.10.17:00
AZ Residomo Havířov - HC Kometa Brno
3:2p
(2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Makovec (Belan), 19. Becher (Moškoř, Pavlačka), 63. Horváth (Kubíček P., Becher) – 2. Brabenec, 46. Pigl (Brabenec, Fajmon). Rozhodčí: Čahoj – Klimek, Hladík. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 130. Střely na branku: 34:26 (11:10, 12:7, 9:7, 2:2). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, P. Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Belan, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Csabi, Horváth, P. Kusak.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Zavřel, Němec, Prčík – Brabenec, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmin, Boltvan

AZ sice dostal už ve 2. minutě k dispozici přesilovku, ale první branka utkání v ní padla do jeho sítě. Jakub Brabenec vypíchl puk obráncům a v nájezdu na Zlatnického nedal střelou do šibenice domácímu brankáři šanci – 0:1. V 6. minutě mohl srovnat Kubík, ale sám před hostujícím brankářem Bizoněm netrefil jeho branku.

Pak havířovští přežili úspěšně oslabení a ve své další přesilovce ve 13. minutě udeřili. Pavel Makovec šikovně tečoval na brankovišti nahozený puk a ten skončil v brněnské brance – 1:1. Situace s využitou přesilovkou se opakovala v minutě 19. Ondřej Becher dostal po kombinaci spoluhráčů přihrávku do ideální střelecké pozice a přesnou střelou nad lapačku do šibenice překonal podruhé Bizoně.

Ve druhé třetině pokračoval oboustranně svižný a útočný hokej, ale branku jsme tentokrát neviděli. Za domácí k ní byl nejblíže po Kubíkově průniku Moškoř a v situaci 2 na 1 Urbančík. Za hosty pak Severa, kterému nahrál přímo na hůl brankář Zlatnický, a poté Brabenec, jehož střelu domácí gólman vytěsnil ramenem.

Kometa se dočkala vyrovnání pět minut po začátku třetí dvacetiminutovky. Havířovští totiž chybovali ve středním pásmu, rezultoval z toho nájezd Martina Pigla na Zlatnického, který brněnský útočník s přehledem střelou nad vyrážečku proměnil v gól. V závěru základní hrací doby mohl strhnout výhru na svou stranu spíše Havířov. Moškořovu nabídku před odkrytou branku ale jeho spoluhráči nevyužili a Urbančík sám před Bizoněm trefil z otočky jen jeho beton.

A tak se šlo do prodloužení. V něm měli dvě velké šance hosté. Fajmon trefil břevno, Šalé v samostatném úniku neprocpal puk mezi Zlatnického betony a tak nakonec udeřilo na druhé straně. Havířov měl poskytnutou výhodu, ale k vyloučení nakonec nedošlo. Kevin Horváth se totiž rozjel s pukem do útoku, jeho první střelu z poza obránce Bizoň ještě vyrazil, ale pak se puk k domácímu útočníkovi odrazil zpět a on jej dorážkou poslal do sítě – 3:2.

AZ si tak v souboji se silnou Kometou připsal další dva body, na hosty zůstal jeden.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Děkuji klukům za vítězství. Jsem rád, že jsme udrželi naši šňůru domácích výher. Za mě to byl dneska oboustranně výborný hokej, stál proti nám velice dobře bruslící mančaft s neskutečně údernou první lajnou. Na druhou stranu ani my jsme nezůstali pozadu a dokázali jsme se soupeři minimálně vyrovnat. K bodům nám dneska pomohly přesilové hry, které byly velice dobře a pěkně sehrané. Škoda dvou individuálních chyb, které nás stály vítězství, ale my jsme pokorní a jsme rádi za vítězství v prodloužení, protože každý bod má svou cenu.