Dorost veze z Brna plný počet bodů

Jan Kudělka | 13.09.2018

Za dnešním utkáním se mladí AZeťáci vydali do Brna na led Warrioru. Po nedělní kanonádě proti Technice jim střelecký prach sice zvlhl, ale přesto to stačilo na zisk maximálního počtu bodů. Samostatný zápas totiž přinesl jen dva góly, které vstřelili havířovští hokejisté do sítě Warrioru. Po výhře 0:1 v základní hrací době a po výhře v samostatných nájezdech v nadstavbě, vezou tudíž domů 4 body.

ELIOD Extraliga dorostu - 2.kolo čt 13.9.16:10
Warriors Brno - AZ Residomo Havířov
0:1
(0:0, 0:1, 0:0 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Moškoř, rozh. náj. Sedláček. Rozhodčí: Vepřek – Kleprlík, Urubčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.  Diváci: 45. Střely na branku: 13:46 (3:12, 7:19, 2:13, 1:2). Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Warriors Brno: Šebo – Šlahora, Gryc, Mlčoch, Kala, Svoboda, Hykl – Kareš, Zelinka, Havelka, Lysoněk, Boltvan, Ambrož, Kopřiva, Denk, Harásek
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Pavlačka, Kusak P., Moškoř, Kolat, Vojkůvka, Kusak M., Szturc, Bárta, Horváth, Becher

Havířovští hokejoví dorostenci vyjeli ke svému druhému soutěžnímu utkání do Brna. V první třetině došlo k vyloučení po jednom hráči na každé straně, ale ani jeden tým toho nedokázal využít a stav tak zůstal  i přes střeleckou převahu AZetu 0:0. V druhé třetině ještě zvýšili havířovští dorostenci střeleckou aktivitu a dokázali především vstřelit gól. Jmenovitě se prosadil Jan Moskoř, který přesně v polovině zápasu otevřel skóre. Skóre se poté až do konce základní hrací doby, i přes pokračující převahu AZetu nezměnilo a havířovští tak za výhru 1:0 brali tři body.

To ovšem ještě nebyl konec celého utkání, protože od této sezóny přichází do dorostenecké extraligy novinka a to je nastavba nad rámec základní hrací doby. Zde se ani jeden tým během prodloužení nedokázal prosadit a tak se šlo až do samostatných nájezdů. Zde byli opět šťastnějším týmem havířovští hokejisté, kteří vyhráli 3:2 a díky rozhodujícímu vítězném nájezdu Ondřeje Bechera, si dokázali připsat další bod. Celkem si jich tak zpátky do Havířova vezou čtyři.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Chtěl bych klukům poděkovat za 4 body, které jsme si podle mě zaslouženě odvezli! Mrzí mě jen obrovské množství neproměněných gólových šancí.