Dorost v přímém souboji o 3. místo zvítězil na ledě Třince 3:1

Vít Káňa | 10.10.2020

H A V Í Ř O V - Dorostenci Havířova se v posledním zápase před vynucenou koronavirovou pauzou představili na ledě Třince. AZet se v první třetině dostal do vedení 0:2, trefili se Jakub Belan a René Kubíček. Draci na začátku druhého dějství snížili Anderlem, ale další gól už v utkání nepřidali. Třetí gól přidal tři vteřiny před koncem Ludvík Lysoněk. Havířov se v tabulce posunul před Třinec na třetí místo ve skupině Východ Extraligy dorostu.

Extraliga dorostu - 7.kolo so 10.10.13:00
HC Oceláři Třinec - AZ Heimstaden Havířov
1:3
(0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Andrle (Tomiczek) – 7. Belan, 13. Kubíček (Belan, Žák), 60. Lysoněk. Rozhodčí: Fiala – Návrat, Veselý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Oceláři Třinec: Klimek– Hykl, Cienciala, Andrle, Žabka, Buják, Ročák, Pospíšil – Volas, Šutý, Pánek, Cedzo, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Šotkovský, Lipka, Hlávka, Kozlík, Ochman.
AZ Heimstaden Havířov: Dybal – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Irgl, Ungr, Mikula, Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Loza, Svozil, Bárta, Siekierka.

Na začátku úvodní dvacetiminutovky se hra přelévala ze strany na stranu. V dobré příležitosti byli hostující Kolat a domácí Bujak, ale žádná z akcí gól nepřinesla. Skóre se poprvé měnilo v čase 06:05. Havířovský útočník Jakub Belan využil nedorozumění v obraně Třince, šel sám na gólmana Klimka a z mezikruží vyslal přesnou střelu pod betony, Havířov vedl 0:1. Hrálo se v dobrém tempu, Třinec chtěl vyrovnat, ale jeho snahu přerušil faul Kozlíka ve 12. minutě, ten obdržel dvě minuty za sekání. Hosté přesilovku proměnili v čase 12:12. Autor předchozí branky Belan našel u branky osamoceného Reného Kubíčka a ten se ve vyložené šanci nemýlil, skóre bylo 0:2 pro hosty. Domácí přidali na nasazení a AZet se bránil. Ve 14. minutě se Bárta dopustil nedovoleného bránění, nicméně přesilovku domácí, í díky skvěle chytajícímu Dybalovi, neproměnili. Třinec měl další výhodu v 17. minutě, Ungr podrážel. Domácí hrozili Volasem, Žabkou, Šotkovským a Kozlíkem, ale branka z toho nebyla. Do šaten se šlo za stavu 0:2.

V první šanci byl ve druhé třetině Kremnický, ale z mezikruží trefil jenom plexisklo. V čase 21:04 domácí snížili na 1:2. Tomiczek za bránou objevil mezi kruhy volného Petra Andrleho, který pohotovou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve 24. minutě stáli na straně Havířova všichni svatí, obrovské zmatky v brankovišti zachránila až brusle Kubíčka. AZet se zvedl, ale ani akce Siekierky a Kremnického se neujaly. Ve 27. minutě se Havířovští museli bránit, Kubíček si šel totiž na dvě minuty odpočinout za hákování. Třinec sice hrozil, ale z přesilovky netrestal. Ve 32. minutě se poroučel za napadení domácí Šotkovský, hosté stříleli jako u Verdunu, ale Klimek ukázal svou třídu. Ve 39. minutě se Klimek dopustil podrážení a Havířov měl přesilovku, která se přesunula do závěrečné dvacetiminutovky. Na světelné tabuli svítilo skóre 1:2.

Začátek třetí periody byl jako na houpačce, akce střídala akci. Nicméně ani hostující Kremnický a Belan se neprosadili. Třinec atakoval branku Dybala Hlávkou a Lipkou, ale bez úspěchu. Hosté se ve 49. minutě strachovali, protože Loza vyfasoval dvě minuty trestu za hákování. Oceláři však byli v přesilovce bezzubí, a když už to vypadalo na závan tlaku, tak puk vyhodil přes všechny čáry havířovský Žák. Postupem času se Třinec vrhal do útoku, ale jeho útočníci, jako by postrádali klid na holi, a pálili vedle branky AZetu. Havířov spoléhal na kontry. V 58. minutě se Tomiczek dostal po chybě AZetu k puku, ale ve velké šanci minul. Třicet vteřin před závěrečnou sirénou Volas střílel z mezikruží, ale Dybal ukázal svou třídu. Skóre zápasu se naposledy měnilo v čase 59:57, když se do prázdné branky Ocelářů trefil Ludvík Lysoněk, Havířov v Třinci vyhrál 1:3

Tomáš Urbánek (AZ HEIMSTADEN Havířov): Soupeř vstoupil do zápasu s obrovskou aktivitou a my jsme se dostali z brejkové akce do vedení a využili hned naši první přesilovou hru. V první třetině jsme vedli 2:0 a vytěžili tím z minima maximum možného. Škoda individuální chyby na začátku druhé třetiny, když jsme dostali soupeře do hry. Díky výbornému výkonu gólmana, naším nasazením a bojovností jsme dotáhli zapas do vítězného konce. Každopádně s výkonem některých hráčů dnes nemůžeme být spokojeni.