Dorost sehrál s Olomoucí vyrovnaný zápas, ale opět bez bodu

Petr Miklas | 21.10.2021

Havířovští dorostenci Olomouc dokonce přestříleli, ale dali pouze jednu branku. Olomouc se prosadila dvakrát a odváží si tři body. Havířov sehraje další utkání v sobotu 23.10. na ledě Přerova.

Extraliga dorostu - 11.kolo čt 21.10.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Olomouc
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 45. Vadovič (Jung) – 29. Šulgan, 52. Najman (Miškovský). Rozhodčí: Holibka – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 42:29 (11:11, 18:7, 13:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
AZ Heimstaden Havířov: Přecechtěl – Bortoli, Lička, Maršálek, Valouch "A", Zielinski, Koubek, Pilíšek, Vadovič "A" – Karas, Kubečka, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Svozil "C", Loza, Toma
HC Olomouc: Frgál – Polzer, Drábek "C", Němec, Šlahora "A", Bohatý, Vrána, Kalman, Glavas – Šulgan, Šenk, Miškovský "A", Hebar, Najman, Pastrnek, Bošek, Konobejl, Golais

V první třetině dnešního utkání branka nepadla, i když šance k vidění byly. Více jich měla Olomouc, ale Boškovu střelu ve 4. minutě vyrazil Přecechtěl ramenem. O pět minut později zasáhl domácí gólman proti Galvasově střele vyrážečkou a na konci 16. minuty Pastrnek minul odkrytou branku Havířova.

Neujala se ani Hanselova střela v čase 14:00, kdy domácí útočník trefil Frgála do masky. Gólman hostí následně puk přikryl. Po první části tak stále platil stav 0:0.

Ve druhé části už jsme se dočkali branky. Dal ji ve 29. minutě hostující Viktor Šulgan, jenž využil chyby domácí obrany a krásně vymetl pravou šibenici Přecechtělovy branky.

Stejný hráč mohl přidat ve 33. minutě další gól, když pálil z levého kruhu, ale Přecechtěl puk nadvakrát zastavil. Chvíli poté se znovu Šulgan dostal před domácího brankáře, ale přestřelil jeho branku.

V závěru třetiny hrál Havířov přesilovku, ale gól z toho nebyl a po dvou třetinách to bylo 0:1.

Třetí třetina přinesla napínavou podívanou až do konce. Ve 45. minutě se AZ prosadil při přesilovce, když byl signalizován další trest pro Olomouc. Michal Vadovič střelou z pravého kruhu prostřelil Frgála.

Vyrovnaný stav vydržel do poloviny 52. minuty, kdy dostal Jakub Najman přihrávku zpoza branky a střelou zpoza hráče se trefil nad Přecechtělovu vyrážečku. Domácí v závěru tlačili, ale nedostali se ani ke hře bez brankáře.

Navíc mohl půl minuty před koncem přidat třetí gól Kohoutů Pastrnek, jehož forhandový blafák zastavil ležící Přecechtěl brankářskou holí. Proto si Olomouc odváží všechny tři body.

AZ sehraje další utkání v sobotu 23.10. na ledě Přerova. Zápas začíná ve 12:00.