Dorost pokračuje na vítězné vlně, z Olomouce si veze 4 body

Josef Nudera | 17.11.2018

V 16. kole ELIOD Extraligy dorostu poměřil Havířov síly s Olomoucí. Na olomouckém ledě bylo poměrně rychle jasno, který celek ovládne toto utkání. Havířov pokračuje na vítězné vlně a pohodové vítězství 7:1 je toho jasným důkazem. Bonusový bod v nadstavbě navíc cestuje také do Havířova. AZ si tak veze domů plný bodový zisk a dále je lídrem tabulky.

ELIOD Extraliga dorostu - 16.kolo so 17.11.12:00
HC Olomouc - AZ Residomo Havířov
1:7
(0:3, 1:2, 0:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Masare (Ševčík, Spurný) – 4. Becher (Pavlačka), 8. Szturc (Bárta), 8. Pavlačka (Becher, Moškoř), 23. Moškoř (Urbančík), 25. Bárta (Szturc, Horváth), 54. Pavlačka (Moškoř), 56. Horváth (Pavlačka), 61. Zmarzlák (Pavlačka). Rozhodčí: Holibka – Bubela, Zedník. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 19:52 (6:18, 7:17, 6:15 - 0:2). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7 - 0:1.

HC Olomouc: Hořejší – Nesvadba, Drábek, Spurný, Lambert, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Holcman, Sedláček – Havel, P. Kusak, Martinec, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Mikula, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, M. Kusak, Szturc, Bárta (C), Horváth

Kohoutům nevyšel už úvod utkání proti Havířovu. Hned ve čtvrté minutě totiž musel Hořejší lovit puk z branky po tom, co se z rychlého protiútoku prosadil Ondřej Becher. Neuběhly ani tři minuty a síť za olomouckým brankářem se po střele hostujícího kapitána Gabriela Szturce rozvlnila podruhé.

O půl minuty později bylo na havířovské střídačce znovu o něco veseleji, když se po skrumáži před olomouckou brankou prosadil Martin Pavlačka. Tři góly vyhnaly z olomoucké svatyně Hořejšího a mezi tři tyče tak musel Běhal. Ten musel už po pěti minutách čelit pokusu aktivního Bechera, který prosprintoval přes půl hřiště a zkoušel to zblízka. Hostující útočník ale neuspěl.

Ve 14. minutě vyrazili do útoku Vojkůvka s Kusakem. Prvně jmenovaný vyvezl puk do útočného pásma, kde ještě hledal Kusaka, tomu ale přihrávka nesedla tak, jak si představoval. Po levé straně se pak protáhl do útoku Bárta, samostatná akce hostujícího útočníka však skončila střelou těsně vedle olomoucké branky.

Hned na začátku prostřední části se hráči v modrých dresech radovali z dalšího gólu, když skulinku ve výstroji Běhala našel Jan Moškoř. Netrvalo dlouho a Havířovští slavili už pátou branku, když se jen dvě minuty po Moškořovi trefil také Denis Bárta. Téměř v polovině utkání ujel olomoucké obraně Moškoř, tomu ale v rozhodujícím okamžiku sáhl do střely Nesvadba, a tak Moškoř trefil jen pravou tyčku Běhalovy branky.

Jen o pár minut později se ale z prvního gólu radovali také domácí, to když hostujícího brankáře prostřelil Adam Masare. Už v úvodu třetí části mohli hosté po střele Kubíčka vést o další branku, hostující obránce ale mířil těsně vedle. Pak se o slovo znovu přihlásili domácí. Nejprve se do útoku přes celé hřiště prohnal Ruda. Urostlý útočník ale trefil jen rameno Zlatnického. O chvíli později vypíchl u modré čáry puk hostujícím hráčům Stratil a spěchal za kotoučem, o krok rychlejší byl ale jeden z Havířovských.

Deset minut před koncem základní hrací doby spěchal za pukem aktivní Prísažný, na kotouč ale těsně před havířovskou brankou nedosáhl. Jen šest minut před vypršením přesilové hry pak už šestou branku Havířova přidal Martin Pavlačka. Definitivní tečku za základní šedesátiminutovkou pak pět minut před koncem udělal Kevin Horváth.

Nastavené prodloužení nemělo dlouhého trvání, už v první minutě totiž dokázal najít skulinku ve výstroji Běhala Antonín Zmarzlák.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Chtěli bychom pochválit kluky za předvedený výkon. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a nebýt desetiminutového výpadku ve druhé třetině, kdy jsme na chvíli polevili a ztratili koncentraci, tak si myslím, že kluci dnes předvedli zodpovědný výkon a odvezli jsme si 4 body po zásluze. Jsem rád, že po domácím zápase, který nám nevyšel, jsme se dali dohromady a předvedli jsme odlišný výkon.