Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Dominik Pawliczek: Já jel slavit gól, puk mi dovezl spoluhráč

25.03.2017 | Darja Nytrová

Play-out 1. ligy nenabídlo fanouškům AZetu moc výsledkové radosti. Určitě ale bylo pozitivní, že si premiéru za A tým odbylo hned několik mladých nadějných hráčů z dorostu. Jedním z nich byl i Dominik Pawliczek, který si dokonce připsal i svou premiérovou branku. Nyní vám se sedmnáctiletým šikovným útočníkem přinášíme rozhovor.

Jak by jsi zhodnotil sezónu staršího dorostu?

Sezónu bych určitě zhodnotil pozitivně. Před sezónou nás všichni tipovali na boj o záchranu, ale my jsme bojovali do poslední chvíle o play-off. Bohužel to nevyšlo, ale se sezónou jsme spokojení.

V další sezóně nastoupíš už jako junior. Bude to pořád v modrobílých barvách nebo to bude jiný tým?

Modrobílé barvy to nebudou, rozhoduji se mezi týmy, kde bych mohl hrát extraligu juniorů. Zatím nevím, kde budu hrát.

A teď pár otázek k A-týmu.. Dominiku, kdy ses dozvěděl, že odjíždíš s A-týmem na trip a nastoupíš proti Litoměřicím a Mostu?

Že bychom mohli nastoupit do A-týmu se proslýchalo už před play-out, ale do té doby jsme s muži jen trénovali, protože tou dobou jsme ještě bojovali o play-off v dorostu. To se nám bohužel nepovedlo. A tak nám trenér Janeček ohlásil, ať se připravíme, že budeme hrát v play-out za áčko.

Hned ve druhém zápase s Mostem se ti povedlo vstřelit hned svůj první prvoligový gól. Jak na ten zápas budeš vzpomínat?

Ten zápas se mi vryl do paměti a vzpomínat na něho budu určitě jen v dobrém. Dal jsem v sedmnácti svůj první gól za A-tým a myslím, že se mi to utkání celkově povedlo.

Ta branka padla už v 9. minutě zápasu. Vzpomínáš si ještě, jak proběhla gólová akce?

Dostal jsem přihrávku v naší třetině od Pořeza (pozn. spoluhráč Radek Pořízek). Jel jsem do třech mosteckých hráčů, prohodil jsem si je, jenže jsem spadl, ale ještě jsem pak v leže přehodil Marka Pince.

Pro puk sis šel hned nebo ti ho spoluhráči dovezli?

Já jel slavit gól, puk mi dovezl Potok (poz. spoluhráč Matěj Potočný) a v kabině mi ho Marcel Petran olepil na památku.

.

V obou venkovních zápasech jsi nastoupil v útoku s Danielem Kurovským a Radkem Pořízkem. Jak se ti s touto dvojicí hrálo?

Tak s Kurym už jsem pár zápasů hrál loni v dorostu a s Pořezem to byla premiéra. Myslím si ale, že na tak mladý útok to nebylo vůbec špatné.

Nastoupil jsi také v domácích zápasech. Užil sis domácí atmosféru a děkovačku s fanoušky?

Před tolika lidmi jsem nikdy nehrál, takže pro mě byla atmosféra skvělá a jsem rád, že fanoušci přišli i přesto, že se hrálo play-out. A děkovačka? To byla pro mě jako dorostence jen třešnička na dortu a moc jsem si jí užil.

Jak vůbec hodnotíš svůj debut v 1. lize?

Měl jsem z toho skvělý pocit, ani nervózní jsem nebyl. Jsem hrozně rád za takovou příležitost a chtěl bych poděkovat trenérům, že mi dali šanci se ukázat.

Děkuji za rozhovor.