Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Domácí nadílka pokračuje zápasem s Novým Jičínem

13.01.2012 | David Motloch

Série domácích zápasů pokračuje. Jako druhý tým se v K&K Pneu aréně představí Nový Jičín. Tým s defenzivním systémem hry přijede do Havířova bránit, podaří se AZetu protrhnout novojičínskou hráz a dokáže tak potvrdit formu z domácích zápasů?

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

Havířov se s Novým Jičínem utká počtvrté a tedy naposled v základní části letošní sezóny. Po předešlých třech duelech si udržuje lepší bilanci AZet. Nejprve se oba celky potkaly v prvním kole a Havířov vyhrál 3:0. Poté se dějiště přesunulo hned dvakrát na půdu soupeře. Nejprve si vítězství připsal Havířov poměrem 5:2, v posledním vzájemném zápase se už ale radoval Gedos. Utkání, které po dvou třetinách zůstalo nerozhodné, nakonec Nový Jičín převrátil na svou stranu dvěma vstřelenýma brankami a vyhrál 4:2.

UDÁLOST ZÁPASU:

Jistě si všichni pamatují loňské nevydařené play-off. Soupeřem Azetu tehdy nebyl nikdo jiný než náš nadcházející soupeř. Série se protáhla do třetího zápasu, kde Havířov nakonec doma Novému Jičínu podlehl. Přestože už uplynula od této události dlouhá doba, stále se na Nový Jičín spousta lidí dívá jako na loňského vítězného čtvrtfinalistu. Motivace Havířova jen o to více vzrostla.

JAK SE JIM DAŘÍ:

AZ HAVÍŘOV – Hráči se vezou na vítězné vlně, celkově už neprohráli čtyři zápasy po sobě. Speciálně se Havířovu daří doma, kde naposled zažil porážku téměř před dvěma měsíci s Uherským Hradištěm (3:4). Proti Novému Jičínu se budou snažit havířovští hráči vytáhnout, další dva zápasy je totiž nečeká nic lehkého. Nejprve totiž vyzvou doma Karvinou, poté odcestují na led Prostějova.

Možná právě příští zápasy rozhodnou o celkovém postavení Havířova v tabulce. Aktuální druhá příčka ještě nemusí být definitivním bodem, zvláště, když jsme zde již zmiňovali nadcházející zápas s Karvinou. Tři body ztráty na první Plus Oil tak nemusí nic znamenat, naopak devíti bodový náskok na třetí Přerov se zdá být dostatečným luxusem.

HC GEDOS NOVÝ JIČÍN – Nový Jičín letos nepodává příliš přesvědčivé výkony, což je především vidět v postavení mužstva v tabulce. Zde se totiž Gedos pohybuje na hranici sestupu, konkrétně na devátém místě se ztrátou pěti bodů na osmý Frýdek-Místek. Svěřenci hlavního trenéra Davida Handla tak mají o čem přemýšlet. Poslední zápasy přitom nespadaly do stereotypu, kterému novojičínští podléhali po celou sezónu.

Ostatně třikrát po sobě odcházet z ledu jako vítěz se Gedosu letos ještě nepovedlo. Výhry nad Frýdkem-Místkem, Porubou a Uherským Hradištěm tak mužstvo přece jenom trochu zvedly, zvláště když se jedná o soupeře, kteří si to pravděpodobně v závěru základní části rozdají o Černého Petra. V posledním utkání ale Gedos padl doma s Prostějovem 2:5. Nový Jičín se chystá na řadu těžkých zápasů, vyzve totiž třeba Opavu, Karvinou nebo Vsetín.

KDO JE VE FORMĚ:

Za Havířov je v posledních zápasech nejlepším hráčem Robert Najdek. Tento útočník v předchozích sedmi utkáních posbíral uctihodných 11 bodů (4+7) , zvláště se mu povedl poslední zápas, kde zaznamenal čtyři kanadské body (1+3). Ve formě je také Jan Maruna a z obrany pravidelně sbírá body Patrik Rimmel.

Nový Jičín se poslední zápasy může opřít především o dvojici Toman – Brynecký. Toto duo vyprodukovalo za poslední čtyři zápasy hned sedm branek. Ve velké formě hraje i Petr Macháček, jenž zaznamenal minimálně bod v každém z posledních pěti startů a není tak divu, že je v čele kanadského bodování klubu.

SLOVO TRENÉRA:

„Měl jsem třítýdenní pauzu a poté, co jsem se vrátil na lavičku, jsem se utvrdil v tom, že se změna trenéra na týmu vždy podepíše. Zastoupení může být sice kvalitní, ale je to jiná osoba a hráči se potom chovají trošku jinak než normálně. Tomu odpovídá i styl trénování a všechno kolem. Po svém nástupu jsem nechal mužstvo ve stejném stavu, v jakém odehrálo zápas s Uherským Hradištěm a jeho výkon se mi nelíbil. Proto jsem se rozhodl udělat nějaké změny, jelikož byl ten stereotyp našich pětek už zastaralý,“ řekl o návratu na střídačku a o změnách v sestavě hlavní trenér Jan Daneček.