Do města přijede Slovan, chytne se AZ doma proti oslabenému soupeři?

17.11.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V sobotu 20. listopadu, v rámci 22. kola CHANCE ligy, do Havířova dorazí tým HC SLOVAN Ústí nad Labem. Družstvo ze severních Čech mělo poslední kolo volno, ale ještě před pauzou podlehlo doma Prostějovu 2:5, v tabulce mu patří patnáctá příčka. To AZ na ledě Jestřábů padl těsně poměrem 2:3 a stále okupuje šestnáctou pozici. Utkání začíná v GASCONTROL Aréně v 17:00.

Vstupenky na utkání zakoupíte zde:

HC Slovan Ústí nad Labem, 15. místo, 22z. (7 – 2 – 3 – 10), skóre 64:72, 28 bodů.

Hráči Slovanu hrají za očekáváním a mají, podobně jako AZ, záchranářské starosti. Říká se, že neštěstí nechodí nikdy samo. Teď se ke slabým výsledkům přidala i rozsáhlá marodka. „K dlouhodobě zraněným Davidu Tůmovi a Petru Přindišovi, přibyl také Jan Milfait, Ondřej Bláha, Štěpán Bláha a zranění doléčuje Jiří Drtina. Na marodku ulehl Jan Grim a několik dalších hráčů má zdravotní potíže …“ Řekl o stavu svých hráčů pro klubové stránky ve čtvrtek trenér Slovanu Miroslav Mach.

Utkání s Havířovem a Frýdkem hráči Slovanu ale odehrají. „Nedá se nic dělat. Na přeložení utkání jsme se se soupeři nedohodli. Chceme dodržet soutěžní řád, který hovoří jasně, že pokud se týmy nedohodnou na odložení utkání, musí se udělat maximum proto, aby se utkání odehrálo," uvedl trenér Slovanu Miroslav Mach.

Týmu ze severu Čech se letos nedaří. V posledních osmi zápasech uhrál jen šest bodů. Tři bral za vítězství proti Třebíči. Bod uzmul Slavii, Vrchlabí a Přerovu. Prohry přišly se Stadionem, Baníkem, Frýdkem. Naposledy se hokejisté Ústí doma postavili v pondělí ambicióznímu Prostějovu.

No a vstup do soutěže, po reprezentační pauze, se ústeckým příliš nepovedl. První se radoval ze vstřeleného gólu prostějovský Martin Novák, ten v 10. minutě poslal touš nesmlouvavě rovnou pod víko ústecké brány. Slovan vyrovnal dvě minuty před koncem první sirény, Michal Trávníček dorážel do prázdné brány. Ústí odskočilo na začátku druhého dějství Janem Milfaitem. Jenže Prostějov se nevzdal, dva góly Petra Mrázka daly Hanákům vedení po 40 minutách. Slovan se snažil, ale branky dávali hosté, na 2:4 navýšil Jan Kloz, který doklepával do odkryté brány. Skóre večera uzavřel hostující Tomáš Jáchym. Ústí doma prohrálo s Prostějovem 2:5. Na střely vyhráli Hanáci poměrem 20:29, všechny góly padly při hře v pěti.

Asistent trenéra Jaroslav Roubík se po zápase vyjádřil takto: Dnes můžeme hodnotit dobře jen první třetinu. V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli. Dokonce jsem ve druhé třetině dali branku, ale poté jsme hráli špatně v obranném pásmu. A pět branek co jsme dostali, tak byly z brankoviště, což se stávat nemůže, musíme to tam mít vyčištěné.

Sestava Slovanu z posledního zápasu:

Zajíček – Brož, Š. Havránek, Trefný, Vacík, Mareš, Záruba, Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – M. Tůma, Milfait, Žolobov – O. Bláha, Závora, Bernat – Jouza, Grim, Ouřada.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 22z. (5 – 3 – 2 – 12), skóre 56:63, 23 bodů.

Po odstoupení Kadaně z CHANCE ligy přibylo na konto AZetu šest bodů a deset vstřelených gólů. To však nic nemění na faktu, že je na chvostu tabulky. Nicméně po sérii zápasů s těmi nejlepšími přicházejí na řadu mače „s papírově slabšími“ soupeři. Po zápase se Slovanem na AZ čekají střetnutí s Frýdkem, Benátkami, Kolínem a Šumperkem. I když, jak řekl před časem manažer Havířova Pavel Zdráhal v rozhovoru: „Další slabší soupeř, o kterém bychom si řekli, že tam dneska rozhodně vyhrajeme, neexistuje“

Z šesti posledních zápasů vybojoval Havířov dva body za výhru v Třebíči. Nestačil na Vrchlabí, Litoměřice Slavii a Sokolov. Naposledy se svěřenci Aleše Flašara vydali ve středu na Hanou, kde vyzvali Jestřáby.

Vstup do utkání měli skvělý, už ve 4. minutě dal vedení AZetu obránce Karol Korím. Ten vypálil po vyhraném buly a puk pak našel prostějovský gólman až v síti. Domácí se snažili, ale vyrovnali až v závěru třetiny Beránkem. Úvod do druhého dějství měl lepší AZ. Vlastimil Dostálek pěkně tečoval střelu Hlaváče a bylo to 1:2. Jenže pak udeřili Jestřábi. Patrik Husák a Marek Švec vyhnali, před polovinou zápasu, Štipčáka z brány a Prostějov vedl 3:2. Havířov se ve třetí periodě sice zvedl, ale žádnou z vyložených šancí už bohužel neproměnil. Jestřábi doma zvítězili nad AZetem 3:2. Na střely to bylo 32:29 pro Havířov.

Sestava AZetu z posledního utkání:

Štipčák (28. Fučík) – Chroboček, Kadeřávek, M. Hlaváč, T. Pastor, Valenta, Korím, Lytvynov – L. Bednář, Pechanec, Maruna (C) – Bambula, Hudeček (A), Dostálek – Š. Kratochvil, Paś, Severa – M. Hrubec, Damašek, Mrva.

Marodka

V posledním zápase nenastoupil útočník Jakub Doktor, toho trápilo zranění v dolní části těla, podle posledních zpráv by měl být schopen k utkání nastoupit.

Vzájemné utkání

Všichni máme ještě v živé paměti poslední střetnutí ze závěru minulé sezóny, které ukončilo naděje AZetu na předkolo. V zářijové odvetě havířovští hokejisté sice prohrávali 1:3, ale zásluhou dvou gólů Dostálka a jedné trefě Hudečka vyrovnali. Pak ale zažili, podobně jako v únoru, Déjà vu. O vítězství 4:3 pro Slovan rozhodl v samotném závěru Martin Tůma.

Pokud nebudete přímo v ochozech GASCONTROL Arény, tak pro vás z utkání připravujeme textový přenos