Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Do Havířova míří rozjeté Litoměřice, uhájí AZ svůj dům?

12.01.2018 | David Motloch

39. kolem pokračuje rychle běžící los WSM ligy. Havířovu naservíroval na domácí půdu Kališníky z Litoměřic. Tři body z tohoto souboje budou velice důležité, jelikož oba týmy chtějí proklouznout do play-off, přičemž mají úplně stejnou výchozí pozici. Aktuální forma svědčí lépe pro Litoměřice (tři výhry za sebou), ale oba vzájemné zápasy nynějších soupeřů dopadly zatím stejně - vítězstvím domácího celku. Tím je pro tentokrát právě AZ, takže se nám rojí základní otázka - uhájí AZ svůj dům? Zápas startuje v sobotu 13.1. v 17:30!

Kališníci se rvou o play-off a konkurují Azetu

V sobotu v Havířově se proti sobě utkají dva přímí adepti o postupovou pozici do vyřazovací části. Jak AZ, tak Litoměřice mají v tabulce shodně 53 bodů a při vhodné konstelaci hvězd mohou, na úkor Vsetína, atakovat poslední osmé místo zaručující postup do play-off. Přitom právě s Kališníky to ještě dobrých pár kol zpátky nevypadalo ale vůbec dobře. Série devíti proher v řadě klub odsunula do suterénu WSM ligy. Jenže, světe div se, Litoměřice jsou zpět ve hře. Stačily pouhé tři zápasy. Duely s Kadaní a Benátkami svědčily sice o nejlepším možném losu, do třetice však Stadion vyzval silnou Slavii. Vítězstvím 2:0 pak Kališníci natáhli svou vítěznou sérii na tři utkání a momentálně si brousí zuby právě na AZ.

V útoku Litoměřice za zbytkem soutěže silně zaostávají, vždyť méně branek ve WSM lize vstřelila už pouze Kadaň. Právě zmiňovaná vítězná série však ukázala, že i družina trenéra Miloše Říhy umí střílet branky. Konkrétně jich za tři utkání stihli vstřelit hned 12. Výraznou měrou se na útoku Litoměřic podílí Vítězslav Bílek a Jan Veselý. Po těchto dvou útočnících následuje menší mezera. Je však třeba zmínit produktivní obrannou dvojici Ondřej Smetana - Aleš Pavlas. Ta dohromady vyprodukovala již 35 bodů a směle v tomto hledu konkuruje útočníkům. V brance nejvíce zápasů odchytal brankář Ondřej Král (91,38%), třeba ale takový Martin Michaljov nastoupil v posledním zápase proti Slavii a výsledek již znáte - čisté konto.

Silným Zubrům AZ body ukrást nedokázal

AZ si o minulém víkendu připsal cenný skalp Kladna a následně i Ústí. V tom aktuálním bude však dohánět ztrátu bodů po středečním zápase v Přerově. Doslova Havířov body neztratil, Přerov letos totiž hraje zkrátka famózně a zdatně konkuruje i špičce ligy v podobě Kladna, Motoru a Karlových Varů. Každopádně v menší přestřelce AZ s Přerovem nevyhrál a po výsledku 3:6 jej doma čeká velice důležitý zápas s Litoměřicemi.

"Těžko se utkání hodnotí, když prohrajete 6:3, ale my jsme dvě třetiny hráli výborně. Přerovu jsme nabídli pět gólovek a oni z toho dali čtyři branky. Sport se nedá počítat, jedna a jedna nejsou dvě. Bohužel jsme z toho tlaku góly nedali a z našich chyb jsme inkasovali. Do třetí třetiny jsme si řekli, že půjdeme ještě důrazněji a agresivněji a zase jsme udělali dvě hrubky a soupeř nás potrestal. Za toho stavu ke konci už je to takový vabank," okomentoval zápas trenér Azetu Jiří Režnar.

Zápas s Litoměřicemi začíná v domácí Gascontrol Aréně v sobotu 13.1. v 17:30!

:

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha (od 35. K. Šimeček) – Krisl, Drtil, Dudek, Luža, R. Havel, Chroboček – Kotala, Matai, Tomi – Maruna, Rác, Fronk – M. Kalus, L. Bednář, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Cihlář.

HC Stadion Litoměřice:

Michajlov – Gaspar, Pavlas, Smetana, Doudera, L. Chalupa, Jandus, Málek – Kusý, Veselý, Bílek – Kadlec, Šimeček, Řehoř – Havelka, Hanták, Machala – Toman, Pilař, Václavek.

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.