VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

David Pastrňák - AZ stále sleduju, v áčku hraje hodně kluků, se kterýma jsem vyrůstal

02.08.2019 | Petr Miklas

Nejlepší český hokejista současnosti, trojnásobný vítěz Zlaté hokejky David Pastrňák má v létě nabitý program, přesto si našel čas na tenisový turnaj RESIDOMO AZ OPEN, který se konal v sobotu. Do dějiště turnaje přiletěl z Prahy vrtulníkem, aby neztrácel čas cestováním. David ochotně souhlasil s krátkým rozhovorem pro naše stránky.

Davide, máš čas sledovat AZ? Loni jsme slavili 90 let založení klubu, četl jsi nějaké články?

Jo, jo, všechno to sleduju. Díval jsem se na zápasy play-off, byla to dobrá sezóna. V Americe na to mám čas, ten časový rozdíl vychází dobře. Je to vždycky po obýdku, kouknu na nějaké zápasy před spaním. Kluky samozřejmě sleduju.

Takže se díváš na zápasy živě?

V sezóně ne, ale na play-off jsem se díval. Teď ta možnost je přes Hokejku. V A-týmu je spousta kluků, se kterýma jsem vyrůstal a hrával. Jsem rád, že je můžu takhle na dálku sledovat.

Poprvé jsem si Tě všimnul v sezóně 2010/11, kdy jste s Kubou Kotalou hráli za mladší a později i starší dorost. Společně jste rozhodli většinu zápasů. Jste pořád kamarádi?

Samozřejmě, takové kamarádství vás neomrzí. My jsme spolu hráli od malička, objížděli jsme různé turnaje a parádně jsme si rozuměli.

V následující sezóně jsi šel do Třince, ale potom si Tě Havířov zase stáhl zpátky, abys pomohl udržet extraligu staršího dorostu. Nastupoval jsi pak za mladší i starší dorost, juniorku a A-tým, protože jsi potřeboval nasbírat dostatečný počet startů za AZ. Jak na to vzpomínáš?

Do Třince jsem šel proto, abych si zkusil bydlení sám, protože jsem věděl, že další sezónu půjdu do Švédska. Pomohlo mi to i hokejově, byli jsme s Třincem první a hráli dobrý hokej. Pak mě Havířov potřeboval zpátky. Jsem rád, že jsem mohl pomoct a že jsme to udrželi.

To Ti bylo patnáct a hrál jsi i za A-tým. Jaké to bylo, nastoupit v tak mladém věku za muže?

Nejvíc si pamatuju první zápas proti Berounu. Měli v týmu hráče z extraligové Slavie, protože hráli o udržení a nebylo to jednoduché. Ale moc jsem si to užil.

Pak jsi šel do Švédska, jak jsi říkal. Bylo to proto, aby ses připravil na přesun do NHL? Byla NHL Tvůj hlavní cíl?

Ne, v takovém věku ještě nejde přemýšlet nad NHL. Potřeboval jsem se hokejově zlepšit a strašně mi to pomohlo. Určitě bych to udělal znova. Neskutečně jsem se tam posunul a úplně se mi změnila pracovitost.

Na to jsem se chtěl zeptat. Vždycky říkáš, že se chceš zlepšit a makat na sobě. A opravdu se Ti to daří, sezónu od sezóny jsi lepší. Máš na to nějaký návod.

Je to můj cíl. Pořád jsem ve věku, kdy se vaše tělo zlepšuje a můžete pořádně trénovat. Takže bych samozřejmě chtěl být každou sezónu lepší. Na druhou stranu mi pomáhají i zkušenosti. Doufejme, že to tak půjde dál i nadále.

Teď jsme na tenisovém turnaji. Zlepšuješ se i v tenisu?

Snažím se. Tenis hraju každé léto každý den, kromě víkendů, kdy netrénuju.

Přišel jsi sem s cílem turnaj vyhrát?

(Směje se). Jo. Vždycky, když hraju, tak se snažím vyhrát. Doufám, že se to podaří.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí a zdraví do další sezóny.