VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dalším soupeřem už v pondělí Kladno posílené Plekancem. Dorazí i Jágr?

17.02.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po sobotní „povinné“ výhře nad poslední Kadaní, čeká už v pondělí na havířovské hokejisty další soupeř. Tentokrát se jim postaví do cesty 4. tým Chance ligy Rytíři Kladno. Zápas 57. kola začne v Gascontrol Aréně v pondělí 18. 2. 2019 v 18:00.

Situace v tabulce soutěže se ani po sobotní porci zápasů nijak nevyjasnila. Stvrzeno bylo jen vítězství Jihlavy v základní části, ale jak situace na 2. - 4. příčce, tak boj o postupovou osmičku je stále otevřen.

Tabulka Chance ligy po 56. kole

Zdroj: www.hokej.cz

Rozhodnutí tak musí přinést až poslední čtyři kola soutěže, jejichž program je následující:

Zdroj: www.hokej.cz

Rytíři Kladno – spolufavorit soutěže potvrzuje své kvality

Kladenští hokejisté potvrzují i v letošní sezoně příslušnost k prvoligové špičce a netají se ani ambicemi na postup do nejvyšší soutěže. K tomu ale potřebují zvládnout prvoligové play-off. Účast v něm si už zajistili a teď usilují o co nejvyšší příčku, znamenající lepší pozici pro případné semifinálové zápasy.

Formu, dle výsledků, nemají v posledních týdnech nijak excelentní, ale i v případě Rytířů se ukazuje, že v letošní Chance lize je schopný porazit téměř každý tým i ty největší favority. V roce 2019 sehráli kladenští 14 zápasů s bilancí 8 výher a šest porážek. V sobotu měli volno, takže jejich posledním zápasem byla středeční výhra nad poslední Kadaní. V utkání museli dvakrát dotahovat vedení soupeře, ale nakonec svěřenci trenéra Jindřicha Lidického vyhráli jasně 8:2. Velkou pomocí v následujících zápasech bude pro Rytíře určitě návrat Tomáše Plekance z Brna zpět na Kladno. Hráč s více než tisícovkou startů v NHL by měl podle klubového webu Rytířů být už do konce sezony k dispozici právě kladenským trenérům. Navíc ve hře je, už poněkolikáté během sezony, také zápasový návrat i největší (nejen) kladenské legendy a zaroveň majitele klubu Jaromíra Jágra. O jeho cestě do Slezska se má rozhodnout ráno (aktuálně - pondělí 12:00 - platí, že J.Jágr je na cestě s týmem do Havířova. Zda nastoupí, se rozhodne před zápasem).

Sestava Kladna v posledním utkání:

Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Zelingr, Veber – Kubík, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Melka, Svedlund, Vildumetz – Hajný, Kaut, Redlich.

AZ Residomo Havířov – po výhře na Kadaní drží 6. příčku

Havířovští hokejisté pokračují ve výtečně rozehrané sezoně. 88 získaných bodů je řadí na 6. příčku tabulky. Formu mají svěřenci Jiřího Režnara velmi slušnou. Byla to jejich šestá výhra v posledních osmi zápasech. V roce 2019 mají bilanci devět výher a šest porážek.

V sobotu večer výhrou nad Kadaní udělali AZeťáci další krůček k naplnění svého sezónního cíle. Výhra nad posledním týmem soutěže se ale nerodila snadno. AZ sice vedl v polovině utkání dle předpokladů 3:0, ovšem pak přišlo polevení a mladý soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu. Nakonec se po redukci sestavy výkon trochu zvedl a AZ dokráčel k výhře 4:2.

Pokud chce AZ uspět i proti Kladnu, musí tým ovšem předvést výkon jiné úrovně, což potvrzuje i manažer Patrik Rimmel. "Bude to další z důležitých utkaní v boji o play-off. Je potřeba odvést výkon podobný tomu s Prostějovem. Kladno má ve svém středu výjimečného hráče jako je Tomáš Plekanec (otázka je, kdy nastoupí Jaromír Jágr), na kterého se můžou fanoušci těšit. Hlavně bychom chtěli fanoušky požádat, ať nám pomůžou svými hlasivkami nasměrovat tam, kam se chceme dostat."

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Kurovský, R. Veselý, L. Bednář – Gřeš, Haas, Maruna.

Radek Pořízek: Očekávám agresivní hokej z obou stran

V pondělí bude stát proti AZetu úplně jiný typ soupeře, než byla v sobotu Kadaň. Co od zápasu očekává útočník AZetu Radek Pořízek. „Určitě to bude jiný zápas než v sobotu, očekávám těžšího soupeře, ale nám se proti těžším soupeřům hraje lépe. Pro oba týmy to bude už takové play-off utkání, takže očekávám agresivní hokej z obou stran.“

Jaké jsou hlavní zbraně Rytířů, na co si musí dát AZeťáci pozor? „Především na přesilovky. Mají výborné přesilovkové lajny, umí si to podržet, nic neuspěchat. A taky rychlý přechod do útoku.“

Co by mělo pomoci naopak ve hře AZetu k zisku bodů? „Tvrdá hra, kterou umíme předvádět a taky pohyb a rychlé přihrávky,“ má jasno 22letý střední útočník.

Zápasy sobotního 56. kola nepřinesly do souboje o postupovou osmičku nic nového. Stále platí, že se o čtyři místa popere pětice týmů. „Určitě to sleduju, ale důležité je především, jak hrajeme my a na nikoho se nemusíme ohlížet,“ uzavírá Radek Pořízek.

Statistické srovnání týmů

Havířov-Kladno
18. 2. 2019, 18:00

umístění v tabulce
53 –27 – 3 – 1– 22 (165:138) 85b.
statistiky základní části
52 – 28 – 4 – 5 – 15 (182:140) 97b.
V,P,P,V,V
forma
Pp,P,V,V,V
Havířov-Kadaň 4:2